Астрологія, і нумерологія: основні відмінності і яка наука точніше

Багато плутають астрологію з нумерологією, вважаючи, що це одне і те ж. Насправді це різні напрями, і відмінностей у них достатньо. У статті ми розповімо, яка з наук дає більш точний прогноз і до кого краще звернутися до нумерологам або астролога.

Нумерологія і астрологія – це одне і те ж?

Астрологію і нумерологію можна віднести до числа найпопулярніших напрямків езотерики. За основу для розрахунків береться дата народження, адже вона є джерелом цінної інформації.

Розшифрувавши цей персональний код за допомогою астрології або нумерології, можна дати розгорнуту характеристику будь-якій людині: виявити переваги, недоліки, таланти, передумови професії, описати сімейні, дружні і ділові відносини, зрозуміти кармічні завдання, визначити сумісність з партнером і навіть скласти індивідуальний прогноз. Незважаючи на схожість, між астрологією і нумерологією є різниця, і не тільки в способах розрахунку – розповімо про це докладніше.

Що таке нумерологія

Нумерологія – це система знань про значення цифр, а також їх вплив на характер і долю людини. Її головні особливості були сформульовані видатним математиком і філософом Піфагором ще в шостому столітті до нашої ери. З плином часу ці знання змінювалися і трансформувалися в сучасну нумерологію – вчення, згідно з яким кожне число має прояв у матеріальному світі.

Нумерологічний розрахунок можна робити не тільки за датою народження, але і по імені. Букви подібно цифр мають певну вібрацію, тому впливають на життя людини. Перевівши прізвище, ім’я та по батькові числовий код за спеціальною таблицею, можна доповнити характеристику особистості.

З допомогою нумерології можна скласти точний психологічний портрет: характер, темперамент, особливості здоров’я, схильність до розумової чи фізичної праці, стосунки з протилежною статтю, фінансовий потенціал і т. д. Цифровий аналіз показує, які ресурси закладені в особистості від природи і як їх можна реалізувати. Він дає відповіді на безліч питань, наприклад, які якості варто виправити або посилити, чому не складаються стосунки з оточуючими і в якій сфері слід шукати своє призначення. Нумерологія допомагає розібратися в собі і при бажанні навіть змінити свій життєвий сценарій.

Що таке астрологія

Астрологія – це найдавніші знання про взаємозв’язки людей і космосу, вчення про те, як планети і зірки Сонячної системи впливають на конкретну людину. Від того, як розташовувалися небесні тіла в момент народження, залежить не тільки астрологічний знак, але і особливості характеру, уподобання, способи самореалізації, вчинки і події в різних сферах.

З допомогою астрології можна обчислити закономірності, за якими розвивається життєвий шлях людини. Астролог створює натальну карту по даті і часу народження – персональний гороскоп, за яким можна дати характеристику особистості.

Астрологія допомагає проаналізувати події свого життя, зрозуміти, чому відбуваються одні й ті ж ситуації. Вона використовується не тільки для вирішення особистих питань, наприклад, щоб оцінити сумісність з партнером, вибрати дату укладення шлюбу або народження дітей, але й у професійному середовищі або бізнесі.

Наприклад, астролог можна підказати, які періоди підходять для великих покупок, ризикованих угод, укладання контрактів, запуску власного проекту і т. д. Один з найбільш частих запитів до астролога – це складання індивідуального гороскопу на найближчий період, наприклад, місяць або рік.

Чим відрізняються нумерологія і астрологія?

Нумеролог орієнтується на цифри, а астролог – на положення планет на відповідну дату. Для нумерологічного аналізу потрібно знати тільки день народження і ПІБ, а для астрологічного – ще й додаткову інформацію: точний час (години, хвилини) і місце народження (географічні координати).

Ця різниця проявляється в тому, що для побудови натальной карти потрібна спеціальна програма. А в нумерології всі основні показники, наприклад, число долі, душі, імені, а також числа в квадрат Піфагора можна розрахувати вручну.

Нумерологія відрізняється від астрології і термінологією. Нумеролог використовує більш прості, зрозумілі терміни. Астролог часто вживає такі слова, як асцендент, десцендент, екзальтація та ін. Ще значуща відмінність – це прогнозування. Нумеролог не пророкує майбутнє, він бачить лише певні тенденції, схильності до тих чи інших вчинків і моделей поведінки. Такий фахівець може дати загальні рекомендації – на які сфери життя варто звернути увагу. Астролог здатний більш точно оцінити будь-який часовий відрізок, передбачити небезпечні або сприятливі періоди і спрогнозувати, як будуть розвиватися події.

Яка з наук дає більш точний прогноз?

Обидві науки допомагають скласти точну характеристику особистості по даті народження і визначити, який потенціал у ній закладено. Але астрологія, нумерологія і не дають 100% результат. Події життя залежать від безлічі факторів, у тому числі від власного вибору людини – тільки він вирішує, як використати свої можливості і в якому напрямку розвиватися. Тому навіть у близнюків або людей, народжених в один день, доля складається по-різному.

Основна різниця між нумерологом і астрологом полягає в тому, що першому достатньо знати лише день народження, другого потрібні додаткові дані. Не кожна людина знає такі подробиці своєї біографії, як час появи на світ з точністю до хвилин. Але навіть невеликі відхилення в показниках можуть спотворювати результат натальной карти, оскільки для розрахунку беруться невірні координати планет. У подібному випадку астролога необхідно робити ректифікацію – отримувати інформацію по тих подій, які вже відбулися. Без точних відомостей або уточнення прогноз не можна вважати достовірним.

Що краще вибрати для навчання?

Ці науки є суміжними і взаємодоповнюючими. Немає однозначної відповіді на питання про те, що краще – астрологія або нумерологія. Ви можете вибрати той напрямок, який вам більше подобається. Нумерологія – це більш легкий старт для новачка в езотериці. В ній використовуються прості розрахунки і зрозумілі терміни, але і сфера застосування обмежена. Наприклад, знаючи тільки квадрат Піфагора або число долі, неможливо передбачити сприятливі або несприятливі події та періоди.

Роботу астролога можна назвати більш складною і трудомісткою, особливо в тих випадках, коли немає точних даних і потрібно проводити ректифікацію. Щоб вивчити теорію і освоїти систему розрахунків, потрібно чимало часу. Робити це самостійно досить важко. Зате астрологія може дати набагато більше цінної інформації, у тому числі щодо майбутнього.

Відмінність між астрологом і нумерологом може проявлятися і у вартості послуг – чим складніше запит клієнта, тим вище ціна. І нерідко консультація астролога обходиться дорожче.