Козеріг: характеристика знака зодіаку, якості і особливості

Із статті ви дізнаєтесь, як виглядає символ знака зодіаку Козеріг, які характерні риси є у жінок, чоловіків та дітей, народжених у різні дні грудня і січня. Ми розповімо цікаві факти про Козерогах, як вони проявляють себе в любові, відносинах і дружбі, чим захоплюються і які професії їм підходять.

Символ знака Козеріг і дати народження

Козеріг (латиною пишеться Capricorn) – це десятий за рахунком знак гороскопу, який символізує витримку, спокій і цілеспрямованість. Його символ позначається як буква “n” з петлею на кінці, на малюнках він зазвичай виглядає як козел з риб’ячим хвостом.

Козеріг – земний кардинальний знак. Це знак організації, структури і планування. Ключова фраза Козерога – “Я використовую”. Вони наполегливі, терплячі і знають, як витиснути максимум із ситуації і звернути її на свою користь.

Період Козерога починається 23 грудня і закінчується 20 січня. В астрології прийнято ділити місяць на три декади, тому на характер людини впливає не тільки зодіакальний знак, але і дата народження. Приміром, у грудневих Козерогів виражені такі якості, як наполегливість і працьовитість. Люди, які народилися в перших числах січня, володіють сильним аналітичним мисленням і легко запам’ятовують великий об’єм інформації. Інші представники знаку є прагматичними і вимогливими.

Люди по знаку зодіаку Козеріг – які вони?

Козероги – це працьовиті, стримані і розсудливі люди. Вони володіють такими якостями, як мудрість, чесність, порядність і слідують моральним принципам. Їх можна назвати доброзичливими, чуйними та милосердними. Це означає, що вони не відмовляють нужденним і безкорисливо допомагають. Для них також характерні розважливість, практичність і акуратність. Вони люблять чистоту і порядок у всьому, не роблять поспішних рішень, а ретельно аналізують ситуацію.

Негативними рисами характеру Козерогів є замкнутість, недовірливість, підозрілість і прискіпливість. Вони бувають дріб’язковими, скрупульозними, з-за чого оточуючим складно з ними спілкуватися. Представники цього астрологічного знака схильні до песимізму. Вони не вміють повною мірою отримувати задоволення і часто знецінюють позитивні події. Ще одним недоліком є егоїзм. Трапляється, що вони настільки прагнуть отримати владу, що ігнорують думку близьких, ведуть себе деспотично і жорстко.

Козеріг вміє робити краще за інших?

Представники цього знака мають унікальну здатність долати будь-які перешкоди. Більш того, без труднощів і випробувань Козеріг може впасти в апатію і зневіру. Тільки в стресових умовах він мобілізує сили – у нього з’являється бажання працювати, будувати плани і починати нові проекти. Він вміє знаходити вихід із найскрутніших ситуацій.

Домігшись своєї мети, насолодившись успіхом, Козеріг може знову стати пасивним. Вивести зі стану ліні його може лише черговий стрес.

Опис жінки-Козерога

Опис дівчата зі знаком зодіаку Козеріг можна почати з таких якостей, як жіночність, стриманість, впевненість у собі і почуття власної гідності. Ця жінка має потенціал, щоб відбутися в усіх сферах – стати турботливою дружиною і матір’ю, професіоналом в своїй справі, гарною господинею і навіть успішної бізнес-леді. Незважаючи на серйозну зайнятість, їй вистачає часу, щоб стежити за собою і бути привабливою. Їй часто надають знаки уваги і роблять компліменти.

Вона являє собою той тип жінок, яких називають кар’єристками. Незважаючи на зовнішній спокій і крихкість, вона є сильною, цілеспрямованою і витривалою особистістю. Козеріг ставить амбітні цілі і послідовно рухається до них, наполегливо долаючи перешкоди. Але при цьому дівчина не привертає до себе загальну увагу, не робить свої досягнення і поразки надбанням громадськості. Тому навколишні дивуються, коли ця тиха і скромна особа раптом домагається успіху.

Жінка-Козеріг не поспішає вийти заміж і серйозно підходить до вибору супутника життя. Вона рано стає матеріально незалежною, тому не потребує фінансової допомоги. Її обранцем може стати дорослий, самодостатній, надійний, заможний чоловік, з яким у неї співпадає система цінностей. Ця дівчина дорожить сімейними відносинами і не заводить романів на стороні. Але якщо її почуття до чоловіка пропадають, то вона не зберігає видимість шлюбу, наприклад, заради дітей.

Опис чоловіка-Козерога

Якщо давати загальну характеристику всім чоловікам-Козерогам, то в першу чергу потрібно згадати такі якості, як сила волі, сміливість, принциповість і наполегливість. Найважливіше місце в житті представника цього знака займає робота. Він готовий долати будь-які перешкоди, відмовляти собі у відпочинку і задоволенні, щоб високо просунутися по кар’єрних сходах, стати заможною, шанованою, авторитетним. Варто відзначити, що цей чоловік домагається цілей своєю працею, а не інтригами.

Оскільки на перше місце він ставить роботу, то про одруження замислюється в дорослому віці, вже маючи високий статус і матеріальну стабільність. Тому серед Козерогів часто зустрічаються холостяки. Чоловік цього знаку не буде витрачати час на зваблення жінок і швидкоплинні романи. Його цікавлять лише серйозні стосунки, тому він вибере ту дівчину, яка зможе стати для нього відданою дружиною і турботливою матір’ю його дітей.

Козеріг веде себе стримано в спілкуванні з протилежною статтю. Його не можна назвати ловеласом, але він вміє доглядати за сподобалася дівчиною, не скупиться на подарунки і продовжує надавати знаки уваги навіть після весілля. Він хоче бачити поряд з собою добру, вірну, надійну жінку. Йому важливо, щоб його обраниця також була самодостатньою особистістю, не просто займалася домашніми справами, а розвивалася в професії.

Висхідний знак – Козеріг

Висхідний знак настільки ж важливим, наскільки й сонячний, – адже він описує особистість, фізичні характеристики та поведінку. Це зовнішня оболонка і перше враження, яке проводиться на оточуючих. Асцендент (куспид Першого Будинку) визначається по годині народження.

Асцендент в Козерозі показує серйозну, зрілу особистість; часто в юності така людина стикається з труднощами. Висхідний Козеріг більш чутливий, ніж дає зрозуміти іншим. Стриманий і недовірливий, може розслабитися тільки серед близьких людей.

Є природженим лідером, для нього першочергово високе положення в суспільстві, для чого невпинно трудиться, відмовляючи собі в розвагах. Власникові Висхідній у Козерозі найпростіше реалізувати свої лідерські якості в політиці, фінансах, науці, архітектурі.

Характер у дітей-Козерогів

Маленький Козеріг – це спокійний, розважливий, серйозний і трохи замкнутий дитина. З-за своєї емоційної стриманості йому складно першим починати розмову з іншими дітьми і пропонувати дружбу. З цієї причини йому більше подобається проводити час з дорослими, наприклад, з бабусями і дідусями. Цей малюк не буде наполегливо вимагати уваги, наприклад, коли мама зайнята, але щиро переживає, якщо відчуває брак любові.

Він не доставляє проблем батькам з-за пустощів і витівок, але часто ставить їх у глухий кут своєю впертістю і непоступливістю. Дитина-Козерог має твердий характер і власну думку, тому переконати його непросто. Він не відступить, поки не доб’ється бажаного. На нього не можна чинити тиск, примушувати, але можна терпляче пояснювати. Ця дитина вміє слухати і домовлятися, якщо розуміє вигоду і користь для себе.

Працьовитий, акуратний, педантичний дитина-Козерог добре вчиться і навіть може стати відмінником. Йому подобається дотримуватися дисципліну, порядок, тримати в чистоті свої речі. Батькам потрібно уважно стежити, які здібності проявляються у їх сина або дочки, і всіляко їх підтримувати, записувати під різноманітні гуртки та секції. Їм також варто пам’ятати, що маленький Козеріг намагається лише тоді, коли чує похвалу.

Козеріг у дружбу

Поруч з людиною, народженим під знаком Козерога, можуть бути тільки ті люди, яким він довіряє. Його друзі – це чесні, порядні і самодостатні особистості, які поділяють його інтереси, цінності і погляди. В його оточенні ніколи не опиняться лицеміри й брехуни. Він і сам ніколи не піде на обман або підлість, не буде діяти на шкоду із-за заздрості або жадібності.

Козеріг цінує дружніми відносинами, тому не відмовляє в підтримці або допомоги і не чекає подяки у відповідь. Він щиро радіє досягненням близької людини і прямо говорить про свої почуття. Представник цього знаку гостро реагує на критику і може довго пам’ятати образу. Але якщо у нього відбулися розбіжності з одним, то він першим зробить крок до перемир’я.

Козеріг у любові і відносинах

Головне, що потрібно знати про представника знака зодіаку Козеріг – це його вразливість. Він боїться відмови, тому рідко робить перший крок і чекає ініціативи з боку вподобаного людини. Але якщо бачить явні ознаки взаємності, то стає більш впевненим, робить знаки уваги, дарує приємні подарунки. Не варто розраховувати, що чоловік-Козеріг буде влаштовувати запаморочливі романтичні побачення. Але в його обличчі можна знайти відданого, турботливого і щедрого партнера.

Жінка-Козеріг також не показує своїх емоцій, навіть якщо відчуває сильну закоханість. Її обранцеві може не вистачати ніжності і ласки, але він отримає від неї турботу, моральну підтримку, розуміння, домашній комфорт і затишок. Козерогам хочеться домогтися взаєморозуміння і довіри в парі, тому вони ніколи не дають приводів для сумнівів у своїй вірності, хоча самі можуть бути ревнивими. Але вони зроблять все, щоб їхні стосунки були стабільними, спокійними і тривалими.

Сім’я і шлюб для Козерога

Козеріг відноситься до тієї категорії людей, які укладають шлюб один раз і назавжди. Він дотримується традиційних поглядів на сім’ю, коли чоловік бере на себе вирішення матеріальних питань, а жінка займається побутом і дітьми. Як справжній трудоголік, чоловік-Козеріг проводить більшу частину часу на роботі, але свою відсутність компенсує фінансами. Він намагається досягти такого рівня доходів, щоб його близькі жили комфортно. Не шкодує коштів на подарунки для дружини і дітей, спільні поїздки і відпочинок. Чоловікові важливо зберігати свій статус голови, тому він залишає останнє слово за собою.

Відмітна особливість жінки-Козерога – її вміння поєднувати роботу з будинком. Ця жінка не стане присвячувати весь свій час побутовим клопотам. Але при цьому вона не буде перекладати обов’язки на чоловіка, а постарається з усіма справами впоратися самостійно. Шлюб з Козерогом – це стабільна, розмірене життя в достатку без яскравих емоцій. В парі з представником цього знаку не буде багато романтики і пристрасті, тому для створення сім’ї йому підійде такий же стриманий і невимогливий партнер.

Якими батьками будуть Козероги

Характерною рисою Козерога є відповідальне ставлення до своїх батьківських обов’язків. Він бере активну участь у житті дитини, займається його вихованням самостійно, а не розраховує на допомогу бабусь або няні. Йому хочеться, щоб у дітей було щасливе дитинство: красиві речі, іграшки, свята, спільні поїздки.

Батько-Козеріг буває суворим, вимогливим, якщо дитина бавиться, не дотримується порядок, шумить, але ніколи не нав’язує йому свою думку і поважає його вибір. Тому в родині Козерога діти ростуть вільними, творчими та ініціативними.

Захоплення Козерогів

Представник знаку Козерога є інтелектуалом, а це означає, що він має широке коло інтересів: від наукової літератури, історичних і документальних фільмів до езотерики і містики. Йому подобаються шахи, кросворди, загадки та ігри на ерудицію.

З усіх видів спорту віддає перевагу заняття, де немає місця агресії, наприклад, плавання, теніс, кроссфіт та ін. До командного спорту, приміром, до футболу або хокею, він частіше всього байдужий.

Серед Козерогів зустрічається чимало колекціонерів, а також мандрівників. В деяких випадках вони навіть поєднують ці два хобі, тобто збирають сувеніри з різних країн.

Кар’єра, професія і заробіток Козерога

Володар цього знака зодіаку надає великого значення своїй кар’єрі, оскільки для нього робота – це не тільки спосіб заробітку, але і можливість реалізувати свої здібності або добитися поваги. Козеріг є відповідальним, уважним, надійним працівником, який не боїться братися за складні завдання і завжди доводить почате до кінця. Він наполегливо просувається кар’єрними сходами, тому до 35-40 років посідає керівну посаду і має стабільний дохід.

Керівник-Козеріг не любить ледарів. До своїх підлеглих буває надмірно строгий і вимогливий, чекає від них самовіддачі, може чіплятися до дрібниць, але щиро вважає, що робить це з кращих спонукань. Він бачить потенціал і слабкості своїх співробітників, тому не допускає кадрових помилок. Завдяки своїй розсудливості, далекоглядності і розважливості може успішно вести бізнес. Він не любить ризикувати, що говорить про його обережному поводженні з грошима.

Козеріг може професійно реалізуватись в різних сферах, але найбільш придатними для нього є наступні напрямки:

 • нерухомість, будівництво, археологія;
 • сільське господарство;
 • металургія;
 • політика;
 • великий спорт;
 • технічні спеціальності, наприклад, інженер або архітектор.

Здоров’я Козерогів

Типовий Козеріг відноситься до тієї категорії людей, у яких з-за тривоги і перевтоми можуть виникати психосоматичні хвороби, наприклад, безсоння, головні болі, неврози, проблеми зі шлунком і навіть висипання на шкірі. Він також схильний до простудних захворювань.

Щоб зберегти своє здоров’я, потрібно частіше відпочивати і менше хвилюватися, уникати фізичних і емоційних перевантажень, стежити за своїм харчуванням. Нерідко причиною ШКТ і дерматологічних проблем стає не тільки нервове напруження, але і надмірне вживання шкідливої їжі.

Характеристики знака зодіаку за східним календарем

Щоб характеристика Козерога була більш повною і точною, ми зробили опис знака зодіаку за Східним гороскопом. В таблиці вказані провідні риси характеру у Козерогів, народжених в різні роки.

Козеріг-Щур Наполегливість, тонка інтуїція
Козеріг-Бик Справедливість, чесність
Козеріг-Тигр Гнучкість, лідерський потенціал
Козеріг-Кролик Комунікабельність, турбота про близьких
Козеріг-Дракон Вольовий характер, оптимістичність
Козеріг-Змія Мудрість, раціональність
Козеріг-Кінь Витривалість, тактовність
Козеріг-Вівця Цілеспрямованість, доброта
Козеріг-Мавпа Енергійність, щедрість
Козеріг-Півень Сила духу, сміливість
Козеріг-Собака Відповідальність, чуйність
Козеріг-Свиня Спокій, надійність

Сильні і слабкі сторони Козерога за датами народження

Характер людини залежить не тільки від знаку зодіаку, але й від дня народження. В таблиці вказані часто зустрічаються плюси і мінуси Козерогів, які народилися в різні дні цього астрологічного періоду.

Дата Переваги Недоліки
23 грудня Активний, промовистий Нетерпимий до чужої думки
24 грудня Здібний, витривалий Надто прямолінійний
25 грудня Безстрашний, творчий Непрактичний, мовчазний
26 грудня Розважливий, стриманий Владний, авторитарний
27 грудня Благородний, самодостатній Безвідмовний, простодушний
28 грудня Сильний, проникливий Пихатий, зарозумілий
29 грудня Ініціативний, заповзятливий Неуважний, різкий
30 грудня Впевнена в собі, енергійна Категоричний, деспотичний
31 грудня Відповідальний, працьовитий Замкнутий, впертий
1 січня Надійний, наполегливий Консервативний, жорсткий
2 січня Цілеспрямований, розумний Підозрілий, уразливий
3 січня Амбітний, товариський Безтурботний, настирливий
4 січня Щирий, відданий Песимістичний, сумовитий
5 січня Чесний, відповідальний Егоїстичний, марнославний
6 січня Добрий, дипломатичний Довірливий, сумнівається
7 січня Проникливий, незалежний Образливий, злопам’ятний
8 січня Раціональний, дотепний Самозакоханий, впертий
9 січня Чуйний, допитливий Дратівливий, запальний
10 січня Рішучий, добродушний Ревнивий, імпульсивний
11 січня Оптимістичний, сміливий Вимогливий, прискіпливий
12 січня Харизматичний, яскравий Зарозумілий, гордовитий
13 січня Чесний, акуратний Недовірливий, скептичний
14 січня Креативний, волелюбний Критичний, примхливий
15 січня Ерудований, прозорливий Боязкий, слабохарактерний
16 січня Працьовитий, наполегливий Імпульсивний, знервований
17 січня Милостивий, щедрий Пасивний, незговірливий
18 січня Винахідливий, кмітливий Наївний, надмірно довірливий
19 січня Комунікабельний, відкритий Дріб’язковий, допитливий
20 січня Енергійний, працездатний Тривожний, корисливий

Цікаві факти про Козерогах

Ми підготували 3 цікавих факти про Козерогах:

 • У них є унікальне чуття, завдяки якій вони відчувають брехню, фальш і лукавство. Цих людей практично неможливо обдурити або ввести в оману.
 • Незважаючи на зовнішній спокій і незворушність, вони є недовірливим і чутливими. Навіть незначна фраза, кинута кимось із близьких, може кілька місяців викликати у них неприємні спогади і образу.
 • Багато представників цього знака мають кулінарний талант, люблять експериментувати і готувати вишукані або екзотичні страви.

Знаменитості-Козероги, народжені з 22 грудня по 20 січня

Серед тих, хто народився під цим знаком зодіаку, зустрічається чимало видатних особистостей. Наприклад, в списку відомих чоловіків-Козерогів можна знайти такі гучні імена, як:

 • учений-фізик Ісаак Ньютон;
 • боксер Мухаммед Алі;
 • співак Елвіс Преслі;
 • актор Ентоні Хопкінс;
 • Джаред Літо;
 • Орландо Блум.

До цього астрологічним знаком також належать такі відомі і талановиті жінки:

 • актриса Марлен Дітріх;
 • балерина Анастасія Волочкова;
 • співачка Ванесса Параді;
 • модель Ірина Шейк;
 • телеведуча Ольга Бузова.