Види нумерології і відмінності нумерологічних шкіл

Які бувають види нумерології

Нумерологія – це одне з найбільш відомих напрямків езотерики, яка вивчає вплив цифр на людину, його життя, характер, таланти, на відносини, що вибір професії і т. д. Це вчення грунтується на магічною і кармічного зв’язку між числовими знаками і долями людей. У кожному числі прихована цінна інформація, а нумерологія допомагає її розшифрувати.

Є різні нумерологічні напрями, наприклад, старі – забуті, рідко використовувані в наші дні або популярні лише у вузьких колах. Є й ті види нумерології, які не лише активно застосовуються, але і продовжують розвиватися, наприклад, Таро, піфагорійська, астрологічна. Концепція кожної школи унікальна, хоча між ними є спільні риси, а саме – можливість скласти точний портрет людини або зробити індивідуальний прогноз на основі однієї лише дати.

Відмінності нумерологічних шкіл

У кожній нумерологічної школи своя концепція. Всі вони використовують різні види розрахунків та показники (число долі, життєвого шляху, імені тощо), по-своєму трактують цифрові комбінації.

Наприклад, одні не враховують нуль, інші надають йому особливого значення. В одних події вважаються фатальними, тобто не піддаються змінам, в інших – варіативними, на які можна вплинути. Одні описують лише характер людини, інші дозволяють будувати прогнози на життя або визначати, які кармічні завдання душа не вирішила в минулому втіленні. У більшості напрямків основою є дата народження, але також можуть враховуватися ім’я і прізвище.

Нижче розповімо докладніше про найпопулярніших школах, їх особливості та відмінності.

Нумерологія Таро

Ця методика самопізнання заснована на 22 вищих арканах Таро, кожен з яких символізують якусь енергію. Всі вони присутні в житті людини, чинять на нього вплив у тій чи іншій мірі і в сукупності створюють унікальну картину.

Для розшифровки інформації, закладеної в даті народження, потрібно побудувати Матрицю долі – схему з двох квадратів у формі восьмикутної зірки. Кожен із секторів управляється арканами, відповідає за різні життєві періоди сфери.

З допомогою цього методу можна не тільки скласти точну характеристику, але і виявити таланти, галузі професійного розвитку, визначити сумісність пари, сприятливі і несприятливі роки, можливі небезпеки, причини негативних сценаріїв, які неодноразово повторюються.

Нумерологія Таро дає максимум вичерпної інформації про людину і дозволяє з високою точністю спрогнозувати майбутнє.

Західна (піфагорійська або класична)

Засновником класичної нумерології є стародавній математик і містик Піфагор. Він поєднав в єдиному вченні арифметику, геометрію, філософію і на їх основі створив унікальну систему, яка сьогодні називається психоматрицей. Вона виглядає як квадрат, що складається з 9 клітинок. Кожен сектор відповідає за свою якість: характер, енергія, інтерес, здоров’я, логіка, праця, щастя, обов’язок і пам’ять. За допомогою методу можна скласти психологічний портрет людини, але не прогноз майбутнього.

Для розрахунку потрібна тільки дата народження. З 8 основних цифр (день, місяць, рік) за спеціальною формулою розраховуються ще 4 додаткових числа. Потім кожен показник з цифрового ряду займає своє положення в таблиці: в одну комірку – всі одиниці, в іншу – всі двійки і так до дев’яти. Готову матрицю аналізують за кількістю цифр у кожному секторі – чим їх більше, тим активніше проявляється якість, наприклад, 999 говорить про сильну пам’яті, а 55 – про аналітичних здібностях.

Астронумерология

Ця концепція вивчає вплив не тільки чисел, але і планет Сонячної системи. Згідно з цим вченням, життя кожного з нас залежить від дати народження, і від конкретного часу, і навіть від місця, оскільки всі числа знаходяться під впливом небесних тел. Представники цього напряму стверджують, що день і час появи на світ складають унікальний нумерологічний код, який позначається на всій долю людини.

Згідно астронумерологии, кожною цифрою управляє планета-покровитель, яка в свою чергу несе певну енергію:

  • 1 = Сонце (сила);
  • 2 = Місяць (м’якість);
  • 3 = Юпітер (життєрадісність);
  • 4 = Раху (завзятість);
  • 5 = Меркурій (хитрість);
  • 6 = Венера (чуттєвість);
  • 7 = Кету (містицизм);
  • 8 = Сатурн (працьовитість);
  • 9 = Марс (войовничість).

Вплив кожного астрологічного об’єкта відображається не тільки в особистості людини, але і у всіх подіях його життя.

Ведична (Індійська)

Дана система заснована на ведах – стародавніх сакральних знаннях, написаних на санскриті. Ведична нумерологія (також іменується східної) проводить тісний зв’язок між числами і планетами. Кожна цифра має свою вібрацію і доповнюється впливом небесного тіла. Особливе значення надається того, до парних або непарних відноситься показник, а при сумісності пар – дружніми або ворожими є цифри. Перший варіант вносить у відносини стабільність, а другий – розвиток.

У цьому вченні є 3 основних показника: число душі, число долі і число імені. Перше розраховується на основі тільки дні народження, для другого береться повна дата, для третього потрібен переклад букв цифри по спеціальній таблиці. Число душі – це спосіб життя людини до настання середнього віку (до 30-35 років), число долі – його кармічне призначення, число імені – особливості характеру.

Китайська (східна)

Ця концепція є однією з найбільш давніх, оскільки існує вже кілька тисячоліть. Вчення тісно пов’язане з практикою феншуй. При розрахунках використовується місячний календар і магічний квадрат Ло Шу – сума цифр у всіх його рядах дорівнює 15 (горизонталь, вертикаль, діагональ). Кожне з чисел знаходиться під впливом однієї із стихій і має свою вібрацію: парні – жіночу, непарні – чоловічу. Самим щасливим вважається вісімка.

Розшифровка по даті народження дозволяє не тільки з точністю описати характер людини, але й простежити його життєвий шлях. Тому з допомогою китайської нумерології можна скоригувати свої недоліки, вберегти себе від невдач і навіть спробувати змінити долю в кращу сторону. Але ця система вважається однією з найбільш складних, на її вивчення потрібно не менше 1 року практики.

Ангельська

ангельської нумерології немає розрахунків за датою народження, вона інтерпретує повторення в повсякденному житті одних і тих же числових комбінацій. Наприклад, коли ми часто спостерігаємо 22:22 на годиннику, 77 в номерах квартири, будинку, офісу, 9 в доленосних датах і т. д. Вважається, що таким чином ангели-хранителі спрямовують нашу увагу на знакові речі або події.

Немає єдиної і точної розшифровки всіх чисел. Кожен нумеролог робить інтерпретацію на основі свого досвіду і знань. Але можна знайти спеціальні таблиці переведення популярних цифрових сполучень. Вони можуть бути позитивними провісниками довгоочікуваних подій, або, навпаки, застерігати від небезпек. Наприклад, 222 говорить про те, що людині належить прийняти нелегке, але важливе рішення.

Каббалістична

Давнє таємниче вчення Каббала вивчає магічну взаємозв’язок чисел з давньоєврейським алфавітом. Кожна цифра несе в собі божественну функцію і розглядається як базовий елемент, на якому будується всесвіт. Наприклад, одиниця символізує Творця, двійка – єднання протилежностей, трійка – розмноження. В цій концепції є 3 напрямки гематрія (заміна букв на цифри), нотарикон (скорочення імені) і темура (заміна одних букв на інші).

кабалістичної нумерології немає звичних методик розрахунку за датою народження, розшифровку роблять тільки по імені. Букви переводяться в цифровий ряд з допомогою спеціальної таблиці, потім складаються, при цьому число може бути одне-, двох, трьох – або чотиризначним. Цей напрямок вважається одним з найскладніших у вивченні і рідко застосовується в наші дні, оскільки для розуміння потрібно знати іврит і мати іудейське уявлення про будову світу.

Авестійська

Один з напрямків астронумерологии, яке виникло в стародавньому Ірані. Ця концепція дозволяє провести детальну і точну діагностику особистості. Вона ґрунтується на принципах астрології та нумерології, тобто на взаємозв’язку чисел і планет. Але на відміну, приміром, від ведичного вчення, в якому присутні міфічні небесні тіла Кету і Раху, в авестійській системі впливають Сонце, Місяць, Меркурій, Венера, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун.

В основі вчення лежать два поняття – число життя і число сутності. Перше – це будь-яка цифра, яка пов’язана з яким-небудь подією. В залежності від показника вплив може бути позитивним або негативним. Друге – це цифра, яка будується на основі імені і дати народження, символізує характер людини, його сильні і слабкі сторони, бажання і протягом життя.

Халдейська

Халдейське вчення виникло в стародавній державі Месопотамії, на території сучасного Іраку, і до наших часів воно дійшло лише частково. Таємничі обчислення, датовані дев’ятим століттям до нашої ери, були знайдені при розкопках археологів.

Нумерологам так до кінця і не вдалося співвіднести сакральні знання з російською мовою, тому принципи цієї нумерології практично не зустрічаються в оригінальному вигляді. Відомо лише те, що кожній букві відповідає унікальне цифрове значення, що визначається особливою вібрацією, а не порядковим номером в алфавіті.

Хорарна

Хорарна нумерологія ґрунтується на числовому і планетарному вплив. Її відмінність від інших концепцій полягає в тому, що вона використовується не для характеристики людини, а для пророкувань. З її допомогою можна визначити характер, темперамент, здібності, життєвий шлях.

Але можна подумки поставити питання, на основі поточної дати побудувати спеціальний графік і отримати відповідь. Формулювання повинні бути чіткою та ясною, може стосуватися будь-якої сфери життя: стосунки, сім’я, діти, робота, кар’єра, фінанси, здоров’я та ін

Слов’янська

З допомогою даного виду нумерології можна проаналізувати духовну сутність людини, скласти енергетичний портрет, дізнатися кармічне призначення, оцінити сумісність пари. В слов’янській науці є декілька важливих показників: обереговое число і жрецький квадрат.

Для розрахунку першого треба перевести день народження в дату, яка відповідає Слов’яно-Арійського календаря. Далі потрібно скласти всі цифри, щоб вийшло значення від 1 до 9. Для другого необхідно побудувати спеціальну таблицю 3 на 3, де в кожній клітинці буде вказана одна з енергій: життя, долі, любові, розуму і т. д.

Абракадабра

Це не особливо поширений у сучасному світі метод єврейської нумерології. Для аналізу особистості та побудови прогнозів використовується числове значення імені. Кожна цифра доповнюється до 365, а потім всі числа виписують у вигляді послідовності трикутників. Виходить, що результат охоплює весь річний цикл.