Що таке нумерологія простими словами: що вивчає і як працює

Нумерологія

Про нумерології простими словами

Нумерологія – це стародавнє сакральне знання про містичної і кармічний зв’язок матеріального і духовного світу з числовими знаками. Говорячи простими словами, це езотеричне вчення про вплив цифр на різні сфери життя людей. Якщо пояснювати коротко, то вона вивчає, як характер людини і його доля залежать від різних чисел, наприклад, від дати народження або імені.

зараз в середовищі вчених ця давня концепція про числах не вважається наукою, її ще називають псевдонаукою, оскільки немає потрібної доказової бази. Але і переконливих підстав, щоб офіційно визнавати її лженаукою, немає. Засновником одного з напрямків є великий математик і філософ Піфагор, тому можна сказати, що дане вчення розвивалося саме в наукових колах. Деякі явища і феномени нумерології не піддаються логічному поясненню, але різною мірою проявляються в повсякденному житті.

Історія та цікаві факти про нумерології

Важко сказати, коли саме зародилася це езотеричне вчення, оскільки в стародавніх цивілізаціях (Вавилон, Греція, Індія) існували різні способи передбачення за числами. Перша згадка про нумерології з’явилося в працях Піфагора, який поєднав в єдиній концепції знання з арифметики, геометрії, астрономії, філософії. У подальшому вона отримала свій розвиток в рамках Кабалістичної теорії.

Інтерес до нумерології виявляли і багато вчених сучасності, наприклад, математик Мартін Гарднер. Він знайшов дивні закономірності в історії, пов’язані з цифрами. Найбільш загадковими можна назвати факти з життя двох президентів США Авраама Лінкольна та Джона Кеннеді:

 • Лінкольн увійшов в конгрес в 1846 році, Кеннеді – рівно на 100 років пізніше.
 • Вони отримали свій президентський пост також з різницею в століття.
 • Кожен з них був застрелений в п’ятницю. Вбивці президентів народилися в 1839 і 1939 роках.

На чому заснована нумерологія

Нумерологія ґрунтується на певних закономірностях і взаємозв’язках між числами і реальними явищами. Кожна цифра має унікальну вібрацію, її прояв окремо або в комбінації можна спостерігати, наприклад, в характері людини.

Існують різні системи розрахунків і трактувань, але найбільш загальноприйнятою вважається наступна інтерпретація цифрового ряду:

 • 1 – влада, сила, стійкість.
 • 2 – гнучкість, готовність до партнерства.
 • 3 – фантазія, творчі здібності.
 • 4 – працьовитість, терпіння, організованість.
 • 5 – активність, допитливість.
 • 6 – спокій, домовитість, романтичність.
 • 7 – самоаналіз, духовний розвиток.
 • 8 – впевненість, матеріальний інтерес.
 • 9 – комунікабельність, талант.

Особливе місце займає нуль – кожна нумерологічна школа трактує його по-своєму: в одних він символізує порожнечу, в інших впливає на поруч стоять цифри.

Як працює нумерологія

Можна сказати, що нумерологія працює приблизно за таким же принципом, як і астрологія, але лише з тією відмінністю, що перша займається цифрами, а друга вивчає вплив планет. Дата появи людини на світ несе в собі унікальну інформацію, і цей цифровий код можна розшифрувати. Знаючи день, місяць і рік народження, можна скласти індивідуальну числову карту, в якій будуть видні різні аспекти життя, минуле і майбутнє.

Сакральні дані про людину можна дізнатися не тільки за датою народження, але і по імені – кожна літера має свій порядковий номер, а отже, й значення. У ньому також зашифровано багато цінної інформації: життєве призначення, потенційні можливості, кармічні завдання і т. д. Сукупність декількох числових комбінацій дозволяє дати досить точну характеристику і навіть скласти прогнози.

Для чого потрібна наука про числа

Нумерологія потрібна для того, щоб кожна людина могла вивчити себе, дізнатися свої особливості, скористатися природним потенціалом або вберегтися від можливих небезпек.

Яку інформацію можна визначити за датою народження:

 • характер, сильні і слабкі сторони, ставлення до різних сфер життя, наприклад, до сім’ї або грошей;
 • здібності, таланти, підходять для професійної реалізації;
 • взаємини з протилежною статтю;
 • кармічне призначення, родові програми;
 • сприятливі і несприятливі періоди, наприклад, для заміжжя, відкриття бізнесу, великих угод;
 • причини невдач або труднощів, негативні життєві сценарії.

Як користуватися знаннями з нумерології

В нумерології є різні методики – кожна концепція вирішує своє коло завдань. Вибір залежить від того, яку мету ви собі ставите. Ви можете користуватися нею в повсякденному житті. Знаючи базові принципи нумерології, ви краще вивчіть себе, своїх рідних, друзів, знайомих, начальство і т. д. Основні методи розрахунків досить зрозумілі, тому ви зможете, наприклад, обчислити число долі самостійно.

Якщо ж ви хочете одержати максимум відомостей про своєму цифровому коді, можна звернутися до фахівця. Досвідчені нумерологи проводять живі та онлайн-консультації. Бажано вибирати експерта, який є ще й психологом. В цьому випадку він зможе не тільки інтерпретувати цифри, але і правильно донести інформацію, дати рекомендації, відповісти на питання, наприклад, про причини життєвих невдач або проблем з близькими.