Значення карт Таро: повна розшифровка старших і молодших арканов

Значення карт Таро по Райдеру Уэйту

Карти Райдера Уейта – це класичний варіант Таро, названий так на честь засновника і першого видавця. На початку 20 століття британський містик А. Е. Уейт за участю художниці Памели Стріт придумав унікальні образи для магічних карт. До появи цього дизайну молодші аркани не мали картинок. Але Уейт зробив переворот, додавши зображення до стихіям і цифр. Раніше вони тлумачились тільки залежно від масті, але з допомогою малюнків трактування стала більш різноманітною та повною.

Завдяки наочній символіці можна інтуїтивно розуміти, що саме означають аркани. Назви карт в колоді в поєднанні з яскравими образами доступно пояснюють прихований сенс. Набір Уейта є й інші особливості. Так, автор визначив карти “Правосуддя” і “Сила” головними і створив свою інтерпретацію для “Закоханих” – малюнок Адама і Єви. Сучасні тарологи беруть ці карти Таро в якості основи для своїх розкладів, оскільки вважають їх найбільш точними і правдивими.

Колода Уейта вважається універсальною і підходить на всі випадки життя. З її допомогою можна дізнатися минуле і майбутнє людини, прояснити ситуацію в сьогоденні і навіть отримати пораду, якщо чітко поставити питання. Вона застосовується в різних сферах: кар’єра, гроші, здоров’я та ін Колода часто використовується і в любовних розкладах, наприклад, щоб зрозуміти, чому виникають невдачі в любові, до чого призведуть стосунки з чоловіком і т. д. При розшифровці важлива і випала карта, і її комбінації з іншими символами. Наприклад, одні поєднання карт при ворожінні на фінанси говорять про прибуток, інші про втрати.

Розшифровка всієї колоди

Колода Райдера Уейта складається з 78 карт – в неї входять 22 старших аркана і 56 молодших. Значення карти залежить від символіки, а також від положення зображення – в перевернутому вигляді сенс змінюється. Нижче ми перерахували всі карти і додали їх коротку інтерпретацію для початківців тарологов і тих, хто хоче дізнатися розшифровки для себе. Ви можете вивчити список і дізнатися, що загалом означає будь-аркан.

А також на нашому сайті можна безкоштовно почитати повне і саме точне тлумачення кожної карти окремо. Докладні описи з картинками допоможуть вам швидше освоїти всі таємниці Таро.

Тлумачення старших арканов

Серед безлічі версій карт Таро (Марсельское, Дзеркало Долі, Древній сувій і ін) набір Райдера Уейта має найбільш зрозумілі і прості для трактування зображення. В колоді міститься 22 старших аркана.

У кожної картки є два значення – при прямому та перевернутому положенні. Повна розшифровка залежить від контексту і всієї комбінації. Ми дамо позначення і короткий опис усім арканам.

Блазень

Карта також має назву “Дурень” і символізує нерозсудливість, невизначеність, невідомість. При такому аркані в прямому положенні варто очікувати незаплановану ситуацію, для вирішення якої доведеться докласти чимало сил.

Перевернута карта говорить про порушення планів або форс-мажори в роботі.

Маг

Аркан символізує великі можливості, досягнення цілей, реалізацію планів, стабільність у майбутньому, підвищення впевненості в собі.

В зворотному положенні карта вказує на пасивність, відсутність волі, зниження самооцінки, а також на сварки або розрив відносин, крах мрії.

Верховна жриця

По карті можна говорити про сильну інтуїцію, вміння розкривати брехня, обережність у спілкуванні з людьми, внутрішньої впевненості та здатності долати перешкоди.

Перевернуте зображення показує, що людина схильний до імпульсивних вчинків, не може контролювати емоції і приймає необачні рішення, про яких шкодує.

Імператриця

Цей аркан символізує щастя в особистому житті – заміжжя, народження дитини, міцний і стабільний шлюб, гармонію, порозуміння.

Карта, розташована навпаки, є передвісником проблем, може вказувати на труднощі з грошима, дрібні неприємності в будинку, сварки з близькими, сімейні негаразди.

Імператор

Аркан пророкує швидку появу в життя могутнього покровителя, впливового помічника або цілеспрямованого, сильної людини, який стане опорою.

Значення при перевернутої карті – підлість, тиск з боку недоброзичливців, безсилля, невдачі, порушення планів.

Ієрофант

Карта Жерця має кілька значень – навчання або поява мудрого наставника, який покаже, як стати більш успішним у справах і особистому житті. А також вона символізує пристрасть, потяг і укладення шлюбу.

Зворотний трактування аркана – інтриги, несправедливість, жорстокість, нездатність відстояти свої інтереси, захистити себе.

Закохані

При розкладі на особисті відносини карта вказує на правильний вибір, справжню любов, міцний союз, вдалий шлюб, в інших сферах – на взаєморозуміння з оточуючими.

Перевернуте значення слід трактувати як розчарування, розпад відносин, нездійсненність мрії, хворобу чи іншу халепу.

Колісниця

В прямому положенні карту слід сприймати як зміни, приємну подорож, подорож, просування в кар’єрі, подолання перешкод і досягнення заповітної мети.

зворотної позиції вона вказує на ураження або застій у справах або на ситуацію, яка викликає неконтрольовані і негативні думки, почуття, дії (гнів, злість).

Сила

Аркан означає зцілення, розвиток, наповнення фізичної або духовної силою, поява ресурсів, які допоможуть у досягненні мети, готовність взяти на себе відповідальність, рішучість.

Перевернута карта може говорити про те, що поруч з вами знаходиться жорсткий або неврівноважена людина (близький, друг, начальник), який негативно впливає на ваше життя.

Відлюдник

Картка є символом розсудливості, усвідомленості, духовного розвитку, обміркованих рішень, відмови від всього непотрібного: речей, занять, контактів і т. д.

Протилежне значення аркана вказує на самотність, уникнення суспільства, можливі психологічні порушення, нездорову підозрілість, неприйняття рад.

Колесо Фортуни

Аркан удачі, везіння, перемог, успіху в справах, радісних подій, нових знайомств, довгоочікуваних змін на краще.

Друга трактування карти – це невдачі, поразки, втрата грошей, узалежнення, неконтрольований азарт, довгий відсутність потрібного результату.

Справедливість

Ця карта показує, що людина зможе подолати труднощі, досягти перемоги над суперником або правосуддя, досягне висот у кар’єрі, підтвердить свій професіоналізм перед колегами.

Інша розшифрування аркана вказує на агресію, нав’язливу ідею, прагнення підпорядкувати собі оточуючих, зловживання своїм становищем.

Повішений

У аркана є кілька інтерпретацій – самовіддача, свідомий відмова від матеріальних благ, смирення, духовний розвиток, перехід на новий життєвий рівень.

Перевернуту карту можна трактувати як пасивність, відсутність прагнень або просування в справах, безглузді жертви або поступки, нездатність приймати рішення.

Смерть

Карта символізує не фізичну смерть, а глобальні зміни, завершення важливого етапу або проекту, доленосні рішення, переїзд, кардинальна зміна поглядів на життя та ін

Зворотний розшифрування аркана – це велика втрата, важкий період, тупикові ситуації, для виходу з яких потрібно багато сил і часу.

Помірність

Цей аркан є символом дипломатії, здатності знаходити компроміси, говорить про нових корисних знайомств, пошуку рішень для складних питань або про вихід зі скрутної ситуації.

Перевернуту карту варто розцінювати як нестриманість, робочі або особисті конфлікти, боротьбу в діловій сфері.

Диявол

Якщо в розкладі випадає ця карта, то вона вказує або на перешкоди, які ви зумієте подолати, або на людину, одержиму владою, який на перше місце ставить гроші, веде себе агресивно, готовий йти до мети напролом.

Друге значення аркана – ваші власні гординя, злість, гнів, жорстокість або ситуація, яка виходить з-під контролю.

Башта

Вежа має негативну розшифровку в різних інтерпретаціях.

В залежності від контексту вона може означати: зрада з боку близької або розрив відносин, конфлікти з колегами або партнерами, крах у справах, фінансові труднощі або втрати, різкі зміни, з-за яких ви будете страждати.

Зірка

Зірка вважається символом сприятливих змін, які можуть втілитися у вигляді перспектив у роботі, визнання ваших заслуг з боку начальства, одужання і припливу сил після затяжної хвороби, нових захоплень.

В перевернутому значенні аркан вказує на розчарування, безсилля, незадоволення собою, довгий відсутність радісних подій.

Місяць

Вплив Місяця в Таро завжди слід сприймати в негативному світлі.

Її поява в розкладі можна розцінювати по-різному: невизначеність, нестабільність, відчуття тривоги, проблеми зі здоров’ям, обман, інтриги недоброзичливців і інші небезпеки.

Сонце

Сонце – це провісник радісних подій: заміжжя, вагітність, збільшення сім’ї, підвищення доходів або появу нового джерела матеріальних благ, виконання бажань, тріумф, отримання довгоочікуваної нагороди.

Перевернутий малюнок також впливає позитивно, наприклад, вказує на досягнення цілей, але застерігає від зайвої самовпевненості.

Страшний суд

Незважаючи на страшну назву, карта є сприятливим знаком при прямому положенні. Вона говорить про хороших новинах, швидке весілля, позитивних змінах в житті, нові перспективи.

Перевернуте зображення вказує на внутрішнє опір змінам, тривожні думки, страх помилок.

Світ

При всіх розкладах у аркана проявляється тільки позитивний вплив: приємні знайомства або зустрічі, подорож, початок щасливого етапу в житті, отримання нових знань.

Карта “Світ” є символом успіху, гармонії, доброти, турботи, бажання допомагати близьким.

Трактування молодших арканов

В колоду Райдера Уейта входить 56 Молодших арканов: карти від двійки до десятки, а також Тузи, Пажі, Лицарі, Королі і Королеви.

Всього виділяють чотири масті (стихії) – Мечі, Кубки, Пентаклі, Жезли. Розповімо докладніше, яке значення мають ці містичні знаки.

Мечі

Стихія Мечів символізує розум і почуття людини, мислення, інтелект, його соціальні зв’язки, спілкування з оточуючими. Для кожного аркана нижче вказані дві інтерпретації – основна і в разі, якщо випадає перевернута карта.

Туз – досягнення заповітної мети або фінансової стабільності, раптове збільшення доходів, вступ у шлюб або народження дитини або несподіваний прояв насильства, зради, обману по відношенню до вас, розрив у парі.

Двійка – подолання перешкод, готовність здобути перемогу, закінчення важкого життєвого періоду чи конфлікти, сварки, з’ясування стосунків, нерозбірливість у контактах.

Трійка – розлука, зрада, брехня з боку партнера, поява суперниці, непорозуміння з оточуючими або жалю, безпорадність, незворотність, відсутність можливості змінити ситуацію.

Четвірка – відчуженість, відмова від спілкування, прагнення до самоти, бажання відновити сили, розслабитися або нестача або втрата коштів, втрата близької людини.

П’ятірка – напруга, необхідність відстоювати свою точку зору або захищати власність, посягання з боку супротивників або шахрайство, обман, ризик розорення, невпевненість в собі.

Шістка – символ того, що всі труднощі залишилися позаду, знак сприятливих змін в найближчому майбутньому або вказівка на те, що ви зволікаєте, затягуєте з важливим питанням або зіткнетеся з неприємностями в дорозі.

Сімка – попередження про те, що поруч з вами знаходиться лукавий або корисливий чоловік, який поширює чутки або намагається нашкодити. Перевернутий малюнок вказує на мудрого і впливового наставника, який може допомогти.

Вісімка – сигнал про те, що плани руйнуються, ситуація виходить з-під контролю, є ймовірність скандалу або погіршення здоров’я, потрібно терміново діяти, оскільки із-за вашої нерішучості проблема лише поглиблюється.

Дев’ятка – розчарування, крах надій викликає страждання, страхи, образи, страждання, почуття провини. При зворотному положенні карту слід сприймати як заклик до дії – треба взяти себе в руки, не переставати сподіватися.

Десятка – втрата близької людини або розрив відносин з-за зради з його боку або поява недоброзичливця серед друзів, колег, родичів. Карта також вказує, що вам доведеться починати свою справу з нуля.

Паж – власна апатія, занепад сил, пошук допомоги серед близького кола або початок несприятливого періоду, отримання новин, після яких ситуація погіршиться.

Лицар – провісник швидкої перемоги, просування, поява авторитетного покровителя, наставника або помічника або нещасний випадок, хвороба, проблеми зі здоров’ям.

Королева – знайомство або спілкування з впливовою дамою, яка буде до вас прихильною, або неприємності з боку жінки, наприклад, інтриги, плітки, підтасування фактів.

Король – символ влади, авторитету, сили, може втілитися в особі конкретної людини або у формі боротьби, суперництва, появи сильного конкурента, який захоче вас придушити, підкорити своїй волі.

Кубки

Кубки або Чаші означають емоції, сферу почуттів, переживання людини, які можуть бути і позитивними, і негативними – розібратися в цьому допоможе положення випала карти. Ми вказали обидва значення.

Туз – символізує достаток, яке може проявитися у вигляді поповнення в родині, появи нового джерела творчої енергії і життєвих сил, надходження грошових коштів, отримання щедрих подарунків або егоїзм з боку близької, сварка.

Двійка – карта вказує на те, що в найближчому майбутньому на вас чекає любов, пристрасть, покращаться відносини з партнером або трапиться бурхливий роман або при перевернутому малюнку вас наздожене непотрібна швидкоплинна зв’язок або розставання.

Трійка – в житті настає сприятливий етап, протягом якого ви будете відчувати щастя, радість, гармонію, вилікуєтеся після затяжної хвороби, вирішіть проблему з грошима або зіткнетеся з обманом, неприємним фактом.

Четвірка – при прямому положенні вас чекає період апатії, занепаду сил, відчуття порожнечі, пригніченого емоційного стану, при зворотному – станеться різке зміна ситуації, з великою ймовірністю ваші погляди кардинально зміняться.

П’ятірка – низка дрібних невдач, можливі переживання із-за розриву або сварки з близькою людиною, або корисні знайомства, поява нових друзів, довгоочікуване стан спокою й умиротворення.

Шістка – позитивний знак при будь-якому розкладі, який вказує на швидкі фінансові надходження, приємні клопоти, благополуччя в родині. А також ви можете отримати цінні знання або зустрітися з колишнім партнером.

Сімка – символізує занадто сильні емоції, нездатність мислити раціонально, приймати рішення з розумом, адекватно оцінювати ситуацію, або вказує на те, що ви на правильному шляху, і успіх не змусить себе чекати.

Вісімка – переоцінка цінностей, бажання змінити свій життєвий шлях, змінити пріоритети, прагнення почати все заново, відмовитися від колишніх контактів або поява нових друзів, початок романтичних відносин, закоханість.

Дев’ятка – вам вдається тримати ситуацію під контролем, тому у вас немає проблем у сім’ї, зі здоров’ям або фінансами. Друге значення карти ви використовуєте свої ресурси нераціонально або не за призначенням, зловживаєте своїм становищем.

Десятка – при любовному розкладі аркан символізує шлюб по любові і щастя в сімейних відносинах, в інших сферах вказує, що ваша справа прийде до успіху. Перевернутий малюнок говорить про нестабільність, робочих проблеми.

Паж – найближчим часом вам відкриється нове джерело, наприклад, знайомство з гарною людиною, захоплююча поїздка, заняття, яке буде вас наповнювати енергією, силами і оптимізмом. Або карта вказує, що ви нерозумно витрачати ресурси.

Лицар – сприятливий знак, який можна розцінювати як успіх у кар’єрі, щастя в особистому житті. При перевернутому зображенні треба бути пильним – вас можуть обдурити, зрадити, скористатися вашою довірою або грошима.

Королева – якщо ви робите розклад на любов, то аркан говорить, що ви будете щасливі в сімейних відносинах, зможете жити в гармонії. Зворотне положення показує, що ви біжите від реальності, шукаєте порятунок у заборонених задоволеннях.

Король – символ стабільності, надійності, сили, що в реальному житті може означати, що в шлюбі вас чекає взаєморозуміння і піклування, а в справах – допомога впливового людини. Друге значення – завищені амбіції, зайва самовпевненість.

Пентаклі

Пентаклі або Монети символізують роль грошей, матеріальних благ у житті людей. У кожної карти може бути і позитивний, і негативний вплив – важливо дивитися, як саме вона випадає вам при розкладі.

Туз – символ достатку, який може втілитися у вигляді надходження фінансів, нових перспектив, народження дитини, додаткового джерела сил. При зворотному положенні карта говорить, що ви зациклені на грошах, багато турбуєтеся.

Двійка – позитивні зміни в житті, хороші новини, можливість отримувати задоволення в справах або відносинах або втрата контролю над ситуацією, нестабільність у фінансовій сфері, сварки з близькими або колегами з-за різних поглядів.

Трійка – зростання матеріального рівня, нові джерела заробітку, набуття ділових контактів, які призведуть до стабільного добробуту, або непорозуміння, конфлікти з партнерами, недовіра з їх боку, ризик бути обдуреним.

Четвірка – раптове надходження грошей, наприклад, отримання спадщини. Або власна нерішучість, занадто сильне бажання бути багатим, одержимість владою.

П’ятірка – при прямому положенні слід бути обережним, ймовірно, що настане чорна смуга в роботі, знизяться доходи. Перевернутий малюнок вказує на те, що у вас з’являться однодумці, вам стане легше протистояти невдачам.

Шістка – символ достатку, процвітання, благополуччя, можливе кар’єрне зростання, заохочення, новий спосіб заробітку. Друге значення – висока ймовірність бути обманутим, зв’язатися з шахраями, втратити велику суму.

Сімка – знак того, що ви йдете по вірному шляху, вас чекає успіх, всі перешкоди будуть подолані. Зображення навпаки – це попередження про те, що ви ризикуєте програти у великій справі, позбутися свого стану, стати банкрутом.

Вісімка – ваше заняття приносить не тільки моральне задоволення, але і матеріальну нагороду. Зворотне положення малюнка символізує рутину, тугу, відсутність в житті руху та позитивних подій.

Дев’ятка – карта говорить про сприятливий період, протягом якого у вас буде стабільність у всех сферах, а також нові враження, подорожі. Перевернутий аркан вказує на небезпеку – ви можете втратити гроші або партнера.

Десятка – при такому символі фінанси пов’язані з родичами, наприклад, ви отримаєте спадщину чи зможете збільшити дохід з допомогою близької людини. Або ж вам варто очікувати нестабільності в грошах, що призведе до проблем в сім’ї.

Паж – знак позитивних змін, наприклад, ви заведете корисні знайомства, дізнаєтеся цінну інформацію, побуваєте в нових місцях. Друге значення карти – необдумані витрати, втрати, які виникнуть із-за неорганізованості.

Лицар – ви зможете підвищити свій професійний рівень або матеріальний статус, в любовних справах відбудуться сприятливі зміни. При перевернутому образі потрібно побоюватися обману, зради, зради.

Королева – символізує щастя, гармонію, спокій в сімейному житті. Карта в зворотному положенні показує, що ваша жадібність і скупість стане причиною неприємних наслідків, наприклад, втрати коштів.

Король – символ цілеспрямованості, сильної волі, практичності. Вашим покровителем може стати солідний, авторитетна людина. Перевернутий малюнок вказує на сумнівні оборудки, шахрайство, махінації з грошима.

Жезли

Жезли, які також називають Ціпками, можна розцінювати як особисті якості людини, його досягнення, потенціал, прагнення, волю. Розглянемо, які розшифровки є у карт при обох розкладах (пряме і зворотне положення).

Туз – є символом активності, вказує на те, що вас чекає період великих досягнень, кар’єрне зростання, збільшення достатку, розвиток свого професіоналізму. Зворотне положення означає апатію, відсутність цілей, застій в роботі.

Двійка – навчання, освоєння нового досвіду, що призведе до підвищення самооцінки, впевненості в собі, у стабільності в усіх сферах життя. Перевернута карта показує, що ви сумніваєтеся у своїх силах.

Трійка – можливо, ви знайдете ділових партнерів і досягнете вигідного співробітництва, яке поліпшить поточне положення і навіть допоможе досягти успіху і процвітання. Або опинитеся в ситуації, коли втрати підсилять вашу апатію, невпевненість в собі.

Четвірка – при будь-якому розкладі карта є знаком фінансового добробуту, здійснення мрій, радісних звісток, але при перевернутому зображенні аркан говорить, що вам потрібно докласти чимало зусиль, щоб наблизитися до заповітної мети.

П’ятірка – доведеться поборотися, витратити чимало сил, щоб відстояти свою точку зору, захистити свої кордони, перемогти суперників. При зворотному положенні малюнка варто остерігатися шахраїв і уникати будь-яких конфліктів, скандалів.

Шістка – символізує впевненого в собі, честолюбного, амбітного людини, лідера. Може означати або прагнення до першості або, навпаки, відсутність віри в себе, якщо випадає перевернута карта.

Сімка – ваші конкуренти не відстають, тому потрібно проявити рішучість, сміливість, не боятися вступати в боротьбу. Друге значення аркана – ви розгублені, відчуваєте втому, смуток, небажання витрачати ресурси.

Вісімка – може означати довгоочікуване подорож, приємні клопоти і турботи, виконання бажань або важку поїздку, тиск з боку навколишніх, необхідність займатися неприємною справою.

Дев’ятка – карта вказує на те, що вам доведеться проявити активність, наприклад, прискоритися, щоб швидше закінчити свою справу, вступити в суперництво, підвищити фізичні навантаження. Каже, що ви зіткнетеся з перешкодами.

Десятка – щоб отримати славу, визнання, повагу, ви готові взятися за чужі проблеми, звалити на себе обов’язки оточуючих, надавати допомогу всім нужденним. Вам буде нелегко, оскільки у вас на шляху виникне чимало труднощів.

Паж – вас чекають радісні звістки, можливо, навіть вселенського значення, наприклад, ви нарешті-то досягнете бажаного, зможете реалізувати амбіції. Аркан у перевернутому положенні говорить, що ви знаходитеся в центрі інтриг і пліток.

Лицар – знак нарцисизму, самозамилування, прагнення до великих досягнень. Друге значення – це заздрість конкурентів, колег, які захочуть перешкодити вашій роботі або доставити неприємності.

Королева – ви отримаєте безцінний досвід, підвищите свій рівень професіоналізму або навіть дізнаєтеся жіночі таємниці, які допоможуть досягти успіху в справах і збільшити дохід. Зворотна трактування – вас обманюють, заздрість.

Король – символ багатства, влади, могутності, добробуту. Перевернутий малюнок слід трактувати як жорстокість, деспотизм, конфлікти, сварки. Карта говорить про те, що ви зможете піти на все заради досягнення своїх цілей.