Карта Таро Колесо Фортуни: значення 10 аркана в прямому та перевернутому положенні

Доля чи Фортуна – один з старших арканов в колоді Таро під номером 10. Його значення залежить від положення карти – вона може випасти прямий або перевернутої. А також тлумачення Колеса Фортуни можна дивитися по поєднанню з іншими арканами. З нашої статті ви дізнаєтеся, як трактується його значення в залежності від виду розкладу.

Опис карти “Колесо Фортуни” в Таро – 10 старший аркан

В центрі карти знаходиться колесо, на яке нанесені знаки: 8 букв у зовнішньому колі і 4 алхімічних символу у внутрішньому.

В різних частинах малюнка зображено міфічні істоти:

 • блакитний Сфінкс, тримає лапами меч;
 • червоний вовк (собака), схожий на демона і пролітає під колесом;
 • корова, лев, орел, ангел, розташовані по кутах на тлі хмар – всі вони пофарбовані в золотий колір, мають крила і тримають розкриті книги;
 • змій, проползающий ліворуч від кола.

Що означає карта Таро “Колесо Фортуни”

Колесо Фортуни – це десятий за рахунком старший аркан у Таро Уейта, який має декілька інших “імен”:

 • Доля.
 • Фортуна.
 • Колесо Долі.
 • Колесо Щастя.
 • Повелитель Життєвих Сил.
 • Чергування.
 • Порядок.
 • Сфінкс.
 • The Wheel of Fortune (англ.).
 • La Ruota (італ.).
 • La Roue de Fortune (фр.).
 • Das Glucksrad (нім.).

Карта означає природний хід подій: у світі немає нічого постійного – усе змінюється, але повертається до початкового положення (“на круги своя”). Людина може впливати на свою долю, але не всі життєві ситуації підвладні його волі. Завжди присутній фактор випадковості, який потрібно враховувати при складанні планів. Перерахуємо все, про що ще можна сказати з 10 аркану Таро:

 • развитие;
 • перемены;
 • прогресс;
 • зміна циклів;
 • порядок;
 • прийняття решения;
 • возможности;
 • везение;
 • азарт;
 • передвижение.

Шпалери на екрані смартфона з зображенням Колеса Фортуни допоможуть вам прийняти нові обставини, змиритися з тим, що в житті завжди відбуваються злети і падіння.

10 аркан для жінок

При ворожінні для жінок основне значення карти полягає в нездатності вплинути на поточну ситуацію, підпорядкувати іншої людини своїй волі. Наприклад, ви не в силах повернути чоловіка, з яким нещодавно відбулося розлучення, або переконати партнера, чоловіка у своїй правоті, змінити його думку, якщо у вашій парі регулярно трапляються конфлікти.

10 аркан вказує на те, що потрібно покласти кінець минулого, оскільки в житті закінчується черговий етап, і попереду вас чекають нові обставини, зміни на краще.

10 аркан для чоловіків

При розкладі карт для чоловіків Колесо означає зростання і дорослішання. Життя вимагає постійного розвитку, тому не можна зупинятися на досягнутому, потрібно вміти підлаштовуватися під нові обставини, а випробування і труднощі сприймати як цінні життєві уроки.

Важливо не зраджувати своїм принципам, в складній ситуації шукати опору в собі, покладатися на власні сили, але пам’ятати, що завжди є місце для несподіваного щасливого випадку і везіння – не варто відмовлятися від подарунків долі.

Тлумачення 10 аркана Таро в прямому положенні

Мапу, витягнуту з колоди в прямому положенні, можна розшифрувати як знак змін, які відбудуться незабаром: в професії, кар’єрі, особистих відносинах. З великою ймовірністю ситуація зміниться в кращу сторону, але ви не зможете її повністю контролювати. Важливо швидко підлаштуватися під обставини, не чинити опір, не проявляти упертість, лінь, пасивність. Готуйтеся до нового цікавого і насиченого життя, у вас починається період везіння та успіху.

Ще одне тлумачення аркана – це повторення подій, які з вами вже відбувалися. Колесо Фортуни має магічне значення, тому всі збіги, випадковості будуть невипадковими. Можливо, доведеться ще раз пройти кармічний урок, який ви не змогли здати в минулому. Але на цей раз ви будете почувати хоробрість, активність, життєрадісність, тому зможете з легкістю подолати будь-які випробування.

Розшифровка 10 аркана Таро в перевернутому положенні

Перевернута карта вказує на перешкоди, труднощі, невдачі найближчим часом. У такі періоди розриваються корисні зв’язки, домовленості, втрачаються гроші, відбуваються нещасні випадки і прикрі непорозуміння. Виникає відчуття, що весь світ налаштований проти вас. Не виключено, що ви так і не зможете реалізувати задумане або усвідомлюєте, що потрібний момент ще не настав. Не варто чинити опір обставинам, оскільки ви не в силах змінити поточну ситуацію.

Ще одне значення 10 аркана в зворотному положенні – це вимушена боязкість, нерішучість, повільність. Фортуна не на вашій боку, слід бути уважним, обережним, уважним. У справах може виникнути застій, з’являться старі проблеми. Але навіть в таких умовах не можна зупинятися. Продовжуйте свій рух до мети, не втрачайте надію. Рано чи пізно ситуація зміниться на краще.

Характеристика людини по карті “Доля”

По карті можна дати наступну характеристику людині: гравець, авантюрист, який любить свободу, діє рішуче і непередбачувано, покладається не тільки на свій розрахунок, але і на удачу. Він є справжнім улюбленцем долі.

Володарку аркана можна назвати легкою, життєрадісною, успішною. При описі чоловіки варто згадати про його сміливості. Він усвідомлює свою місію і готовий її виконувати всупереч будь-яким перешкодам.

Серед недоліків характеру можна відзначити непостійність. Це означає, що в житті немає стабільності, нейтрального стану. Злети і падіння, ейфорія і депресія стрімко чергуються.

Перевернуте зображення символізує невдахи, який постійно програє, залишається крайнім, обділеним. Він погоджується нести свою важку ношу, не чинить опір, долі не шукає вихід із скрутної ситуації.

При прямому положенні карта вказує на експерта в якій-небудь галузі, людини, яка вміє долати труднощі, або на любителя азартних ігор, спекулянта, при зворотному – на людей, яким не вистачає везіння, знань, навичок або досвіду.

10 аркан Таро в відносинах та любові

Колесо Фортуни має кілька значень в любовних відносинах. Якщо карта випадає в прямому положенні, то це може означати:

 • Знайомство або фатальна зустріч з чоловіком, яка кардинально змінить ваше життя.
 • Переломний момент у відносинах, подолання затяжної кризи в парі, відродження почуттів, поява взаємності.
 • Висока ймовірність несподіваного пропозиції руки та серця чи незапланованого романтичної подорожі.

Якщо при розкладі вам дістається аркан у перевернутому положенні, то очікувати великих, позитивних змін в любові не доводиться. Карті можна дати кілька пояснень:

 • У відносинах панує нудьга, буденність, ніхто з партнерів не хоче мінятися і вносити різноманітність у спільне життя.
 • недавно Розпався союз не має шансів на відновлення, ваш колишній коханий вже не повернеться.
 • Негативні сценарії, конфліктні ситуації з минулого повторюються, що посилює взаємне невдоволення.

Значення 10 аркана Таро в роботі та фінансах

Аркан Доля вказує на представників професій, під час яких є контакт з широкою публікою: мас-медіа, реклама, соцмережі, шоу-бізнес тощо Якщо карта випадає при розкладі на роботу, то вона передбачає стрімке кар’єрне зростання, удачу, а також можливість різко змінити сферу діяльності і швидко досягти успіху в новій справі. Колесо символізує і поїздки, тому не виключено, що вас чекають відрядження, відвідування цікавих місць з робочими візитами.

У цілому знак є позитивним, ви можете розраховувати на везіння, а також на підвищення матеріального становища і навіть раптовий виграш.

Перевернута карта говорить про труднощі в роботі, про конфлікти з колегами, керівництвом або партнерами. Обставини будуть складатися невдало, тому для великих угод або проектів період не можна назвати вдалим. Якщо час дозволяє, то краще вибрати інший момент для реалізації свого плану. Ситуація у фінансах також може бути жалюгідною. Висока ймовірність опинитися в боргах, втратити гроші або стати жертвою шахраїв. Не варто бути марнотратним і витрачати великі суми на розваги.

Значення 10 аркана Таро на здоров’я

При розкладі на здоров’я основне значення карти полягає у циклічності. Пряме положення 10 аркана показує бадьорість, активність, самопочуття, але, можливо, що періодично ви страждаєте від перепадів настрою, різкої зміни емоційного стану, наприклад, схильні до сезонних депресій.

Перевернута карта говорить про рецидиви. Найімовірніше, ви не змогли повністю позбавитися від захворювання, і воно перейшло в стадію хронічного або спричинило за собою ускладнення, від яких постраждали інші органи. А також вона може вказувати на неправильно вибране лікування або зловживання медичними препаратами.

Духовність і саморозвиток

Пряме положення карти можна розшифрувати як легковажність, лінь або надмірне захоплення азартом. Це означає, що в даний момент ви більше покладаєтеся на долю, ніж на розум і логіку, ведете себе непередбачливо або намагаєтеся користуватися чужою працею. Аркан символізує відмову від духовного зростання і особистісного розвитку.

Перевернуте зображення говорить про пошуки сенсу життя в релігії, про спроби пояснити причини своїх невдач гріхами. Не виключено і звернення до магії, що знижує рівень духовності. При такому розкладі немає перспектив для саморозвитку в найближчому майбутньому.

Карта Таро “Колесо Фортуни” в поєднанні зі старшими арканами

При ворожінні Колесо Фортуни може випадати разом з іншими старшими арканами, тому потрібно знати значення комбінацій. В таблиці вказані розшифровки при поєднанні карт Таро один з одним.

Блазень Тривала поїздка, довгий шлях до своєї мети
Маг Кар’єрне зростання, розширення повноважень
Жриця Уміння оцінити ситуацію з різних сторін
Імператриця Надходження прибутку, отримання великої суми
Імператор Повернення в рідні місця, приїзд додому
Ієрофант Навчання, підвищення кваліфікації
Закохані Знайомство зі своєю другою половинкою
Колісниця Перемога, успіх, видатне досягнення
Сила Спокій, впевненість, відчуття гармонії
Відлюдник Свідома ізоляція, небажання спілкуватися
Справедливість Укладання угоди на вигідних умовах
Повішений Необхідність забути негативний досвід, минуле
Смерть Фантазії, ілюзії, нездійсненні мрії
Помірність Колективна діяльність, робота в команді
Диявол Конкуренти, вороги, недоброзичливці
Башта Нестриманість, імпульсивність
Зірка Велика ймовірність виконання бажань
Місяць Неприємна ситуація, невдача, проблема
Сонце Досягнення мети, успіх, свято
Суд Рух вперед, бажання розвиватися, активність
Світ Радісна подія, позитивні новини

Поєднання 10 аркана Таро “Долі” з іншими картами

У таблиці ми пояснимо, як зрозуміти значення аркана Колесо Долі в поєднанні з іншими картами Таро.

Карта Мечі Кубки Пентаклі Жезли
Туз Тяжкість на душі, тривожність Бажання знайти однодумців Втрачені можливості Самодостатність, самовпевненість
Двійка Примирення, пошук компромісу Романтичні почуття, симпатія Небезпечні, ризиковані операції з грошима Розвиток своєї справи, бізнес
Трійка Нерозділені почуття, відсутність взаємності Тривала поїздка, відрядження Благополуччя, радість, достаток Співпраця з надійними людьми
Четвірка Потреба в джерелі сил і енергії Емоційність, розмаїття почуттів Негативні стереотипи, шаблони, забобони Укладення шлюбу або купівля житла
П’ятірка Пригнічений стан, страждання Відсутність приводу для радості, депресія Страх, побоювання, обережність Новий погляд на ситуацію
Шістка Досягнення мети, перемога, успіх Приємні, теплі спогади Бажання реалізувати творчий потенціал Тривалий шлях до заповітної мети
Сімка Шахрайство, бажання обдурити, обхитрити Спроба прийти до згоди з партнером Знак від колишнього коханого Ситуація вимагає великих зусиль
Вісімка Тривалі суперечки, в тому числі через суд Розлука, розставання, розлучення Зміна діяльності, нова робота Укладання угоди на вигідних умовах
Дев’ятка Важке захворювання, загострення Невиправдані обіцянки Можливість примиритися Необхідність дотримуватися правила
Десятка Потреба у лікарській допомозі Щастя, гармонія, мир в сім’ї Впевнений погляд у майбутнє Некомпетентність, дилетантство
Паж Вигідний, вдалий, перспективний союз Перемир’я або заручини Можливість отримати знання або новину Набуття досвіду, навичок
Лицар Рішення своїх завдань нечесним шляхом Потрібен тверезий погляд на ситуацію Створення чогось потрібного, цінного Пошук або прагнення до нової мети
Королева Опір, небажання коритися Тонка інтуїція, передбачення майбутнього Удача, щасливий збіг обставин Свобода дій, відсутність контролю
Король Вміння підлаштуватися під обставини Дії, пов’язані з магією, гаданням Корисна діяльність, добру справу Адекватний, здоровий погляд на ситуацію

Значення карти Таро “Колесо Фортуни” в розкладі на ситуацію

Якщо при розкладі ви витягуєте карту в прямому положенні, то вона вказує на швидке вирішення проблеми. Обставини можуть різко змінитися в вашу користь, перешкоди будуть усунені. Від вас вимагається уважність та активність. Якщо в даний момент потрібно зробити доленосний вибір, то будьте сміливіше і не сумнівайтеся в собі.

Перевернутий аркан має негативне значення: зараз на ситуацію вплинути неможливо. На шляху до мети будуть виникати дрібні або серйозні перешкоди. Не варто боротися з долею, яка сильніше вас. Проявіть терпіння, не робіть необачних вчинків, постарайтеся спокійно обміркувати проблему, а не вирішуйте її силою.

Значення 10 аркана Таро в прогнозі на день

Карта дня віщує сюрпризи та несподіванки. Доля посилає знаки і підказки, тому будьте уважні.

У вас з’явиться шанс з легкістю змінити життя в кращу сторону. Не пропустіть його. Навіть якщо ви не вірите у випадковості і удачу, не відмовляйтеся від пропозицій, які надійдуть в цей день.

Значення 10 аркана Таро в розкладі на майбутнє

Колесо Фортуни у ворожінні на майбутнє є хорошим знаком. Навіть якщо сьогодні ви перебуваєте в стані плутанини і плутанини, скоро доля розставить все по місцях.

Життя циклічна, тому на зміну труднощів приходить удача, а період застою змінюється рухом, енергією. Карта на заставці телефону допоможе швидше внести ясність у ситуацію.

Відповідь на питання

Карти Таро можна використовувати, щоб отримати підказки понад, прояснити ситуацію. Для прикладу покажемо, як Колесо Фортуни може відповідати на питання:

 1. Збудеться моє бажання? – Удача на вашому боці, тому ви можете довіритися долі і розраховувати на успіх.
 2. До чого призведуть стосунки з чоловіком? – Карта не дає однозначної відповіді, але говорить про раптові зміни.
 3. Коли я вийду заміж? – Якщо у вас вже є стабільні відносини, то пропозиція надійде несподівано.
 4. Дасть про себе знати колишній? – Якщо ініціатором розлучення був він, то не потрібно чекати його появи.
 5. Можна починати свою справу? – Дерзайте. Не виключено, що успіх настане раніше, ніж ви очікуєте.
 6. чи Варто змінювати роботу? – Ви можете не тільки змінити посаду, але і спробувати свої сили в іншій сфері.
 7. Будь-яке питання з варіантом “так” або “ні” Аркан відповідає позитивно.

Головний рада

Карта дає важливий рада: не бійтеся невдач. Не варто зупинятися, навіть якщо вам не вдається досягти цілі з першого разу.

Людина, яка бачить своє призначення, знає свої таланти, здатний подолати будь-які труднощі. Пам’ятайте, що успіх супроводжує хоробрим.