Карта Таро Смерть: значення 13 аркана в прямому та перевернутому положенні

Коса або Ангел Смерті – один з старших арканов в колоді Таро під номером 13. Його значення залежить від положення карти – вона може випасти прямий або перевернутої. А також тлумачення Смерті можна дивитися по поєднанню з іншими арканами. З нашої статті ви дізнаєтеся, як трактується його значення в залежності від виду розкладу.

Опис карти “Смерть” в Таро – 13 старший аркан

В центральній частині малюнка зображено людський скелет, одягнений у лицарські обладунки, він їде верхи на білому коні. Лівою рукою тримає чорний прапор з пятілістним квіткою. Позаду лежить мрець в синій мантії, схожою на королівську. Біля голови покійника валяється золота корона.

Дорогу вершнику перегороджує старець, чий наряд і головний убір нагадують одяг священнослужителя. Поруч з ним на колінах стоять дівчина і хлопчик. На задньому фоні видно промені призахідного сонця і річка, по якій пливе човен.

Що означає карта Таро “Смерть”

Смерть – це тринадцятий старший аркан у колоді Таро Уейта, який має інші назви:

 • Коса.
 • Ангел Смерті.
 • Дитя Великих Змін.
 • Трансформація.
 • Вічний Кругообіг.
 • Прощання.
 • Повелитель Братства Смерті.
 • Валькірія.
 • на інших мовах – La Morte, La Mort, The Death, Der Tod.

Все, про що говорить 13 аркан Таро, символізує неминучий кінець: розставання, відмова від цінних речей, перерване життя і т. д. Карта означає несподівані, неприємні або трагічні зміни. Тому Смерть не підходить для виконання бажань, на відміну від інших арканов, які часто ставлять на шпалери смартфона.

Перелічимо, які ще значення має карта:

 • оновлення особистості;
 • прощання з минулим;
 • зміна одного життєвого етапу другим;
 • развод;
 • увольнение;
 • освобождение;
 • пробуждение;
 • искупление;
 • опасность;
 • злий рок.

13 аркан для жінок

Карта має таке значення для жінки в житті настає період глобальних і невідворотних змін, які можуть бути болісними, але стануть кроком на нову, більш високу ступінь. Смерть Таро символізує прощання з минулим, тому найближчим часом вам доведеться пережити розрив: розлучитися з партнером, відносини з якими стали безперспективними, або з професією, в якій ви досягли стелі.

Не варто лякатися змін, якими б важкими вони не були, оскільки вже скоро у вас виникають приємні знайомства, з’являться нові інтереси і можливості.

13 аркан для чоловіків

При ворожінні для чоловіка 13 карта означає трансформацію. Настає пора відпустити те, що зараз для вас має велику цінність: власну справу, посада, захоплення. Проживання цього моменту може відбуватися по-різному: через гіркоту втрати або відчуття полегшення.

Важливо зрозуміти, що ваш проект зжив себе, тому діючий невеликий бізнес краще продати або закрити, щоб найближчим часом освоювати нову сферу. А велику компанію слід оновити, наприклад, змінити назву, концепцію, звичний підхід управління і т. д.

Тлумачення 13 аркана Таро в прямому положенні

Смерть має кілька розшифровок. Основне тлумачення – це логічне, природне завершення чергового етапу, після якого має з’явитися щось нове: ідеї, проекти, відносини, плани. Найімовірніше, вони будуть більш перспективними і оптимістичними, ніж поточні.

Друге значення аркана – це прагнення до змін. Можливо, ви вже переосмислили свої життєві пріоритети, визначили цілі. У вас немає страху невідомості, але є впевненість, надія на краще майбутнє.

Карта також пов’язана з втратами, стражданнями, тотальним невезінням. Якщо вона випадає при ворожінні, то може вказувати на злий рок, трагічні обставини, наприклад, на втрату людини, раптовий розрив відносин. Не виключено, що хтось із близьких зникне з вашого життя (в прямому чи переносному сенсі).

В деяких комбінаціях негатив аркана посилюється, він стає передвісником періоду, сповненого тривогою, панікою, нездатністю впливати на ситуацію, що нерідко призводить до депресії.

Розшифровка 13 аркана Таро в перевернутому положенні

Перевернута карта також має кілька значень. Перша інтерпретація – знак того, що ви тримаєтеся за минулі зв’язки, досвід, справи, які вже не приносять користі або задоволення.

Ви відчуваєте незручності, неприємності, борошна, занепад сил, але продовжуєте уникати змін, відтягуєте момент настання нового життєвого етапу. Швидше за все, такою поведінкою ви вже загнали себе в стан депресії, застою, апатії або почали притягувати до себе ще більше проблем, невдач.

13 аркан може вказувати і на те, що негативна ситуація вже сталася, і новина про неї в найближчому часі шокує вас. В цьому випадку також не потрібно чинити опір подій. Оцінити наслідки ви зможете лише в майбутньому.

У карти може бути ще одна, більш рідкісна розшифровка – раптове порятунок. Можливо, вам дивом вдалося уникнути великої втрати, травми, аварії і т. д. Хоч небезпека і минула, але варто зберігати пильність, не ризикувати.

Характеристика людини по карті “Коса”

По тринадцятому аркану Таро, який випадає при розкладі на людину, можна дати таку характеристику: володар твердого характеру, вихований, стриманий, проникливий, але не вміє радіти життю, отримувати задоволення. Він прагне до руйнування, тобто намагається розлучитися, розійтися, розірвати дружні або ділові зв’язки, відмовити і т. д.

Для нього нічого не значить, душевна близькість, любов до людей. При описі чоловіки варто згадати його суворість, схильність приймати кардинальні рішення. У жінок, навпаки, нерідко проявляються страхи, бажання жити у власних ілюзіях.

При прямому положенні карта може вказувати на мудреця, людини, що пережила глибоку особистісну трансформацію, при перевернутому – на важко хворого або померлого родича, знайомого. А також зворотний аркан може символізувати людей, які бояться змін, воліють чіплятися за минуле, не хочуть розвиватися, упираються або не діють, навіть якщо поточна ситуація їх не влаштовує.

13 аркан Таро в відносинах та любові

Карта Смерть має лише негативне значення в розкладі на любовні відносини. Розшифруємо, як може проявлятися аркан у закоханих або сімейних пар:

 • Втручання сторонніх людей, що призведе до розриву, наприклад, порочна зв’язок на стороні.
 • Нещасна любов, відсутність взаємних почуттів, туга і страждання з цього приводу.
 • Неминучість розставання або розлучення. При обопільній рішенні можуть зберігатися дружні стосунки з чоловіком.

Перевернуте зображення також не обіцяє великої радості і любові в найближчий період. У зворотного аркана можуть бути наступні тлумачення:

 • Односторонні спроби врятувати шлюб, навіть якщо партнер не зацікавлений у примиренні.
 • Страх самотності, бажання повернути колишнього коханого, перешкодити його новим відносинам або весілля.
 • Мінімальний шанс, надія зберегти сім’ю, відродити почуття і пристрасть.

Значення 13 аркана Таро в роботі та фінансах

Аркан може передвіщати як затяжна криза, застій, так і різкі, глобальні зміни в роботі: від власного бажання змінити професію до раптового примусового звільнення. Від цієї карти не варто чекати позитивних перспектив. Наприклад, якщо ви плануєте запустити проект, тобто високий ризик, що справу буде закрито ледь розпочавшись. Доведеться вкласти чимало сил і коштів, щоб бізнес хоча б “тримався на плаву”.

Ще одне значення – це розрив. Можливо, ви попрощаєтеся з компаньйонами, діловими партнерами або перейдете в іншу організацію.

Перевернуте зображення також не обіцяє позитивних змін в робочій сфері. Зміни, до яких ви прагнете, будуть відбуватися повільно, вирішення складного питання відкладеться на невизначений термін, конфлікти затягнуться.

Випала карта в будь-якому положенні віщує і на кризу в фінансах, а в разі зворотного аркана труднощі будуть не настільки затяжними. Смерть символізує важкий період. Не виключено, що доведеться шукати нове джерело доходів або витрачати весь заробіток на погашення боргів і кредитів.

Аркан може вказувати на професії, представники яких у прямому чи переносному сенсі перебувають між життям і смертю, наприклад, на лікарів, військових, рятувальників і т. д.

Значення 13 аркана Таро на здоров’я

Основне значення карти при розкладі на здоров’я – це попередження про серйозну хворобу, яка може мати як фізичні, так і емоційні негативні наслідки (депресія). 13 аркан нерідко є передвісником хронічних захворювань, які призводять до повільного старіння, в’янення організму, зниження імунітету.

Є ризик, що проблема затягнеться або загостриться. А також Смерть може говорити про “відключенні” якоїсь важливої частини системи (наприклад, менопауза).

Перевернуте зображення, навпаки, показує, що здоров’ю не загрожує небезпека, але до повного одужання ще далеко. Криза минула, але досягти того стану, який був до хвороби, вже не вдасться. Крім того, є ймовірність рецидиву, неприємних ускладнень, занепаду сил. Карта може вказувати на опір організму до захворювання.

Духовність і саморозвиток

Карта Смерть говорить про важких роздумах, пошуку сенсу життя, меланхолії, песимістичному настрої, зневірі. Причиною застою або переживань може бути тимчасова розлука з коханим, розставання або загибель близької людини. Різкі, сумні зміни в житті вганяють в апатію, депресію, викликають пригнічений стан, тому при такому аркані не доводиться говорити про бажання зростати і розвиватися.

Перевернута карта показує поступове емоційне відновлення, відродження. Можливо, в недавньому минулому ви пережили серйозне потрясіння, але поступово звикаєтеся з втратою, звикаєте до нових обставин, намагається почати життя з чистого аркуша. У цей період з’явиться бажання знайти нове джерело сил, натхнення, радості, почнеться повільне особистісне зростання.

Карта Таро “Ангел Смерті” в поєднанні зі старшими арканами

Щоб розшифровка розкладу була точною, потрібно знати поєднання карт Таро один з одним. У таблиці вказано, які значення має Смерть у комбінації з іншими старшими арканами.

Блазень Конфлікти, розбіжності, непорозуміння, суперечки
Маг Зміна життєвих обставин, кінець кризи
Жриця Тонка інтуїція, здатність передбачати
Імператриця Чергування періодів або скачки настрою
Імператор Кардинальні зміни в професії, роботі
Ієрофант Поява нового наставника, керівника
Закохані Зміни в особистому житті, шлюбі, сім’ї
Колісниця Момент переоцінки цінностей, зміни поглядів
Сила Необхідність контролю над своїми емоціями
Відлюдник Самотність, відсутність підтримки від близьких
Колесо Фортуни Неминучість трансформації, переродження
Справедливість Пошук знань, мудрості, духовного вчителя
Повішений Справедливе відплата, нагорода чи покарання
Помірність Уміння пристосовуватися до нових умов
Диявол Обман, досягнення бажаного нечесним шляхом
Башта Провал, крах надій, втрати, нещастя
Зірка Віра в сприятливий результат подій
Місяць Погане самопочуття, нездужання, хвороби
Сонце Відновлення після падіння, відродження
Суд Розплата за погані, злі вчинки, гріхи
Світ Підведення підсумків

Поєднання 13 аркана Таро “Смерть” з іншими картами

Молодші аркани також впливають на тлумачення Смерті. Ми коротко розшифрували її значення в поєднанні з іншими картами Таро.

Карти Мечі Кубки Пентаклі Жезли
Туз Загибель, втрата, смерть Неприємні, сумні новини Великі грошові втрати Дивний збіг обставин
Двійка Розставання, розлучення, розлучення Нестримна пристрасть, сильне бажання Неясність, плутанина Опір змінам
Трійка Божевілля, дивні ідеї Цілительство, духовні практики Раціональність, логіка, розрахунок Отримання інформації
Четвірка Безглузді дії, метушня Зловживання алкоголем Проблеми зі здоров’ям, втома Зміни в сімейному житті
П’ятірка Втрата чогось цінного, потрібного Марна надія отримати гроші Проблеми з фінансами Примирення, вихід з конфлікту
Шістка Самовіддача, жертовність Інтерес до народної медицини Небезпеку, інтриги ворогів Пошук ділових партнерів
Сімка

Зміни в житті, нові умови

Відсутність виходу, безнадійність Помста від жінки, підступи Марна спроба змінити ситуацію
Вісімка Руйнування, програш, втрати Сварка без шансу на перемир’я Нова посада або робоче місце Нові життєві обставини
Дев’ятка Самотність, відсутність сім’ї Знак того, що вибір зроблено вірно У вашому колі лицемірна людина Страх змін, сумніви
Десятка Нещасний випадок, невдача Привід для радості, щаслива подія Нестача грошей, економія Завершення проекту, важливої справи
Паж Душевні терзання, тривога Одужання, кінець хвороби Спокуса, спокуса Втрата інтересу, байдужість
Лицар Недоброзичливець, злий чоловік Угода на вигідних умовах Пристрасть до азартних ігор Знак того, що не слід поспішати
Королева Одержимість владою, гординя Труднощі, брак коштів Крадіжка грошей шахраями Ситуація вимагає компромісу
Король Жорсткий чоловік, тиран Грошові втрати, борги Кар’єрне зростання, успіхи на роботі Зростання, підвищення свого статусу

Значення карти Таро “Коса” в розкладі на ситуацію

Карта має несприятливе значення при розкладі на ситуацію. Не варто розраховувати на вдалий збіг обставин, оскільки аркан каже, що вашим планам не судилося збутися. Не виключено, що швидкі зміни погіршать становище. Удача відвернулася, тому питання буде вирішено не на вашу користь, наприклад, ви можете програти в суперечці, втратити щось цінне, виявитися винним і т. д.

Перевернута карта Смерть показує невизначеність. Можливо, ситуація могла б вирішитися, якби не ваш опір. Ви намагаєтеся утримати те, що вам вже не належить. Не варто боротися з обставинами, оскільки на даний момент ви не здатні передбачити наслідки, а вони можуть бути сприятливими.

Значення 13 аркана Таро в прогнозі на день

Карта дня попереджає про можливі небезпеки і неприємних новинах. День буде непростим, тому ризиковані ідеї краще відкласти на більш сприятливий момент.

Виявляйте розсудливість і намагайтеся уникати важливих рішень, але не бійтеся показати характер і дати відсіч агресорам.

Значення 13 аркана Таро в розкладі на майбутнє

незабаром відбудуться грандіозні зміни. Найімовірніше, ваші плани на майбутнє не реалізуються, але у вас з’являться нові можливості. Зміни, якими б важкими, неприємними і гіркими вони не були, будуть означати, що вас чекають знайомства, відкриття, шанс почати все з нуля.

Якщо при онлайн-ворожінні на заставці вашого смартфона з’являється аркан Смерть, готуйтеся до нового життя.

Відповідь на питання

Карти Таро можна використовувати не тільки для ворожінь, але і для того, щоб отримати відповідь “так” або “ні” практично на будь-яке питання. Наведемо кілька прикладів, як в цьому випадку можна розшифрувати аркан Смерть:

 1. Здійсниться моє бажання? – Категорично ні. Але можливо, скоро у вас з’явиться зовсім інша мрія.
 2. До чого призведуть відносини з шанувальником? – При такому розкладі у пари немає спільного майбутнього.
 3. Вийду я заміж? – Найближчим часом не чекайте пропозиції. Не виключено, що ви ще не знайомі зі своїм чоловіком.
 4. Зраджує мені чоловік/коханий? – Ні, причина ваших конфліктів полягає не в цьому.
 5. Зможу я помиритися з партнером? – Аркан не дає надію на перемир’я.
 6. Дасть знати про себе колишній? – Ні, відносинам прийшов кінець.
 7. Стану я мамою? – Період не можна назвати хорошим для зачаття, але карта Смерть іноді буває знаком народження дитини.

Головний рада

Найбільш важливий рада, який можна отримати від карти, полягає в тому, що в будь-яких життєвих зміни та негаразди не варто звинувачувати себе. Особливо шкідливо шкодувати про те, що ви не прийняли рішення раніше, не ризикнули, злякалися.

Іноді корисно розривати старі зв’язки, відмовлятися від чогось звичного, коханого, цінного, щоб почати жити по-новому.