Карта Таро Блазень: 22 аркана в прямому та перевернутому положенні

Дурень або Дурень – один з старших арканов в колоді Таро під номером 22. Його значення залежить від положення карти – вона може випасти прямий або перевернутої. А також тлумачення Блазня можна дивитися по поєднанню з іншими арканами. З нашої статті ви дізнаєтеся, як трактується його значення в залежності від виду розкладу.

Опис карти “Шут” у Таро – 22 старший аркан

В Таро Уейта на карті “Блазень” зображений молодий чоловік в одязі блазня, розєм троянду в долонях. Через плече у нього невеличка торбинка. На зеленій сорочці героя зображені знаки сонця і місяця.

Персонаж спокійно йде по дорозі, навколо засніжені гірські вершини. Він дивиться вгору. На жовтому небі сяє біле сонце, що символізує божественну енергію. Під ногами у божевільного бігає маленька собака, яка намагається його утримати від падіння у прірву.

Таке зображення Блазня в інтерпретації Уейта – найпопулярніше, його можна зустріти в книгах і навіть на шпалерах для телефону. Нижче ми розберемо все, що можна дізнатися по карті Таро “Блазень”.

Що означає карта Таро “Блазень”

Блазень – це старший аркан, 22-й за рахунком. Іноді його вважають нульовою картою або Трикстером, є й інші назви – Дурень, Дух Ефіру, Блаженний, Дурень або Божевільний. В деяких джерелах карта іменується як Творча сила Господа, Пілігрим, Паломник, Локі, Діоніс, Алхімік, Алеф.

англійською мовою карта називається “The Fool”, німецькою – “Der NARR”, італійською – “Il Matto”, французькою – “Le Mat”.

Основні значення:

  • починається новий період;
  • крутий життєвий поворот;
  • новий проект у творчості;
  • життєвий шанс;
  • помилки та ненадійність;
  • несподівана вагітність;
  • терміновість прийняття важливого рішення;
  • легковажність і імпульсивність;
  • звільнення від внутрішніх бар’єрів;
  • інфантилізм і несамостійність.

Аркан означає, що у ваше життя раптово приходить щось нове, через це виникає плутанина. Можливо, через відсутність життєвого досвіду. Але реальної загрози для життя чи здоров’я цей хаос не приносить.

Виключенням є, коли інші карти прямо говорять про наступаючому колапсі. Як ніби ви знаходитесь на порозі нового життя, нового життєвого етапу, але вам потрібно зробити різкий стрибок, пізнати щось незвідане.

На цьому новому етапі, безсумнівно, будуть перешкоди, навколо яких вам доведеться маневрувати. Але яким би складним не був шлях, ви пройдете його, і все буде в порядку.

22 аркан може випасти людям, які знаходяться на роздоріжжі і ніяк не зважаться, як вступити до серйозної життєвої ситуації, який вибір зробити. Але вирішувати все одно потрібно. Блазень може означати легковажні незважені вчинки, які призводять до фатальної помилки або раптової удачі.

22 аркан для жінок

Значення карти Блазень для жінок – можлива незапланована вагітність через легковажного поводження або інфантильності.

Ще одне трактування 22 аркана – марна трата сил на щось, не представляє цінності. Ви витрачаєте сили на людину, яка вас не любить, вкладаєте гроші в бізнес, не приносить прибутку. А можливо, вам доведеться робити вибір професії або особистого життя.

22 аркан для чоловіків

Карта Блазня для чоловіків означає можливі помилки в найближчому майбутньому, які можуть змінити долю. Блазень попереджає, що до всього треба ставитися серйозно, по-дорослому і приймати зрілі рішення.

Іноді 22 карта говорить, що потрібно діяти швидше, робити вибір, інакше виникнуть проблеми.

Тлумачення 22 аркана Таро в прямому положенні

В прямому положенні 22 аркан означає, що, можливо, ви рухаєтеся неправильним шляхом, вам складно керувати своїм життям, просто пливете за течією. Але якщо так і не візьметеся за кермо правління, вас може понести на невідповідний шлях, в майбутньому будете сильно шкодувати, що не зробили потрібний вибір.

Згідно з тлумаченням по Уэйту, зараз доля дає шанс відбудувати життя заново, вивести свою човен на правильну хвилю. Обов’язково скористайтеся ним, поки не пізно, прийміть вірне рішення, будьте самостійними.

Розшифровка 22 аркана Таро в перевернутому положенні

Перевернута карта Блазня є ознакою невиправданого ризику. На даний момент все не варто ставити на карту. Непродумані вчинки і рішення можуть вести за собою серйозні і неприємні наслідки. Краще не займатися азартними іграми і екстримом.

Ви не слухаєте близьких людей, приймаєте неправильні рішення, за які потім доведеться платити. Можливо, витрачаєте ресурси даремно, вони точно не принесуть дивідендів. Даремні очікування, нездійсненні надії.

Характеристика людини по карті “Дурень”

В прямому положенні карта Блазень дає характеристику людини самостійної, має власні устремління, великі цілі й надії. Це означає, що ви самі набиваєте шишки і вчіться на своїх помилках, не підкоряєтеся нікому, не терпите, коли порушують ваші кордону. Такий собі внутрішній дитина, яка говорить: “Я все зроблю сам”. Ви не маєте прихильності навіть до самим близьким людям, можете спонтанно відправитися в подорож, вступити в шлюб або поміняти роботу.

У перевернутому положенні – описує інфантильних, несамостійних чоловіків або жінок. Ви не бажаєте брати відповідальність за власне життя, поведінку і вчинки. Перебуваєте в нервовому стані, шукайте заспокоєння в алкоголі, наркотиках. Не бажаєте вирішувати накопичені проблеми, віддавати борги, не бачите межу, за яку вже перейшли.

22 аркан Таро в відносинах та любові

В прямому положенні – при розкладі на любов і відносини Блазень символізує чисті і світлі почуття. Але хтось із закоханих вище іншого за соціальним статусом, а може бути, значно старше. Ще одне значення в любовних стосунках – втрата розуму з-за закоханості. Така сліпа любов може привести в життя людини неприємні ситуації в майбутньому, розчарування або зрада, несподівану вагітність.

У перевернутому положенні – розчарування в партнері, вам розбили серце в минулому, зрадили, змінили. Але тепер ви стали на правильний шлях, засвоїли урок, стали розумнішими і можете рухатися далі до нових стосунків з чоловіком/жінкою. У деяких випадках 22 аркан показує, що ваш поточний роман скоро завершиться.

22 аркана Таро в роботі та фінансах

В прямому положенні – при розкладі на фінанси або роботу Блазень має кілька тлумачень. Перша думка – у вас є артистичні здібності, які варто розвивати. Друга – ваші здібності викликають сумніви у начальства, колеги над вами сміються і не приймають всерйоз. Третя – ви по наївності повірили брехливим обіцянкам і з-за цього не реалізували себе в якійсь справі, не отримали очікувану посаду.

В перевернутому положенні Блазень означає, що ви розсіяли всі сумніви начальства, вас чекає кар’єрний ріст, успіх у розпочатій справі. Можливі великі кадрові перестановки на роботі або зміна роду діяльності. Ще одне трактування – доведеться розплатитися за грубе ставлення з керівником, належить якесь дисциплінарне стягнення або догану.

22 аркана Таро на здоров’я

В прямому положенні – може означати захворювання, отримане з необережності, травму, перелом, вірусну інфекцію. А також 22 аркан говорить про слабкий імунітет, неправильному лікуванні захворювання, самолікування. Іноді може означати народження хворої дитини через недбалість матері, яка курила або вживала алкоголь під час вагітності.

У перевернутому положенні – має значення, що ви дивом врятувалися від серйозного захворювання, що уникли смерті з необережності. Чоловік прийняв вірне рішення слідувати рекомендації лікаря, а не порадників. Аркан може говорити про проблеми зі здоров’ям дитини.

Духовність і саморозвиток

В прямому положенні означає, що людина більше часу проводить у своїх фантазіях – на шкоду реальному житті. При цьому відкритий для всього незвіданого, не замислюється про матеріальні цінності. Може потрапити в лапи шахраїв, повірити в вчення, яке принесе розчарування і матеріальні втрати.

У перевернутому положенні – може говорити про відсутність віри, у людини немає духовного стрижня, немає розвитку в духовному плані. Ви прагнете поліпшити своє матеріальне становище, тільки гроші відіграють важливу роль у житті. У деяких розкладах Блазень показує, що людина подорослішав, з’явилися практичні інтереси і бажання рухатися в іншому напрямку.

Карта Таро “Шут” у поєднанні зі старшими арканами

Для зручності ми підготували для вас таблицю, у першому стовпчику – всі старші аркани, у другому – значення карти разом з Блазнем.

Аркан Значення поєднання з 22 арканом
Маг Осмислення ідей, не реалізуйте плани, не обміркувавши їх
Жриця Ваша суперниця або суперник переможе
Імператриця Невдала вагітність, аборт, народження небажаної дитини
Імператор Відхід від протистояння з владним людиною
Ієрофант Ваш шлях не пов’язаний з релігією
Закохані Поява нового партнера, нової закоханості
Колісниця Невдачі, можливість залишитися живим в аваріях
Сила Збираєте сили для вирішального справи
Відлюдник Ваше весілля може відкластися або не відбутися
Фортуна Не потрібно розраховувати на удачу
Справедливість не Можна порушувати закони
Повішений Ви стали жертвою складного положення
Смерть Не поспішайте у прийнятті важливих рішень, обміркуйте все
Помірність Поспішайте, часу для ухвалення рішення мало
Диявол Вчинення поганих вчинків
Башта Сигнал про небезпеку
Зірка Невинна й чиста душа, знамення від вищих сил
Місяць Неправильні умовиводи
Сонце Можна здійснити мрію, але доведеться докласти багато зусиль
Суд Попадання у судовий розгляд з-за необачності
Світ Немає шансів на зміну справи

Поєднання 22 аркана Таро “Дурень” з іншими картами

Тлумачення Блазня в поєднанні з іншими картами Таро:

Карта Мечі Кубки Пентаклі Жезли
Туз Ідея, що не має сенсу Перша закоханість, схильність до алкоголю Гроші, отримані нечесним шляхом Людина в пошуку музи, натхнення
Двійка Ви не приймаєте всерйоз покладені зобов’язання Несподіване знайомство Подвійність особистості Правильний напрямок
Трійка Проблеми з дітьми Алкогольна вечірка в малознайомій компанії Порушення здоров’я Відсутність жорсткого контролю у справах
Четвірка Невелика зупинка під час шляху Похмільний синдром Ви даремно економите гроші Дитячий свято, плутанина в будинку
П’ятірка Конфлікти з дітьми Наслідки інфантильного поведінки Важкий або хвора дитина Сварки через дурість і відсутність досвіду
Шістка Ви працюєте на публіку Подорож в місця дитинства, ностальгія Потрібно допомогти дітям Ви тішитеся власний успіх
Сімка Не поспішайте робити наступний крок Змінена свідомість – під алкоголем або наркотиками Ледарі і дармоїди Складне становище
Вісімка Страхи з дитинства Схильність до бродяжництва Людина, початківець кар’єру Раптова поїздка, поспішне рішення
Дев’ятка Переживання за дітей Обжерливість, ледарство Немає грошового інтересу Ослаблення, терпимість
Десятка Випадкова смерть, вбивство по дурості Дорога у рідний дім Ви повернетеся в “рідні пенати” Порожні турботи
Паж Неблагополучний підліток Потрапляння в тенета спокуси Незакінчена навчання в школі або вузі Немає бажання пізнавати нове і вчитися
Лицар Сварки з дітьми і нерозуміння Дитячий романтизм, раніше заміжжя Проблеми з грошима, нестабільність в матеріальному плані Стан щастя
Королева Шалена жінка Спілкування з порядною жінкою Витрати даремно, невміло розпоряджаєтеся грошима Невиконане зобов’язання
Король Мстивий безумець Приятель на вечірці Невиправдані вкладення Інфантильність дорослої людини

Значення карти Таро “Шут” у розкладі на ситуацію

Значення на ситуацію трактується як поспішні висновки. Неправильні рішення принесуть у ваше життя плутанину. Ви зможете реалізувати свої здібності з допомогою раптово відкрилися можливостей. Серйозні зміни в житті, але хід подій складно передбачити, як і їх результат.

При випаданні 22 аркана в розкладі не можна зволікати, треба довіритися своєму внутрішньому голосу і не намагатися контролювати події. Тоді все пройде гладко.

22 аркана Таро в прогнозі на день

Якщо в розкладі “Карта дня” вам випав Блазень, значить, вас очікує радість, але тільки в тому випадку, якщо ви почнете цей день легко. Потрібно прийняти все нове з щирою цікавістю.

Не робіть поспішних оцінок і висновків. Можливо, доля готує сюрприз, ви зможете відкрити себе з нової, творчої, сторони.

22 аркана Таро в розкладі на майбутнє

Якщо 22 аркан випадає на запит про майбутнє, значить, скоро вас чекає новий етап у житті. Зараз ви стоїте на роздоріжжі, потрібно довіряти внутрішньому голосу і вибрати правильний шлях. Цей вибір вплине на подальшу долю.

Старий етап закінчився, разом з ним ви поховайте та свою невдачу. Попереду тільки найкраще, вас чекає успіх в любовній сфері, ви підніміться по кар’єрних сходах. Для тих, хто вже має обранця, Блазень у розкладі на майбутнє передвіщає народження дитини.

Ще одне значення – новий виток творчого розвитку особистості. Якщо ви встановите Блазня на заставку телефону, то точно не забудете про прийдешні зміни.

Відповідь на питання

Карта Божевільного може дати відповідь на питання, що чекає вас найближчим часом. Випав Блазень при розкладі на долю говорить про великих життєвих змін. Головне – прислухатися до себе, обходити стороною негативних людей з поганими помислами і “важливими” радами. Краще на час “включити дурника”.

Конкретної відповіді – “так” або “ні” – карта не дає. Якщо вас цікавить, чи варто змінювати життя, то відповіддю буде “так”. Оскільки Блазень – символ змін.

Ствердну відповідь можливий на питання “чи Скоро я завагітнію?”. Божевільний у розкладі натякає, що для вагітності настав сприятливий час. Навіть якщо спочатку ви зустрінете на шляху перешкоди, все завершиться добре, дитина буде здорова.

Блазень може відповісти на питання “Здійсниться моє бажання?”. Воно здійсниться, якщо ви не будете зациклюватися на ньому і контролювати кожну свою дію. Потрібно дотримуватися принципу метелики. Як тільки ви женіться за нею, вона відлітає. А коли заспокоїтеся і присяде відпочити, вона сама сяде вам на плече.

Якщо питаєте “чи Можна повернути колишню любов”, то вам буде складно повернути коханого або кохану при випала карті Блазня. Швидше за все, вас не сприймають всерйоз. Доведеться добряче попрацювати, щоб довести свої наміри.

“Чекає підвищення в кар’єрі в найближчому майбутньому?” – відповідь буде не настільки однозначним. Карта Блазень говорить про раптовому творче осяяння, але які плоди принесе це осяяння, оцінити важко.

Якщо вас хвилює, що буде з відносинами надалі, потрібно дивитися розташування та вплив інших карт в розкладі. Іноді поява Божевільного означає, що ваш роман – ні до чого не зобов’язуючий для партнера. У деяких трактуваннях, навпаки, означає швидкий шлюб. Третє тлумачення цієї карти в питанні відносин – можлива зрада.

Головний рада

Рада карти Безумець – поставтеся серйозно до прийняття важливого життєвого рішення. Якщо вибір буде неправильним, доведеться довго “розгрібати” наслідки.

Можливо, у вас є якісь сумніви, з неба вам посилають сигнали, але ви не звертаєте на них уваги. Якщо ви врахуєте це, то зможете втриматися і не “впасти в прірву”. Дійте обережно, тримайте вухо гостро.