Карта Таро Десятка Мечів: значення аркана в прямому та перевернутому положенні

Десятка Мечів – один з молодших арканов в колоді Таро. Його значення залежить від положення карти – вона може випасти прямий або перевернутої. А також тлумачення “10 Мечів” можна дивитися по поєднанню з іншими арканами. З нашої статті ви дізнаєтеся, як трактується його значення в залежності від виду розкладу.

Опис карти “Десятка Мечів” в Таро

На карті зображено трагічний сюжет: на березі ріки лежить чоловік, в спину якого воткнуто десять мечів. Нічне небо затягнуто темними хмарами, але вже далеко видніється світанок.

Що означає карта “Десятка Мечів”

Інші назви Десятки мечів – Владика Руйнування, Аварії, Спустошеність і Неминучий (Довільний) кінець. Цей молодший аркан вважається одним з найбільш несприятливих в колоді Таро Уейта, оскільки все, про що він говорить, має негативне значення. При ворожінні він може уособлювати людину, що знаходяться в горі або небезпеки, або вказувати на ситуацію, пов’язану з втратою, невдачею і поразкою.

Перерахуємо коротко, що ще означає карта:

 • відчай;
 • закінчення важливого етапу життєвого;
 • сумне, трагічне подія;
 • безглузді зусилля, старання;
 • розставання з близькою людиною;
 • крах надій, ілюзій;
 • проблеми зі здоров’ям;
 • важке рішення, що має серйозні наслідки;
 • фінансові, майнові проблеми;
 • підведення підсумків.

“Десятка Мечів” для жінок

Значення карти 10 мечів для жінки полягає в наступному: закінчення – це не тільки прощання, але й початок нового. Щоб в житті відбулися зміни, потрібно відмовитися від своїх колишніх звичок, поглядів чи уподобань. Не беріть в майбутнє свій негативний минулий досвід.

“Десятка Мечів” для чоловіків

Десять мечів у розкладі для чоловіка означають, що ви зробили все, що було у ваших силах. Якщо ви не досягли потрібного результату, то залишаються лише два рішення: відмовитися від свого плану або змиритися з невдачею. Подумайте, як ви можете вийти із ситуації з найменшими втратами.

Тлумачення молодшого аркана в прямому положенні

Десятка мечів може мати кілька значень. Основне тлумачення – це раптові, різкі негативні зміни, які можуть зруйнувати плани, значно погіршити поточне положення справ або привести ситуацію до краху. Такий розклад говорить про те, що вплинути на обставини не вийде, тобто показує стан безвиході, відчаю і безнадійності.

Невдачі можуть виникнути і в особистому житті, і в професії: розлучення, звільнення, прощання з близькою людиною. Аркан символізує несподівану, болісну втрату чогось (когось) важливого, але також вказує на те, що попереду чекає етап відродження.

Розшифрування аркана Таро в перевернутому положенні

Перевернутої карті також можна дати кілька розшифровок. Вона може означати невдачі, труднощі, втрати, які відбулися в недавньому часі або виявилися не такими сумними, трагічними як могли б. Аркан також показує, що позбутися від проблем або повернути до життя стабільність можна лише шляхом жертв. Не виключено, що вам доведеться піти на поступки або відмовитися від чогось цінного.

Десятку мечів в зворотному положенні можна назвати обнадійливим знаком: про успіх, процвітання або везіння поки ще рано говорити, але “чорна смуга” вже підходить до свого завершення.

Характеристика людини по карті “10 Мечів”

Якщо пряма Десятка мечів випадає при ворожінні на людини, його характеристика буде наступною: рішучий, потайливий, замкнутий, впевнений у своїй правоті. Якщо робити опис чоловіки, то можна сказати, що він вміє поодинці справлятися з труднощами, має свою систему цінностей і принципів.

Це означає, що власник карти діє з волею сумління, але разом з тим може приймати рішення, не враховуючи думки близьких, і часто вважає свою точку зору єдино правильною.

Перевернутий аркан вказує на те, що людина може робити необдумані, спонтанні вчинки, йти на невиправданий ризик, нерідко сам собі створює проблеми. Він може піддавати себе небезпеки і найчастіше лише в останній момент відмовляється від абсурдних та занадто ризикованих ідей. У такому положенні карта також показує відновлення після сильного стресу, невдач і потрясінь.

Молодший аркан у відносинах і любові

Значення аркана в розкладі на любовні відносини не можна назвати сприятливим, тому що Десятки мечів пов’язана з проблемами, сльозами і тривогою. Перерахуємо, як можна розшифрувати карту в прямому положенні:

 • Раптове розставання, рішучий настрій партнера на розрив, в тому числі без пояснення причин.
 • Відмова від близьких відносин, небажання зближуватися з чоловіком (можливо, із-за минулого негативного досвіду в любові).
 • Криза в парі, часті конфлікти, суперечки, взаємні претензії і докори.

В перевернутому положенні карта також дає привід для переживань і може означати:

 • Возз’єднання після розлуки, другий шанс, бажання обох партнерів знову бути разом.
 • Закінчення важкого періоду в сім’ї, надія на те, що почуття можуть спалахнути знову.
 • Відсутність сил, впевненості в собі, щоб прийняти остаточне рішення, наприклад, про розлучення або розрив відносин.

Значення у роботі та фінансах

В розкладі на роботу у прямій карти може бути кілька розшифровок: емоційне вигорання, перевтома з-за великої кількості завдань, нездатність займатися всіма справами в поодинці. Вона також вказує на зміну діяльності, яка може мати і позитивний сенс, наприклад, перехід на нове місце або посада, і негативне значення – раптове звільнення, криза в бізнесі, розрив відносин з діловим партнером. Аркан показує, що фінансовий стан найближчим часом буде непростим з-за економії або потреби.

В перевернутому положенні 10 мечів говорять про неясності, нестабільності. Можливо, в даний час ви боїтеся втратити своєї високої посади. Аркан показує, що втрати будуть, але будуть не настільки катастрофічними. Ви не залишитеся без роботи, але, швидше за все, її умови зміняться не в кращу сторону. Ситуація з бізнесом аналогічна: фірма може втратити прибуток, але банкрутство їй не загрожує. Стан фінансів в даний момент також можна назвати несприятливим, але проблеми виявляться тимчасовими.

Значення на здоров’я

Значення прямої карти при ворожінні на здоров’я не можна назвати сприятливим, оскільки вона може символізувати температуру, біль, запалення або сильну перевтому. Десятка мечів є попередженням: будьте обережні, стежте за своїм самопочуттям, по можливості перевірте організм. Вона не рекомендує найближчим часом планувати вагітність.

В перевернутому положенні аркан може означати проблеми зі здоров’ям, які залишилися в минулому або не виявилися серйозними. У деяких розкладах він говорить про чудесне зцілення.

Духовність і саморозвиток

Десятка мечів може символізувати перехід на новий етап життя, підведення підсумків, прощання з минулим, яке може відбуватися через зусилля і внутрішній опір. Тому мапу можна розшифрувати як зміну переконань, поглядів, думки або глобальну переоцінку цінностей.

З іншого боку, аркан є попередженням: подумайте, не поспішайте з висновками, не відмовляєтеся від чогось важливого і цінного.

Карта “Десятка Мечів” в поєднанні зі старшими арканами

Різні поєднання карт один з одним впливають на сенс усього розкладу Таро. Ми навели короткі розшифровки для 22 комбінацій з Десяткою мечів.

Блазень Неприємності, помилки через неуважність
Маг Проблеми у професійній сфері, в кар’єрі
Жриця Хитке становище, загроза удару по репутації
Імператриця Несподівана втрата чогось цінного, збиток
Імператор Раптові зміни на роботі або в сім’ї
Ієрофант Душевна порожнеча, безсилля, байдужість, лінь
Закохані Розбіжності, конфлікти в парі, ризик розриву
Колісниця Трагічна або шокуюча ситуація, печаль
Сила Важкий фізичний стан, слабкість, біль
Відлюдник Новий життєвий етап, відмова від минулого життя
Колесо Фортуни Поразку, програш, нездійснений план, мрія
Справедливість Справедливе відплата, розплата покарання
Повішений Невиправдані жертви, неоцінені поступки
Смерть Прощання з людиною, втрата чогось важливого
Помірність Закінчення “чорної” смуги, низки труднощів
Диявол Залежність, втрата себе, втеча від реальності
Башта Фізичні або емоційні страждання, муки
Зірка Надія на удачу, сприятливий результат у справі
Місяць Тривала криза, перешкоди, випробування
Сонце Вихід зі складної ситуації, свобода, радість
Суд Смирення, прийняття ударів долі, покірність
Світ Моральне відновлення, отримання сили духа

Поєднання аркана Таро “Десятка Мечів” з іншими картами

У таблиці ми вказали, що означає карта Десятка мечів в розкладі Таро при поєднанні з іншими молодшими арканами.

Масті Мечі Кубки Пентаклі Жезли
Туз План, який не буде реалізований Нерозділене кохання, страждання Фінансові труднощі, злидні Проект, у якого не буде успіху
Двійка Розбиті мрії, крах надій Розлука з коханим або розлучення Раптові негативні зміни Душевна або фізична біль
Трійка Невдачі в любові, розставання Сильна сварка з другом, зрада Відсутність допомоги, підтримки Втрачена можливість, шанс
Четвірка Відсутність мети в житті, байдужість Депресивний стан, апатія Великі грошові втрати Сумна подія, потрясіння
П’ятірка Підлий вчинок, обман Важке становище, безвихідність Матеріальні, майнові проблеми Переоцінка власних сил
Шістка Прощання з минулим, розрив Сумні, неприємні спогади Справа, яке доведеться вирішувати самому Сумні, негативні новини
Сімка Зруйновані ілюзії, розчарування Провальний проект, неприємність Зусилля, не приносять результату Невигідне, хитке становище
Вісімка Конфлікти з близькими або колегами Звалилися надії, засмучення Загубленный талант, здатність Завершення справи або розставання
Дев’ятка Спустошення, депресія, душевний біль Фінансові втрати, збитки, збиток Поразку, програш, провал Песимізм, настрій на гірше
Десятка Спори з партнером, родичем Важкий життєвий період Великі неприємності, проблеми
Паж Бажання забути про свої невдачі, горе Страждання через любовних відносин Ризик позбутися своєї посади Погані вісті, неприємна інформація
Лицар Критика, докори, звинувачення Ситуація, позбавляє віри в краще Період, що потребує витримки, сили Безсилля, відмова від боротьби
Королева Жінка, що приносить страждання Сварка з подругою, родичкою Нерозумна поведінка, імпульсивність Небезпечна, підступна жінка
Король Пониження в посаді, втрата статусу Розчарування в чоловікові, образа Раптова нестабільність, шок Людина, здатний нашкодити

Значення карти Таро “Десятка Мечів” на ситуацію і питання

Значення Десятки мечів в розкладі на ситуацію полягає в наступному: у вас немає сил, щоб кардинально вплинути не поточне положення справ, тому надія на те, що питання вирішиться на вашу користь, навряд чи виправдається. У вашому житті настав несприятливий період, тому не потрібно будувати грандіозних планів. Намагайтеся хоча б не втратити своїх позицій, не погіршити ситуацію.

Якщо ви ворожите на бажання і хочете отримати відповідь “Так” або “Ні”, то карта відповідає негативно.

Прогноз на день

Карта дня рекомендує бути готовим до стресових і несподіваних ситуацій. Не виключено, що саме сьогодні вирішиться питання, яке давно вас турбував. Намагайтеся не падати духом, якщо зміни виявляться для вас неприємними. Аркан показує, що в цей день краще підвести риску і почати прощатися з минулим.

Розклад на майбутнє

Десятку мечів в розкладі на майбутнє не можна назвати позитивним знаком. Вона каже, що на вас чекають глобальні зміни, наприклад, розставання з партнером або прощання з минулим життям, професією, поглядами. Аркан попереджає, що зміни будуть болючими, але важливими, тому уникнути їх не вдасться.

Головний рада

Карта дає пораду стійко приймати всі удари долі і навіть у скрутному становищі не втрачати сенс життя, пам’ятати про своє призначення. Не забувайте, що людина отримує лише ті випробування, які в силах подолати.