Риби: характеристика знака зодіаку, якості і особливості

Із статті ви дізнаєтесь, як виглядає символ знака зодіаку Риби, які характерні риси є у жінок, чоловіків та дітей, народжених у різні дні січня і лютого. Ми розповімо цікаві факти про Риб, як вони проявляють себе в любові, відносинах і дружбі, чим захоплюються і які професії їм підходять.

Символ знака Риб і дати народження

Риби – водний рухливий знак. Вони замикають зодіакальне коло і є дванадцятим по рахунку. Народжені під цим знаком вірять, що їх мрії здійсняться. Це знак віри, самий чуйний з усіх.

Їх зображення виглядає як дві риби, що пливуть в протилежних напрямках. Символ позначається у вигляді двох вертикальних дужок, розкритих в різні боки, а між ними пролягла коротка лінія, що зв’язує їх воєдино.

За інформацією з астрологічних джерел, цей знак символізує двоїсту натуру. Риби за гороскопом – це найчастіше чуттєві, добрі, ранимі, меланхолійні і одночасно пристрасні особистості. Дати народження Риб починаються в лютому, 20 числа і закінчуються у наступному місяці – 20 березня.

Люди за знаком зодіаку Риби – які вони?

Риби тонко розуміють людську натуру. Це самий співчуваюча знак. Оточуючі часто плутають їх доброту з м’якотілістю і намагаються цим скористатися. Представники цього знака готові вислухати і поспівчувати, люблять давати поради. Тому Риб нерідко перетворюють в «чергову жилетку», виливаючи душу і виплескуючи накопичився негатив.

Люди, народжені під знаком Риб, погано переносять самотність. Але це не означає, що їх серце распахнуто для всіх і кожного. З незнайомими людьми вони бувають замкнуті і погано йдуть на контакт.

Ранимість і недовірливість — типові якості Риб. Вони довго і болісно переживають критику. Їм може здаватися, що оточуючі незадоволені їх поведінкою, і це доставляє Рибам багато негативних емоцій. Вони не стануть з’ясовувати стосунки, вважаючи за краще впасти у зневіру. Деколи, відгороджуються від світу стіною показної байдужості, бувають зовні холодні і горді. Але це лише спосіб захистити свою тонку душу.

Помічаючи несправедливість і жорстокість світу, типові Риби створюють свій, ілюзорний світ, в якому ховаються від реальності.

Основні риси характеру представників цього знака зодіаку:

 • вміння сострадать;
 • самопожертвование;
 • замкнутость;
 • мечтательность;
 • ранимость;
 • непрактичность;
 • невпевненість в собі.

Будучи ранимими романтиками, багато Риби мало значення надають матеріальну сторону життя, відмовляються від кар’єри і фінансового зростання. Домогтися високого положення в суспільстві їм заважає лінь. Активним діям вони воліють споглядання того, що відбувається. Типові Риби впевнені, що все найкраще в їхньому житті станеться і без їх активного втручання.

Риби вміють робити краще за інших?

Від інших знаків зодіаку Риб вигідно відрізняє здатність співпереживати людям. Будь-який біль і неприємність близької людини вони сприймають як власну. Це дозволяє їм правильно оцінити ситуацію.

Вони вміють знайти потрібні слова, делікатно з’ясувати деталі події і дати співрозмовнику вірну пораду. Їм допомагає не тільки виняткова інтуїція, але і тонке знання людей. Риби — природжені психологи.

Опис жінок-Риб

Жінка-Риби представляє з себе м’яку, вразливу і романтичну натуру. Це жінка-дитина. Вона любить, щоб про неї дбали, і для цього демонструє власну слабкість і навіть непристосованість до життя. Головна зброя — беззахисність.

При описі знака зодіаку Риби потрібно відзначити часту зміну настрою у представниць слабкої статі. Якщо їм не вдається подолати зневіру, це може вилитися в затяжну депресію.

В заміжжі ця жінка проявляє себе уважною, чуйною і ніжною дружиною і матір’ю. Ласкою і делікатністю може досягти набагато більшого, ніж інші домагаються криками.

Жінка-Риби — творча особистість. Вона наділена талантами і знаходить віддушину в малюванні, музиці або танцях. Нерідко вибирає творчу професію, в якій досягає хороших результатів.

Опис чоловіків-Риб

Чоловік-Риби володіють м’яким характером. Загальна характеристика полягає в словах: терпіння, співчуття, щедрість, романтизм, мрійливість і високий інтелект. У представників знаку Риби часто змінюється настрій. Якщо що-то їх ранить, вони можуть закритися в собі або стати дратівливими.

Наділені багатьма здібностями. Проте не поспішають реалізовувати свій потенціал, сподіваючись, що все владнається само собою. Часто витають у хмарах. Вони можуть барвисто описувати свої плани, але так ніколи і не приступити до їх реалізації. Підштовхнути чоловіка-Риби до активних дій може впливовий покровитель.

Чоловіки-Риби, як правило, пізно укладають барак і вибирають другорядну роль. Жінці з ним легко будувати сім’ю, але треба бути готовою взяти на себе турботу про матеріальний і побутової сторони життя.

Висхідний знак – Риби

Висхідний знак настільки ж важливим, наскільки й сонячний, – адже він описує особистість, фізичні характеристики та поведінку. Це зовнішня оболонка і перше враження, яке проводиться на оточуючих. Асцендент (куспид Першого Будинку) визначається по годині народження.

Асцендент в Рибах дає м’якого, споглядального людини. У висхідних Риб сильно розвинена інтуїція та бажання піклуватися про оточуючих. Ці люди сприйнятливі до почуттів і емоцій інших, тому, отримуючи дуже багато інформації, схильні до стресу. Час, проведений на самоті, допоможе відновити баланс внутрішніх сил.

Володар висхідній у Рибах досягне успіху в професіях, де потрібне терпіння, турбота, творчий підхід.

Характер у дітей-Риб

Дітей-Риб в колі однолітків можна відрізнити за схильність до фантазій. З раннього дитинства Риби наділені тонкою інтуїцією, здатністю розуміти інших людей. Вони рідко роблять помилки, так як можуть передбачити наслідки своїх вчинків.

Це добрі, щедрі і ласкаві діти, здатні до співчуття. Вони ніколи не скривдять слабкого, так як тонко відчувають чужий біль. Уразливі для критики і брутальності в їх адресу – можуть засмутитися через найменшого зауваження.

У дітей-Риб без особливих причин миттєво змінюється настрій. Яка засумувала дитини буває складно розвеселити. Але проходить час, і настрій знову стає радісним. У шкільні роки можуть виникнути проблеми з успішністю. Причина полягає в мрійливості.

Підлітки-Риби, маючи м’який характер, можуть потрапити під негативний вплив однолітків. Важливо, щоб у дитини було власну думку, завдання батьків – пояснити, що не треба здаватися гарним для кожного.

Риби в дружбі

Люди, народжені під знаком Риби мають не надто багато друзів. В їх коло потрапляють тільки вірні й надійні люди. Заради них Риби здатні покинути свій ілюзорний, зручний світ і захопитися спільними інтересами. Більшість же людей залишаються у званні простих знайомих.

Для друзів Риби є кращими слухачами і порадниками. Їх думка рідко буває помилковим. Негативні риси — дратівливість і уразливість. З-за помисливості можуть підозрювати друзів і приятелів в нечесності. Але їх логіка і прозорливість допомагає зрозуміти справжній стан речей і заспокоїтися.

Риби в любові і відносинах

В любові Риби виявляють себе великими романтиками. Закохавшись, обсипають подарунками та іншими знаками уваги, з захопленням виконують будь-яке бажання. Виявляють ніжність і ласку і досить швидко домагаються взаємності.

Іноді їх любов доходить до самопожертви, коли вони бачать сенс життя в служіння улюбленій. Риби ідеалізують об’єкт своєї уваги, приписують йому неіснуючі риси і вперто підтримують свої ілюзії. Коли ж переконуються, що обранець або обраниця не так ідеальні, як уявлялося, почувають себе розчарованими і скривдженими.

Тим, хто має коханого-Риби, потрібно знати про цьому знаку зодіаку, що вони схильні до спалахів ревнощів. З-за власної невпевненості часто порівнюють себе з іншими. Виявивши, що оточують представники його статі в чомусь краще, Риби можуть почати ревнувати до них свою другу половину.

Сім’я і шлюб для Риб

Риби пов’язують себе сімейними узами, коли відчувають необхідність у повній стабільності. Нерідко віддають перевагу більш старших за віком партнерів. Вони із задоволенням займають підлегле становище, надаючи партнеру керувати всіма справами.

Відмітні особливості Риб в сім’ї — прагнення до спокою і максимального комфорту. Природжені миротворці, Риби не провокують своїх подружжя на скандали і намагаються уникати будь-яких конфліктів. Якщо друга половина не поділяє їхніх ідеалів, можуть зануритися у власний світ комп’ютерних ігор, фільмів або особистих фантазій.

Якими батьками будуть Риби

З Риб виходять уважні і дбайливі батьки. Вони прагнуть дати дітям все те, чого не було в їх дитинстві. Але з-за надзвичайної щедрості і безвідмовності батьків-Риб діти можуть вирости егоїстами, які вважають, що їм все дозволено. Тому іноді потрібно обмежувати себе в тому, щоб зробити все можливе для посмішки на обличчі малюка.

Характерні риси батьків-Риб:

 • прагнення завоювати довіру дітей;
 • бажання дружніх відносин;
 • уникнення покарань;
 • підвищена опіка.

Протиріччя з дітьми можуть виникнути із-за прагнення Риб вникнути в будь-які їхні справи і бути в курсі всіх проблем.

Захоплення Риб

Вільний час Риби часто проводять за читанням книг або переглядом змістовних фільмів. Це дає їм нову поживу для розуму і розсовує рамки сприйняття світу. Їх улюблені місця відпочинку — кінозали, театри, книгарні та відокремлені куточки природи.

Належність людини до знаку Риби означає, що багато його захоплення пов’язані з творчістю. Він знаходить самовираження в музиці, танцях та образотворчому мистецтві.

Значна частина представників знаку стежить за фізичним здоров’ям. Наприклад, вони відвідують фітнес, басейн, а деякі захоплюються серфінгом або яхтингом.

Кар’єра, професія і заробіток Риб

Риби практично позбавлені амбіційності і честолюбства, тому не прагнуть зайняти керівні посади і зробити блискучу кар’єру. Значення знака зодіаку Риби говорить про слабку ініціативою його власника і невпевненості в своїх силах. Вони не стануть займатися нечесною грою, щоб обійти конкурентів.

Якщо ж стають керівниками, то по відношенню до підлеглих дотримуються лояльної політики. Серед них не зустрінеш начальників-самодурів.

Рибам підійдуть профессии:

 • психолог;
 • медик;
 • юрист;
 • педагог;
 • искусствовед;
 • стилист;
 • музыкант.

Риб відрізняє непрактичність і невміння наживати капітал. Гроші для них, як правило, означають трохи і сприймаються лише як засіб для комфортного існування. У Риб відсутній інстинкт накопичення. Вони можуть розбагатіти в силу обставин або при сприянні інших, більш заповзятливих, покровителів.

Здоров’я Риб

Представники знаку Риби вразливі, вони близько до серця сприймають найменші неприємності. А властива їм помисливість змушує довго переживати негативні емоції. Це служить причиною розладу нервової системи. Серце також є вразливим органом. Є схильність до інфекційних захворювань на фоні переохолодження.

Для зміцнення здоров’я потрібно боротися зі стресами, спокійніше ставитися до подій і стати більш байдужими. А загартовування і плавання допоможуть зміцнити імунітет.

Характеристики знака зодіаку за східним календарем

Найбільш повну характеристику знака дає його опис за східним календарем. З таблиці ви дізнаєтеся, чим відрізняються Риби, народжені в різні роки.

Щур Зовні це умиротворені і незворушні люди. Але з-за підвищеної тривожності довго переживають якусь неприємність. Їх внутрішній світ багатий і різноманітний.
Бик Незламна воля поєднується з прагненням до компромісів і залагодження конфліктів. Виключно порядні і благородні. Мають схильність до творчості.
Тигр Цілеспрямовані натури. Здатні щиро співпереживати навколишнім. Активність і рішучість доповнюються спокоєм і незворушністю.
Кролик Тонко відчуває ситуацію і вміє подобатися оточуючим. Гнучкий характер дозволяє уникати складнощів. Може прорахувати наслідки дій.
Дракон Характер набуває нотки владності. Бувають запальними і дратівливими. Сильна воля допомагає зайняти лідируючі позиції. З друзями і близькими добрі і поблажливі.
Змія Двоїсті натури. Добродушність і наївність можуть виявитися лише маскою. У відповідній ситуації проявляється розважливість. Цікаві співрозмовники і мудрі порадники.
Кінь Гармонійні і всебічно розвинені особистості, наділені талантами. Уникають протиборства. Твердий внутрішній стрижень і цілеспрямованість допомагають досягти успіху.
Вівця Життєлюбні натури з серйозним ставленням до життя. Спокійні і розсудливі. Консерватори, прагнуть зберігати традиції і погано переносять зміни. Цінують сім’ю і люблять домашній затишок.
Мавпа Відрізняються непередбачуваністю. Оточуючим важко передбачити їх реакцію. А прорахувати вчинки Риб-Мавп практично неможливо. Вміють зачарувати і прив’язати до себе. Щирі в любовних відносинах.
Півень В них поєднується ілюзорне сприйняття світу і виняткову завзятість при русі до мети. Наділені талантами, які використовують для отримання матеріального прибутку. Працьовиті і самовпевнені.
Собака Володіють розвиненою інтуїцією, на яку спираються при прийнятті рішень. Легко заводять друзів, готові заради них на самопожертву. Мають занижену самооцінку і рідко заявляють про свої інтереси.
Свиня По натурі — добрі і чуйні люди. Характер м’який і поступливий. Хороші слухачі та порадники. Володіють великою працездатністю. Цінують любов і дружбу.

Сильні і слабкі сторони Риб за датами народження

Характер Риб пов’язаний з точною датою народження. Від числа появи людини на світ залежать сильні і слабкі сторони знака зодіаку. Березневі Риби не такі, як лютневі. Навіть між людьми, що народилися з різницею в добу, можна помітити суттєві відмінності.

Дата народження Сильні сторони Слабкі сторони
20 лютого Доброзичливість, правдивість, дипломатичність Зайва вразливість, відірваність від життя
21 лютого Романтичність, сердечність, весела вдача Непрактичність, відсутність критики
22 лютого Інтелігентність, увага до деталей, відкритість Крайня идеалистичность, нераціональність вчинків
23 лютого Розвинена логіка, талановитість, раціональність Самоїдство, песимізм, схильність до депресій
24 лютого Правдивість, добросердя, комунікабельність, дбайливість Зайве самопожертву, помисливість
25 лютого Здатність до аналізу, талановитість, доброта Невміння впоратися з емоціями, підвищена чутливість
26 лютого Щедрість, дипломатичність, чуйність Образливість, нестриманість, жертовність
27 лютого Дбайливість, доброзичливість, високий інтелект Нераціональне мислення, песимізм, підвищена емоційність
28 лютого М’якість, доброзичливість, розвинена фантазія, комунікабельність Невпевненість у собі, небажання конкурувати, скритність
29 лютого Чарівність, несхожість на інших, гарне виховання Нерозвинене почуття міри, відсутність підприємливості
1 березня Делікатність, стриманість, прагнення до поставленої мети Ранимість, емоційна нестабільність, нераціональність
2 березня Добросердя, чуйність, надійність Надмірна самокритика, невпевненість у собі
3 березня Висока працездатність, цілеспрямованість, доброта Хворобливе ставлення до критики, інфантильність
4 березня Бажання самовдосконалюватися, розвинена фантазія Закритість, сором’язливість, невпевненість у своїх силах
5 березня Глибокий розум, активність, гнучкість Імпульсивність, нерозвинена здатність концентруватися
6 березня Витонченість натури, динамізм, чарівність Гордовитість, песимізм, поривчастість
7 березня Сміливість, чуйність, позитивне ставлення до життя Недовірливість, безкомпромісність
8 березня Природне чарівність, ввічливість, працездатність Зайве прямодушність, розважливість
9 березня Тяга до знань, інтуїція, гнучкість Недовірливість, страх перед прихильностями
10 березня Активність, товариськість, проникливість Емоційність, запальність, образливість
11 березня Сила волі, інтуїція, оригінальність Гордовитість, спонтанність, деспотичні нахили
12 березня Оптимізм, висока працездатність, відвага Неуважність та невміння зібратися, надмірне захоплення містикою
13 березня Глибокий розум, відповідальність, висока духовність Схильність до пагубним пристрастям, імпульсивність
14 березня Активність, вміння мріяти, м’якість, делікатність Відгородження від світу, відсутність сильних прихильностей
15 березня Спокій, тяга до гармонії, дружелюбність Гординя, надмірна залежність від чужої думки
16 березня Душевність, увага до дрібниць, комунікабельність Тяга до ризику, необдуманість вчинків
17 березня Старанність, розвинене почуття прекрасного, жива уява Підвищена тривожність, схильність до смутку
18 березня Інтуїція і здатність прийняти вірне рішення, висока духовність Сприйнятливість до критики, відсутність внутрішнього стрижня
19 березня Активність, самовпевненість, раціоналізм Егоцентризм, невміння розрахувати сили
20 березня Відвага, наявність талантів, доброта, незалежність від чужої думки Часта зміна настрою і схильність до депресій

Цікаві факти про знак зодіаку Риби

Риби — непростий для розуміння знак зодіаку, зі своїми особливостями і слабкостями. Ось кілька цікавих фактів про Риб:

 • Риби схильні до прокрастинації і ліні. Вони люблять відкладати справи на потім. В душі сподіваються, що приступати до них або зовсім не доведеться, або за них все зроблять інші. Іноді, щоб не тиснув тягар невиконаної роботи, Риби намагаються зробити її швидко і неякісно.
 • Одна з характерних рис Риб — порожні обіцянки. Вони не піклуються про те, щоб стримати своє слово. А враховуючи їх любов до фантазій, вони дають багато обіцянок. На всі претензії і вимоги Риби віджартовуються.
 • Маючи нестабільний емоційний фон, Риби можуть бути залежні, наприклад, від алкоголю.
 • В будинку і на робочому місці у Риб, як правило, панує безлад, який вони називають творчим. Їм комфортно в таких умовах. Ідеально розкладені речі навіюють їм тугу.

Знаменитості-Риби, народжені з 20 лютого по 20 березня

Під знаком Риб народилися відомі жінки:

 • Валентина Терешкова, рід. 6.03.1937 (перша в світі жінка-космонавт);
 • Елізабет Тейлор, рід. 28.02.1032 (англо-американська актриса);
 • Наталя Водянова, рід. 28.02.1982 (російська модель);
 • Надія Бабкіна, рід. 19.03.1950 (співачка, актриса і телеведуча);
 • Тетяна Васильєва, рід. 28.02.1947 (актриса театру і кіно).

Відомі чоловіки-Риби:

 • Альберт Ейнштейн, рід. 14.03.1979 (фізик-теоретик);
 • Брюс Вілліс, рід. 19.03.1955 (американський актор);
 • Курт Кобейн, рід. 20.02.1967 (американський рок-музикант);
 • Чак Норріс, рід. 10.03.1940 (американський актор);
 • Михайло Горбачов, рід. 2.03.1931 (політичний діяч).