Карта Таро Четвірка Мечів: значення аркана в прямому та перевернутому положенні

Четвірка Мечів – один з молодших арканов в колоді Таро. Його значення залежить від положення карти – вона може випасти прямий або перевернутої. А також тлумачення “4 Мечів” можна дивитися по поєднанню з іншими арканами. З нашої статті ви дізнаєтеся, як трактується його значення в залежності від виду розкладу.

Опис карти “Четвірка Мечів” в Таро

На карті намальований лицар в обладунках, який лежить на кам’яній плиті в каплиці. Можна подумати, що на малюнку зображено мертвий чоловік, але це не так. Чоловік просто спить або відпочиває, закривши очі і склавши руки на грудях.

На бічній частині надгробки вигравіруваний меч, ще три висять на стіні. На задньому фоні видно яскраве вітражне вікно.

Що означає карта Таро “Четвірка Мечів”

Інші назви Четвірки мечів – Повелитель Відпочинку від Боротьби, Ув’язнення, Гробниця, Перемир’я і Внутрішнє Знання. Вона належить до групи молодших арканов і при ворожінні може уособлювати людину, який здався (поховав себе живцем), або вказувати на ситуацію: роздуми, зупинка, бездіяльність.

Але це не все, про що говорить зображення 4 мечів в розкладі Таро Уейта. Крім усього перерахованого карта означає:

 • самотність;
 • бажання відгородитися від оточуючих;
 • спокій;
 • лікування, одужання;
 • відновлення сил;
 • затишшя перед бурею;
 • молитва або медитація;
 • пошук гармонії;
 • відступ;
 • обдумування планів.

“Четвірка Мечів” для жінок

Значення 4 мечів при ворожінні для жінки – утома, безсилля і спустошення. Карта показує, що слід відпочити від своїх щоденних турбот, справ і обов’язків.

Коротку відпустку, поїздка за місто або хоча б вихідні, проведені на самоті, допоможуть вам ожити, повернутися в колишнє бадьорий стан і привести думки в порядок.

“Четвірка Мечів” для чоловіків

Четвірка мечів у розкладі для чоловіка означає, що зараз в житті немає такої ситуації, яка б вимагала вашої особистої участі або зусиль. Тому буде краще, якщо ви використовуєте це час, щоб поміркувати про майбутнє або набратися сил. Аркан рекомендує в найближчий період не витрачати даремно фізичні, моральні та матеріальні ресурси.

Тлумачення молодшого аркана в прямому положенні

Основна тлумачення Четвірки мечів – тимчасова ізоляція. Можливо, у вас був напружений період, і тепер вам потрібен відпочинок не тільки від справ, але і від занадто активного спілкування.

Картка також може говорити про те, що в поточних обставинах краще зайняти нейтральну позицію, поступитися або проявити смирення.

Ще одне значення аркана – це спокійна, стабільна життя. Найближчим часом не передбачається проблем, труднощів і невдач. Крім того, такий розклад показує, що настав підходящий момент, щоб взяти відпустку або відправитися в подорож.

Розшифрування аркана Таро в перевернутому положенні

Перевернуту карту можна розшифрувати як прогрес, розвиток і активність. Вона може з’явитися в розкладі, коли після тривалого застою знову починається рух, наприклад, після проблем на роботі або хвороби.

Але аркан у такому положенні також каже, що до звичного способу життя варто повертатися послідовно, спокійно, розмірено. Ваші рішення повинні бути обдуманими, а вчинки – спланованими. Четвірка мечів показує, що не потрібно чекати миттєвих результатів від своїх зусиль. Шлях до успіху не буде швидким.

Характеристика людини по карті “4 Мечів”

Якщо пряма четвірка мечів випадає при ворожінні на людини, його характеристика буде наступною: спокійний, замкнутий, задумливий, має багатий внутрішній світ, тому віддає перевагу тишу і усамітнення, не прагне до великим компаніям, не любить суєту і побутові клопоти. Він занурений в свої роздуми, тому часто виглядає відчуженим, холодним і навіть пригніченим. Нерідко займається різними духовними практиками, медитацією, йогою.

Перевернуте зображення аркана вказує на активного, відкритого, комунікабельного і балакучого людини, яка відчуває потребу в частому спілкуванні з оточуючими. Це означає, що йому складно перебувати в ізоляції, тому він насилу переживає стан самотності.

В описі чоловіки також можна відзначити, що він схильний поспішати з прийняттям рішень, робити спонтанні вчинки і братися за кілька справ одночасно.

Молодший аркан у відносинах і любові

Значення карти у розкладі на любовні відносини залежить від того, як розташований малюнок. Четвірка мечів, витягнута з колоди прямо, показує дистанцію в парі. Що саме вона може означати:

 • Недомовки, відсутність щирості і довіри, взаємні претензії партнерів, які можуть призвести до розриву.
 • Самотність у відносинах з чоловіком, охолодження почуттів з його боку, відчуття, що він віддалився.
 • Свідома відмова від близьких відносин із-за минулого негативного досвіду.

Аркан у перевернутому положенні говорить про те, що в найближчий період можна чекати змін в особистому житті, а саме:

 • Криза буде подолана, настане перемир’я, зближення, відродження любові в парі.
 • Можливо, виявиться факт невірності з чиєї-небудь сторони, з-за чого доведеться робити вибір.
 • Відбудеться знайомство з людиною, яка здасться хорошим кандидатом в чоловіки. Не поспішайте з висновками.

Значення у роботі та фінансах

В розкладі на роботу пряма карта показує стабільність, затишшя або вимушену бездіяльність. Можливо, ви готуєтеся до важливого проекту або зіткнулися з тимчасовим застоєм у справах із-за відсутності перспектив. Але в будь-якому випадку аркан каже, що час для рішучих дій не настало, тому треба дочекатися більш підходящого моменту. Він також попереджає, що вирішення серйозних фінансових питань краще відкласти, так як є ризик матеріальних втрат.

Якщо карта випадає в перевернутому положенні, то вона говорить про те, що настає активний період, коли ви можете будувати плани, укладати угоди, замислюватися про кар’єрне зростання. Разом з тим вона радить не поспішати, оскільки ви ризикуєте зробити поспішний вибір або переоцінити свої сили і можливості.

У сфері фінансів також слід проявляти обережність і уважність. Четвірка мечів рекомендує робити ретельні розрахунки та враховувати всі ризики, перш ніж вкладати гроші або витрачати великі суми.

Значення на здоров’я

Основне значення карти при ворожінні на здоров’я – це тимчасова відмова від активного життя. Аркан в будь-якому положенні показує, що найближчим часом слід відмовитися від надмірних фізичних чи емоційних навантажень, більше відпочивати. Незайвим буде пройти комплексну діагностику або зайнятися зміцненням імунітету і відновленням свого організму.

Духовність і саморозвиток

Четвірка мечів – карта медитацій і духовних практик. Вона також показує, що вам варто тимчасово забути про проблеми і грандіозні плани на майбутнє, щоб віддатися простих радощів життя.

Швидше за все, надмірна інтелектуальна навантаження призвела до перевтоми, тому вам стає все складніше справлятися з повсякденними справами і приймати, здавалося б, елементарні рішення. Не бійтеся втратити можливості або витратити час даремно. Вам потрібен перерву, щоб набратися сил.

Карта “Четвірка Мечів” в поєднанні зі старшими арканами

Значення розкладу Таро безпосередньо залежить від поєднання карт один з одним. Нижче ми вказали, як можна розшифрувати Четвірку мечів, якщо вона випадає в парі з одним із старших арканов.

Блазень Відмова від участі в конфлікті, нейтралітет
Маг Підготовка перед початком активних дій
Жриця Спокій, відчуженість, самота, пауза
Імператриця Пошук внутрішнього ресурсу, сил, мотивації
Імператор Тимчасове примирення з близькими і колегами
Ієрофант Бажання виговоритися, духовно звільнитися
Закохані Розлука, охолодження почуттів, відсутність любові
Колісниця Останній бій перед перемогою, фінальний етап
Сила Перерву, розслаблення, безсилля, вразливість
Відлюдник Самоізоляція, бажання побути на самоті
Колесо Фортуни Нездатність змінити ситуацію, уникнути її
Справедливість Пропозицію про перемир’я, пошук компромісу
Повішений Прагнення до духовного зростання, до нового досвіду
Смерть Потреба обмежити спілкування, піти в себе
Помірність Відновлення після хвороби або потрясіння
Диявол Проблеми, викликані згубними звичками
Башта Крах планів із-за своєї нерішучості
Зірка Надія на вдалий збіг обставин
Місяць Неуважність, недбалість
Сонце Фізичне або моральне зцілення, відпочинок
Суд Людина, яка допоможе відновити сили
Світ Здоров’я, бадьорість, енергійність, оптимізм

Поєднання аркана Таро “Четвірка Мечів” з іншими картами

У таблиці наведені розшифровки карти Четвірка мечів в поєднанні з іншими молодшими арканами Таро:

Масті Мечі Кубки Пентаклі Жезли
Туз Складання планів, роздуми Стабільне душевний стан Процвітання, успіх, благополуччя Моральний підйом, натхнення
Двійка Тимчасова зупинка, спокій Розбіжності, напруга у парі Глибокі особистісні зміни Сумніви у своєму виборі, вирішенні
Трійка Любовні переживання, смуток Бажання побути на самоті Свідоме самотність, ізоляція Активність, прагнення до мети
Четвірка Туга, спустошення, смуток Спокійне сімейне життя Затишшя, заспокоєння, розслаблення
П’ятірка Небажання продовжувати боротьбу Зцілення після потрясіння Поступки всупереч своїй волі Труднощі, конфлікти, неприємності
Шістка Підготовка до відповідальної події Прощання з минулим, новий етап Проблеми зі здоров’ям, нездужання Швидке завершення важливого справи
Сімка Розставання з-за обману, підлості Медитації, духовні практики Випробування, перевірка на міцність Ризик, небезпека, загроза
Вісімка Думки, відволікають від головного Слабкість, безсилля, втома Великі досягнення, успіхи Прийняття рішення, вердикту
Дев’ятка Слабке, безпорадний стан Лінь, відмова від активних дій Вміння вчасно відступити Затягування строків, відстрочка
Десятка Самотність, душевна порожнеча Тимчасове перемир’я, угода Не з ким розділити радість Погане самопочуття, перевтома
Паж Спроба перехитрити суперника Видимість примирення, об’єднання Прагнення відпочити від оточуючих Порушення спокою, стабільності
Лицар Відсутність ніжності, любові у парі Крок назад, вимушений відступ Рівна життя, рутина, сталість Раптові зміни, потрясіння
Королева Бажання бути незалежною, вільною Акуратне, обережна поведінка Переоцінка цінностей, поглядів Моральна підтримка від близького
Король Тупикова ситуація, застій у справі Нейтралітет, компроміс з конкурентом Досягнення мети поодинці Бажання зміцнити свої позиції

Значення карти Таро “Четвірка Мечів” на ситуацію і питання

Значення Четвірки мечів при ворожінні на ситуацію полягає в наступному: не варто розраховувати на швидке вирішення питання. Для реалізації задуманого може не вистачити сил, можливостей або часу. Крім того, аркан намагається вас застерегти від спонтанних, необдуманих дій.

При розкладі на бажання карта не дає однозначної відповіді “Так” або “Ні”. Можливо, довгоочікувана подія відбудеться, але пізніше.

Прогноз на день

Карта дня показує, що прийшов момент, коли треба робити вибір, який може стосуватися будь-якої зі сфер життя. Можливо, саме сьогодні вам доведеться прийняти рішення про подальші кар’єрні перспективи або стосунках з партнером. Аркан каже, що у вас настане моральне полегшення, як тільки ви зробите цей важливий крок.

Розклад на майбутнє

Четвірка мечів в розкладі на майбутнє означає, що ви можете зіткнутися з проблемою, яка змусить вас задуматися. Не виключено, що для її рішення потрібно не тільки весь ваш досвід і знання, але і рада з боку.

Не відмовляйтеся від підтримки та допомоги оточуючих, оскільки ваш власний внутрішній голос навряд чи підкаже правильну відповідь.

Головний рада

Карта дає пораду: навчитися знаходити баланс між періодами активності і відпочинком. Краще всього приймати важливі рішення в тиші і самоті.

Але це не означає, що потрібно йти в глибоку ізоляцію. Чим довше ви знаходитесь у бездіяльності, тим складніше вам виходити з цього стану.