Карта Таро Вежа: значення 16 аркана в прямому та перевернутому положенні

Падаюча Вежа або Богадільня – один з старших арканов в колоді Таро під номером 16. Його значення залежить від положення карти – вона може випасти прямий або перевернутої. А також тлумачення Вежі можна дивитися по поєднанню з іншими арканами. З нашої статті ви дізнаєтеся, як трактується його значення в залежності від виду розкладу.

Опис карти “Вежа” в Таро – 16 старший аркан

На карті зображена охоплена вежа, яка руйнується через влучення блискавки. Її купол у формі корони зносить потужним ударом.

Видно, як двоє летять з висоти вниз, у прірву. Судячи з їхнього вигляду, можна припустити, що це чоловік і жінка, які випали або вистрибнули з вікон.

Що означає карта Таро “Вежа”

Вежа – це шістнадцятий старший аркан у Таро Уейта, який вважається одним з найбільш несприятливих. У нього багато назв:

 • Падаюча/Зруйнована/Вавилонська Вежа.
 • Згорів Храм.
 • Храм, уражений блискавкою.
 • Повалення.
 • Ватажок Могутньої Армії.
 • Притулок.
 • Дім Божий.
 • Богадільня.
 • Око Бога.
 • Небесний вогонь.
 • Полум’я.
 • На інших мовах – The Thunderbolt, The Tower of God, La Casa del Diavolo, La Maison de Dieu і Der Turm.

Все, про що можна сказати з 16 аркану Таро, має негативне значення. Шпалери на заставці смартфона з малюнками з Таро часто використовуються для виконання бажань, але Башта для цієї мети не підходить. Карта означає крах, хаос, різкі зміни, руйнування звичного устою, катастрофу.

Перерахуємо, що вона ще символизирует:

 • шок;
 • опустошение;
 • развод;
 • кража;
 • травма;
 • нестабильность;
 • прозрение;
 • болючий досвід;
 • криза;
 • зрада.

16 аркан ля жінок

При ворожінні для жінки карта має значення развеянных ілюзій, болю від раптових змін. Все, у що ви вірили, вкладали сили, намагалися зміцнити, зруйнувалося в один момент немов картковий будиночок: кар’єра, сім’я, відносини з близькими і т. д.

Важливо зрозуміти, що безглуздо склеювати розбиту чашку, оскільки не можна отримати нічого нового, не відмовившись від старого. У вас немає можливості повернути минуле, повернути час назад, але є перспективне майбутнє, в якому рано чи пізно з’являться сили і розпочнеться новий життєвий етап.

16 аркан для чоловіків

16 аркан для чоловіка означає справедливе відплата за помилки, слабкості або гріхи. Поточна плачевна ситуація – результат лише ваших неправильних дій. Можливо, ви були одержимі владою або спрагою наживи, проявили гординю, агресію, піддалися спокусі, що завадило вам приймати мудрі та виважені рішення.

Аркан символізує падіння – втрату фінансів, положення в суспільстві або близьких людей, удар по репутації. У даний момент треба набратися сил і терпіння, щоб пережити шок, криза або гострий біль.

Тлумачення 16 аркана Таро в прямому положенні

Якщо ви дістали карту з колоди в прямому положенні, то її можна розшифрувати як руйнування, що проявляється в будь-якій життєвій ситуації: зрада чоловіка, зрада близької людини або ділового партнера, раптове звільнення, нещасний випадок, стихійне лихо, аварія, пограбування та ін

Вежа є передвісником сильного емоційного удару або великих матеріальних втрат. Життя повертається настільки круто, що в ній виникає хаос, але вплинути на обставини і змінити їх на свою користь ви не в змозі.

Ще одне тлумачення аркана полягає в тому, що ваш план або проект чекає повний провал. Можливо, ви проявили егоїзм або вступили у конфлікт, що призвело до катастрофічних наслідків, втрати своєї справи або коштів.

Відбувається криза є життєвим уроком, пройшовши який, ви усвідомлюєте важливі речі. Як тільки у вас трапиться осяяння, почнуться зміни. Важливо не мучити себе думками, за що вам таке покарання, а шукати причину, роздумувати над тим, для чого вам було дано труднощі, і як їх подолати.

Розшифровка 16 аркана Таро в перевернутому положенні

Перевернута карта хоч і менш трагічна, ніж пряма, але також має негативне значення – шоковий стан або погані вісті. В житті відбуваються різкі зміни, які призведуть до сумних наслідків, але ви про них ще не підозрюєте або недооцінюєте масштаб катастрофи, втрати.

Інша розшифровка – крах системи цінностей. Розчарування, яке принесе вам коханий, чоловік або інший близький людина, змінить уявлення про світ, буде болючим.

У деяких розкладах Вежа має більш оптимістичне тлумачення. Можливо, в останній момент вам пощастить, несподівано прийде допомогу, порятунок, і нещастя обійдуть вас стороною або неприємності будуть не настільки руйнівними. У цьому випадку важливо дивитися на комбінацію карт. Якщо у вашому житті вже сталася трагедія, що сталася криза, 16 аркан у зворотному положенні може бути знаком про швидких позитивних змінах, про закінчення періоду “чорної смуги”.

Характеристика людини по карті “Вежа”

Негативне значення Вежі позначається і на характеристиці людини – по цій карті можна назвати активним, енергійним, але агресивно налаштованим, можливо, з-за свого неприємного досвіду. Він має нестабільний характер, його спалахи гніву відбуваються несподівано.

Якості найбільш яскраво виявляються у чоловіка, при описі якого, з одного боку, варто відзначити впевненість у собі й готовність ризикнути в будь-який момент, з іншого – поведінка диктатора, тирана. Жінка цього аркана може бути, навпаки, замкнутою, затиснутою – її сили, емоції і енергія закуті через страх відчути біль.

Башта символізує душевний занепад, деградацію. Це означає, що в прямому положенні вона може вказувати на бешкетника, скандаліста, аморальну особистість злочинця, в зворотному – на людину, яка знаходиться в стані шоку, страждає, переживає кризу або не вміє розуміти почуття і думки інших людей.

16 аркан Таро в стосунках і любові

Вежа в розкладі на любовні відносини має кілька значень.

Перерахуємо, як можна розшифрувати цей аркан Таро:

 • Конфлікти, скандали, які незабаром приведуть до розставання, розлучення.
 • Різкий викид енергії в результаті шокуючої події – це може бути пристрасть, злість, відраза, інша яскрава емоція.
 • Розчарування в чоловікові у зв’язку з його зрадою, зрадою, тривалими позашлюбними відносинами.

Перевернута карта є передвісником внутрішніх змін. Можливо, ви зрозумієте, що ваші почуття охололи, розчаруєтеся в любові або захочете поміняти свої життєві плани.

У Вежі можуть бути й інші тлумачення:

 • Ви розумієте, що розрив неминучий і навіть бажаним, але поки що не бачите безболісного виходу з ситуації.
 • Небажання розлучатися. Швидше за все, ваш чоловік вже запропонував розлучитися, але вам запекло хочеться врятувати шлюб.
 • Можливість вийти з залежних відносин, наприклад, припинити зв’язок з коханцем.

Значення 16 аркана Таро в роботі та фінансах

Башта символізує військових, спортсменів, психотерапевтів, а також представників інших професій, пов’язаних з розчисткою в прямому чи переносному сенсі. При розкладі карта показує, що не слід чекати успіхів у роботі найближчим часом, оскільки цей період загрожує невдачами: від сварки з колегами і невдоволення керівника до звільнення і ліквідації компанії.

Якщо у вас відбувається боротьба з конкурентами, то з великою часткою ймовірності перемога буде не на вашому боці. Якщо ви запускаєте новий проект, то, швидше за все, зусилля будуть марними, а ваша справа не принесе ні задоволення, ні прибутку.

Аркан у зворотному положенні вказує на нестабільність, бажання змінити роботу чи сферу діяльності. Ситуація з фінансами в даному випадку також буде скрутним або плачевною.

Якщо при ворожінні вам дістається Башта, то остерігайтеся великих грошових втрат, наприклад, боргів по кредиту, шахрайства, пограбування. Варто відзначити, що при перевернутої карті є шанс уникнути великих неприємностей, частково компенсувати або знизити збитки.

Значення 16 аркана Таро на здоров’я

При розкладі на здоров’я карта має два значення, але обидва можна назвати одним словом – “шок”. Найбільш ймовірні такі ситуації, як перелом, сильний опік, нещасний випадок, різке підвищення температури, захворювання, пов’язані з гострим болем, кровотеча, інфаркт або інсульт. Друге, більш оптимістичне тлумачення – це раптове зцілення після затяжної хвороби, на що вже не було надії.

Перевернутий 16 аркан показує настання сприятливого періоду. Може статися довгоочікувана ремісія, покращиться стан організму, підвищиться імунітет, затягнуться рани. Але разом з тим залишиться відчуття знесилення, можливо, з’явиться безсоння.

Духовність і саморозвиток

Карта показує крах системи цінностей, кардинальну зміну життєвих поглядів. Наприклад, пошук порятунку в релігії після особистої трагедії, втрати. Башта символізує несправедливість, образи, приниження – з цими відчуттями складно впоратися самостійно, тому вони позначаться на емоційному стані і уповільнять процес особистісного зростання.

Аркан також можна розшифрувати як протест, опір, бунтарство, бажання порушити звичні суспільні устої.

Перевернута карта вказує на апатію, безсилля, депресію. Але вроджений оптимізм, мудрість і високий рівень духовності допоможуть подолати тимчасові невдачі і потрясіння, відновитися після шоку, втрати або трагедії.

Карта Таро “Вежа” у поєднанні зі старшими арканами

Щоб дати точну розшифровку розкладу, потрібно знати поєднання карт Таро один з одним. У таблиці вказано, яке значення приймає Вежа в комбінації з іншими старшими арканами.

Блазень Звільнення, втрата роботи, зміна діяльності
Маг Шанс кардинально змінити життя, почати з нуля
Жриця Отримання неприємного, але корисного досвіду
Імператриця Надмірний егоїзм, бажання заволодіти чужим
Імператор Ризик великої втрати, наприклад, бізнесу, відносин
Ієрофант Глобальна зміна пріоритетів, цінностей
Закохані Хворобливе розставання без надії на перемир’я
Колісниця Небезпеку, автомобільна аварія, катастрофа
Сила Стійкість духу, мужність, самовладання
Відлюдник Самотність, розлучення, розлука з коханим
Колесо Фортуни Позитивні новини, сприятливі зміни
Справедливість Справедливе покарання, відплата, розплата
Повішений Неприємна подія з серйозними наслідками
Смерть Зовнішні обставини, що викликали різкі зміни
Помірність Порятунок, шанс уникнути трагедії, втрати
Диявол Фінансовий крах, раптова крадіжка великої суми
Зірка Все, що не робиться, і навіть труднощі, – на краще
Місяць Сварки, конфлікти, що спричинили розставання з коханими
Сонце Осяяння, одкровення, ідея
Суд Можливість змінити ситуацію в кращу сторону
Світ Зцілення, відновлення, джерело життєвих сил

Поєднання 16 аркана Таро “Вежа” з іншими картами

Нижче ми коротко описали, як змінюється значення аркана Вежа в поєднанні з іншими картами Таро.

Карта Мечі Кубки Пентаклі Жезли
Туз Сумні, погані вісті Залежність, шкідливі звички Деградація, відсутність духовності Ризик побутових аварій, руйнувань, поломок
Двійка Прикра ситуація, помилку Примирення після розставання, розлучення Втрата смаку до життя, відсутність цілей Безвихідність, безнадійність
Трійка Крах ідеалів, ілюзій Втрата престижу, удар по репутації Грошові проблеми, брак коштів Розрив ділових відносин, угод
Четвірка Допомога, підтримка від однодумця Алкогольна залежність Висока ймовірність отримати спадок Поломка техніки, вимушений ремонт
П’ятірка Неприємності з грошима, втрати Зруйновані ілюзії, розчарування Нестабільність з грошима Недоброзичливець серед близьких
Шістка Довгий, важкий шлях, випробування Втрата близького чи знайомого людини Тривала поїздка або подорож Звільнення, втрата статусу, влади
Сімка Необхідність бути відповідальним Нестійкість психіки, розлади Серйозна загроза здоров’ю та життю Нездатність змінити ситуацію
Вісімка Втрата надії, відсутність віри Почуття провини за допущену помилку Труднощі в спілкуванні Потрібна обережність, уважність
Дев’ятка Марні жертви, поступки Закритість, ізоляція, уникання контактів Невиправдані очікування, плани Можливість реалізувати ідею
Десятка Незаконні операції, махінації Плітки, чутки, неприємні розмови Таємний любовний зв’язок, зрада Випробування, перевірка на міцність
Паж Великі витрати, дорогі покупки Втрати, крах, збитки, трагедія Провал, привід для розладу Негативний, гіркий досвід
Лицар Невдача, поразка, провал Ризик стати жертвою шахраїв Справа, яка не вдасться довести до кінця Випадок, який зруйнує плани
Королева Благодійність, фінансова допомога Людина, на яку не варто розраховувати Злість, ненависть, агресія Відсутність творчої енергії
Король Маніпулятор, жорстокий чоловік Проблеми з грошима, великі витрати Кар’єрне зростання, успіхи в роботі Можливість підвищити свій статус

Значення карти Таро “Вежа” в розкладі на ситуацію

При ворожінні на ситуацію карта має несприятливе значення. Це означає, що події будуть розвиватися зовсім не так, як ви планували. Інтерпретація залежить від питання. Наприклад, наслідки конфлікту – набагато гірше, серйозніше, а грошові питання – з великими втратами. Варто підготуватися до несподіванок, оскільки вони завдадуть потужний удар по вашому звичному способу життя.

Якщо з колоди ви витягаєте перевернутий аркан, то можна говорити, що у вас просто не буде сил, бажання і мотивації займатися тим питанням, яке вас турбує зараз. Але вихід із ситуації буде знайдений, хоч результат вас і не обрадує.

Значення 16 аркана Таро в прогнозі на день

Карта дня рекомендує бути напоготові і зберігати спокій. Варто приготуватися до несподіваним, неприємних ситуацій, втрат, поломок або конфліктів.

У будь-якому випадку тримайте емоції під контролем, намагайтеся уникати імпульсивних рішень і необдуманих дій.

Значення 16 аркана Таро в розкладі на майбутнє

Не варто будувати грандіозних планів на майбутнє, наприклад, планувати весілля або запускати бізнес, якщо при розкладі вам дістається Вежа. Карта не обіцяє позитивних подій, а попереджає про те, що незабаром доведеться шукати нову роботу або переживати розлуку з коханим.

Приготуйтеся до того, що старий порядок буде зруйнований, відновити колишні зв’язки ви не зможете. Шістнадцятий аркан на заставці смартфона, наприклад, при онлайн-ворожінні часто є провісником отримання гіркого досвіду.

Відповідь на питання

З допомогою карт Таро можна не тільки гадати, але й одержувати відповіді на конкретні питання. Наприклад, аркан може не тільки відповідати “так” або “ні”, але і показати більш глибокий сенс.

Наведемо кілька прикладів з Вежею:

 1. Збудеться моє бажання? – В найближчий час цього не трапиться.
 2. Доб’юся я успіху у своїй справі? – На жаль, карта показує труднощі і невдачі.
 3. Що відчуває до мене чоловік? – Власні інтереси вона ставить вище ваших, тому в спілкуванні переслідує свої цілі.
 4. До чого призведуть відносини? – Велика ймовірність розлучення, особливо якщо зараз ви знаходитесь в конфлікті.
 5. Зраджує мені чоловік? – Такий варіант не виключений, але, скоріше, він намагається відсторонитися від вас із-за частих сварок.
 6. Отримаю я велику суму? – Аркан символізує неприємності, у тому числі в грошах.
 7. Чому не складається шлюб? – При такому розкладі можна зробити висновок, що один з партнерів руйнує іншого.

Головний рада

Важливий рада, який дає карта, полягає в тому, що зміни в житті відбуваються всупереч вашій волі і на шкоду комфорту, але з ними краще змиритися. Не варто звинувачувати долю, дорікати себе або впадати в паніку.

Не виключено, що вже незабаром ваші погляди зміняться. Можливо, що ви переросли роботу або відносини, які у вас є, але вперто за них триматися. Тому слід шукати плюси в будь-якій ситуації, а не вдаватися до смутку.