Карта Таро Диявол: значення 15 аркана в прямому та перевернутому положенні

Рис або Гріх – один з старших арканов в колоді Таро під номером 15. Його значення залежить від положення карти – вона може випасти прямий або перевернутої. А також тлумачення Диявола можна дивитися по поєднанню з іншими арканами. З нашої статті ви дізнаєтеся, як трактується його значення в залежності від виду розкладу.

Опис карти “Диявол” в Таро – 15 старший аркан

На малюнку зображений Диявол з грізним виразом обличчя, величезними, як у кажана, крилами і вигнутими рогами, між якими знаходиться перевернута п’ятикутна зірка. Його права рука високо піднята, ліва опущена і тримає смолоскип.

Демон розташований в центрі карти. Він сидить на камені, позаду нього – темрява, перед ним стоять оголені чоловік і жінка, Адам і Єва, шиї яких закуті в ланцюги. Незважаючи на зловісний сюжет, обличчя і пози цієї пари можна назвати розслабленими, спокійними, вони не відчувають страждань або страху.

Що означає карта Таро “Диявол”

Таро Уейта Диявол – це п’ятнадцятий за рахунком Старший Аркан, який також называют:

 • Диавол.
 • Черт.
 • Шайтан.
 • Занепалий Ангел.
 • Спокуса.
 • Гріх.
 • Зло.
 • Темна сторона сили.
 • Тифон.
 • Фатум.
 • Дитя Часу.
 • Il diavolo (італ.).
 • Le diable (фр.).
 • The devil (англ.).
 • Der Teufel (нім.).

Страх, спокуса, темне минуле, саморуйнування – це далеко не все, про що говорить 15 аркан Таро. Карта означає ті недоліки, слабкості і бажання, які людина воліє забувати або не приймати в собі. Але вона має і безліч інших значений:

 • гордыня;
 • тщеславие;
 • эгоизм;
 • страсть;
 • зависимость;
 • жадность;
 • жестокость;
 • внутрішня сила;
 • перешкоди;
 • негативне мислення.

15 аркан для жінок

Основне значення п’ятнадцятого аркана для жінки – це надмірна спрага матеріальних благ і плотських задоволень, які блокують шлях до саморозвитку і духовного росту. Диявол також вказує на невпевненість у собі і страх, що викликає пригнічений стан, відчуття безнадійності, страждання.

В реальному житті може втілюватися у вигляді підпорядкування чоловікові, у відносинах з якими виникла фінансова, фізична або емоційна залежність, маніпуляції або насильство.

Перевернута карта говорить, що звільнення від кайданів вже відбулося або передбачається в найближчому майбутньому.

15 аркан для чоловіків

При розкладі для чоловіка випала карта Диявола означає перевірку на міцність, життєвий іспит, який проявляється в різних формах: випробування алкоголем, забороненими препаратами, азартними іграми, подружньою зрадою, грішми, владою і т. д. У бізнесі людина може зіткнутися з шантажем, провокаціями або погрозами з боку конкурентів.

Пряме положення 15 аркана говорить, що потрібно показати свою силу, дати відсіч, перевернуте – застерігає, вказує на необхідність зачаїтися або піти на поступки.

Тлумачення 15 аркана Таро в прямому положенні

Пряме розташування малюнка вказує на нездатність контролювати ситуацію, боротися зі своїми слабкостями, протистояти спокусам, дотримуватися правил і слухати совість. Така поведінка – шлях до деградації, саморуйнування, одержимості, а також до різних форм залежності.

Власник цієї карти сам може стати жертвою чужих маніпуляцій або зловживати своєю владою, наприклад, користуватися службовим становищем заради матеріальної вигоди, застосовувати найжорсткіші способи в боротьбі з суперниками або проявляти жорстокість до близьких.

Диявол в Таро символізує бажання людини досягти своїх цілей легким і швидким, але нечесним шляхом. Основне тлумачення аркана – рада встати на шлях істини.

Карта намагається сказати, що якщо є спокуса отримати бажане обманом або тиском, то його слід в собі побороти. Не варто лякатися труднощів і відсутності підтримки, до успіху потрібно йти мирним шляхом і докладати зусилля.

Розшифровка 15 аркана Таро в перевернутому положенні

Перевернуте зображення означає подолання власних слабкостей, недоліків, вад або життєвих труднощів. При такому розкладі можна говорити, що власникові карти вдалося позбутися від негативних думок, ілюзій, що обмежують переконань, спраги наживи, страхів і нездорового прагнення до влади.

15 аркан також показує, що прийшов кінець деструктивним і обтяжливим відносин. Той, хто придушував, шкодив, виявляв насильство, викликав душевний біль і страждання, більше не має впливу.

Друга інтерпретація Диявола – менш оптимістична. Карта вказує на те, що основні мотиви вчинків – це егоїзм, жадібність, захоплення плотськими задоволеннями. Тобто людина сама створює собі проблеми, але не бажає цього помічати, тому вважає ситуацію безвихідною. Перевернуте положення малюнка в цьому випадку говорить про швидке покарання, викриття або позбавлення сили, статусу і привілеїв.

Характеристика людини по карті “Диявол”

За п’ятнадцятого аркану можна дати наступну характеристику людині: слабовільний, безпринципний, не думає про наслідки. Він одержимий ідеєю або сильною негативною емоцією, наприклад, боїться, хоче постійно отримувати задоволення, бажає помститися або заволодіти тим, що йому не належить. У різних обставинах Диявол Таро вказує і на моралістів-фанатиків, і на алкоголіків, наркоманів, ігроманів, і на людей з асоціальною поведінкою. Це означає, що в кожному розкладі розшифровка буде індивідуальною.

У жінок карта зазвичай говорить про залежність: одні залежать від чоловіків-тиранів, інші – від грошей, тому готові отримувати їх будь-якими способами. В обох випадках вони керуються страхом, не хочуть залишитися на самоті або без засобів до існування.

чоловіки найбільш точним буде таке опис: має порочні захоплення, може бути жорстоким до всіх людей, в тому числі до близьких, не здатний тримати емоції під контролем. У нього проявляється нездорове ставлення до грошей, наприклад, у формі надмірної жадібності, шахрайства або корупції.

15 аркан Таро в відносинах та любові

У Диявола Таро є кілька значень в любовних відносинах у залежності від положення карти, але в обох випадках не можна говорити про романтику, щирих почуттях, рівноправ’я і поваги в парі.

Якщо при розкладі малюнок розташований прямо, то це може означати:

 • нездорова пристрасть, зв’язок, побудована тільки на сексуальні інстинкти, насилля, садизм;
 • надмірна ревність, контроль, маніпуляції обранцем у своїх інтересах, магічні привороти;
 • зрада з боку одного з партнерів, численні зради;
 • одночасна присутність у стосунках любові і ненависті, постійна потреба в гострих відчуттях, емоціях.

Перевернута карта також вказує на проблеми:

 • вимушене підпорядкування шляхом сили або шантажу, наприклад, коли партнер загрожує самогубством у разі розлучення;
 • розчарування в коханому (-ій), відсутність перспектив;
 • спокуса завести зв’язок потай від чоловіка (дружини);
 • закінчення нездорових відносин, що, однак, не означає, що вони не можуть виникнути знову.

Значення 15 аркана Таро в роботі та фінансах

Пряме положення карти говорить про майбутню перевірку на міцність у робочих справах. Життя випробовує людину на чесність, моральну стійкість і принципи.

Можливо, йому запропонують просунутися по кар’єрних сходах, але тільки змістивши довірливого колегу, або зайнятися чимось прибутковим, але неетичним і навіть протизаконним, що може зашкодити суспільству чи екології. Підступність Диявола полягає в тому, що можливості відмовитися від такої пропозиції не буде.

Перевернутий аркан вказує на глобальні зміни в роботі – інтриги, обман, шахрайство будуть розкриті, а винні покарані.

При розкладі на фінансовий стан карта має позитивне значення. Велика ймовірність отримати велику суму. Але, швидше за все, мета буде досягнута нечесним шляхом, через махінації, кримінал, спекулятивні угоди.

Зворотне зображення показує стабільність у фінансах. Воно говорить, що небезпека великих грошових втрат минула, наприклад, людині пощастило, він не став жертвою шахраїв або грабіжників.

Значення 15 аркана Таро на здоров’я

Основне значення карти при розкладі на здоров’я – захворювання, які викликані шкідливими звичками. Це означає, що людина вже має або зіткнеться найближчим часом з наслідками куріння, зловживання алкоголем, безладних інтимних зв’язків.

15 аркан може трактуватися і як психічні відхилення, наприклад, неконтрольований азарт, збочення.

Перевернуте зображення вказує на те, що хвороба або залежність вдалося подолати, і тепер починається період реабілітації, відновлення.

Духовність і саморозвиток

Карта символізує Диявола темну, тіньову сторону людини. Вона може означати початок нового життєвого етапу – знайомство зі своєю тінню, усвідомлення несвободи, слабкостей, нав’язливих або помилкових ідей. Наступний крок – навчитися боротися з ними, керувати своєю поведінкою, визнавати неправоту, протистояти спокусам.

Аркан також може вказувати і на невірно вибраний духовний шлях, наприклад, участь у сектантської організації.

Якщо зображення при розкладі перевернуто, то можна говорити про просвітління, смирення і прийнятті справжніх цінностей.

Карта Таро “Спокуса” в поєднанні зі старшими арканами

Комбінації Старших Арканов впливають на розшифровку всього розкладу. У таблиці вказано поєднання карт Таро один з одним.

Блазень Залежність, згубні звички
Маг Чаклунство, чорна магія
Жриця Нанесення шкоди, заздрість
Імператриця Шахрайські операції з грошима
Імператор Порушення закону, злочин
Ієрофант Нав’язування хибних цінностей
Закохані Порочні відносини без любові
Колісниця Заподіяння болю, тиск
Сила Боротьба з залежностями, слабкостями
Відлюдник Свідомий вибір самотності
Колесо Фортуни Нездорова тяга до алкоголю
Справедливість Протизаконні дії
Повішений Поступки, не принесли результату
Смерть втрата, Втрата, невдача, розгром
Помірність Важке фізичне самопочуття
Башта Незаконні фінансові операції
Зірка Безнадійність, відсутність перспективи
Місяць Грабіж, крадіжка, викрадення
Сонце Викриття обманщика або брехні
Суд Допомога з боку близької людини
Світ Можливість спокутувати свої гріхи

Поєднання 15 аркана Таро “Диявол” з іншими картами

Розповімо коротко, як проявляється Аркан Диявола в поєднанні з іншими картами Таро.

Карта Мечі Кубки Пентаклі Жезли
Туз Спроба побороти алкоголізм Справедлива розплата, відплата Великі фінансові втрати Нездатність чинити опір
Двійка Інтерес до нового знайомого Налагодження відносин Новини з негативним змістом Інтриги, підступи недоброзичливців
Трійка Прояв потойбічних сил Неприйняття правил, норм, законів Ризик втратити дитину Низка невдач, неприємностей
Четвірка Ворожість, неприязнь до людини Наркотична залежність Загибель жінки, нещасний випадок Сімейні конфлікти, сварки з партнером
П’ятірка Обман, зрада, зрада Бажання отримувати задоволення Символ таємного коханця Біль, проблеми зі здоров’ям
Шістка Ризик смерті в молодому віці Нездатність змінити ситуацію Погані, сумні вісті Брехня, приховування фактів
Сімка Даремні, марні дії Насилля, збочення, мазохізм Очікування известия або інформації Зловживання своїм авторитетом
Вісімка Нерозумні, нелогічні вчинки Заборонена, порочна зв’язок Інтриги, обман, плітки Насильство, тиск, примус
Дев’ятка Образа віри або віруючих Галюцинації, ілюзії Нерозуміння ситуації, неясність Несприятливе оточення
Десятка Невдача, нещасний випадок Інтерес до своєї статі Зацикленість на собі, егоїзм Злісне використання влади
Паж Стеження, спроба крадіжки даних Бажання інтимних відносин Легковажний молодий чоловік Сигнал про невірне рішення
Лицар Отримання травми, каліцтва Творча криза, відсутність ідей Безвідповідальність, незібраність Небажання виконувати обов’язки
Королева Знак втрати дружина в минулому або майбутньому Банальний, дурний, примітивна людина Жінка, що вступає в порочні зв’язки Пригнічений стан, депресія
Король Велика втрата, горе, особиста трагедія Крадіжка, викрадення, крадіжка Зовнішні вади, недоліки Бажання матеріальної наживи

Значення карти Таро “Спокуса” в розкладі на ситуацію

При розкладі на ситуацію значення прямої карти – це попередження про необхідність бути передбачливим. Складну задачу або проблему можна вирішити через інтриги чи аморальні вчинки, але розплата за них і наступні жалю про свій вибір будуть неминучими. Якою б привабливою не була пропозиція, слід побоюватися справедливого відплати.

Перевернутий аркан каже, що в сформованих обставинах у гадающего немає права голосу. Можливо, він перебуває під тиском начальства або більш впливової людини з близького кола. Тому доведеться докласти багато зусиль, щоб не прогинатися і не жертвувати своїми інтересами. Не варто чекати, що вихід із скрутної ситуації скоро з’явиться або буде легким.

Значення 15 аркана Таро в прогнозі на день

Карта дня з зображенням Диявола може означати, що особи намагаються збити з вірного шляху, вселити йому помилкові переконання, цінності, схилити до небезпечних, нечесним або протизаконних дій.

Можливо, він сам замислюється про те, щоб поступитися своїми принципами. Не варто відганяти чи ігнорувати заборонені думки, не потрібно звинувачувати або лаяти себе, краще проаналізувати, що послужило причиною для появи спокуси.

Значення 15 аркана Таро в розкладі на майбутнє

Диявол Таро, що випав при розкладі на майбутнє, говорить про спокуси в особистому або професійній сфері. Можливо, через занадто сильного прагнення до матеріальних або інших благ емоції, пристрасть і жадібність візьмуть верх над розумом, логікою і раціональністю.

З-за необдуманих і спонтанних вчинків людина ризикує втратити хорошу посаду, стабільний заробіток або міцні відносини з відданим партнером.

Відповідь на питання

Карти Таро не тільки пророкують майбутнє, але і допомагають прояснити поточну ситуацію. Наведемо кілька прикладів, які питання можна задавати аркану Диявола:

 1. Підходить мені чоловік, який проявляє інтерес? – Будьте обережні, поруч з вами знаходиться дуже хитрий чоловік.
 2. Будуть відносини щасливими? – Карта говорить, що зв’язок побудована лише на користі або плотських задоволеннях.
 3. Зраджує мені чоловік? – Він робить знаки уваги жінкам і має спокуса завести роман на стороні.
 4. Я вийду заміж? – Не варто розраховувати на весілля з цим шанувальником, оскільки у нього немає серйозних планів.
 5. Повернеться до мене колишній? – Для цього потрібні маніпуляції, наприклад, можна розпалити в ньому сексуальний інтерес.
 6. Вдасться мені розбагатіти? – Ваше бажання здійсниться, але, швидше за все, вам доведеться піти на угоду зі своєю совістю.
 7. Будь-яке питання з відповіддю “так” чи “ні” – Якщо питання пов’язане з матеріальними благами, то відповідь буде позитивною.

Головний рада

Основна порада, яку дає карта, полягає в тому, що потрібно боротися зі злом і несправедливістю в собі і в зовнішньому світі.

Аркан показує, що людина загнав себе в кут саме власними вчинками, але разом з тим, символізує можливість змінити спосіб життя, навіть якщо в минулому було скоєно безліч помилок. Наприклад, позбавитися від залежності, вийти з ролі жертви або маніпулятора.