Карта Таро Пятірка Мечів: значення аркана в прямому та перевернутому положенні

П’ятірка Мечів – один з молодших арканов в колоді Таро. Його значення залежить від положення карти – вона може випасти прямий або перевернутої. А також тлумачення “5 Мечів” можна дивитися по поєднанню з іншими арканами. З нашої статті ви дізнаєтеся, як трактується його значення в залежності від виду розкладу.

Опис карти “П’ятірка Мечів” в Таро

В центральній частині малюнка зображений чоловік, який виглядає як переможець. По карті видно, що він заволодів всіма 5 мечами: пару з них тримає лівою рукою, один – правою, і ще два лежать на землі під ногами.

Що означає карта “П’ятірка Мечів”

Друга назва П’ятірки мечів – Владика Поразки. Цей молодший аркан вважається одним із самих підступних і при ворожінні може уособлювати людину, який потрапив у незручне становище або програв, або вказувати на ситуацію, пов’язану з невдачею, безпринципністю і руйнуванням.

І це не все, про що може сказати зображення з 5 мечами в розкладі Таро Уейта. Коротко перерахуємо, що ще означає карта:

 • деградация;
 • позор;
 • трусость;
 • жестокость;
 • подлость;
 • сумнівна перемога;
 • конфлікт, скандал;
 • помста;
 • вражена гордість;
 • розчарування.

“П’ятірка Мечів” для жінок

Значення карти для жінки – це знак того, що в оточенні є недоброзичливець. При такому розкладі варто подумати, хто може бути тим заздрісником, який плете інтриги, розносить плітки або намагається зганьбити вашу репутацію.

“П’ятірка Мечів” для чоловіків

Карта у розкладі для чоловіка означає прагнення досягти мети будь-якою ціною. Подумайте, не страждають від ваших вчинків оточуючі. Перемога, отримана за чужий рахунок, не принесе вам радості і задоволення.

Тлумачення молодшого аркана в прямому положенні

П’ятірки мечів, яка є несприятливим арканом, бувають різні значення: конфлікти, скандали, труднощі, невдачі, крах планів. Тобто карта може означати будь-яку ситуацію, пов’язану зі стресом.

Ще одне тлумачення – це страх, наприклад, із-за ризику стати жертвою шантажу, бути зганьбленим, приниженим, випробувати сором за свої вчинки, зроблені в минулому.

Вона також може вказувати на зрадника, ошуканця, негідника, людини, яка хоче таємно нашкодити або нанести удар по репутації. Розклад говорить і про “гіркої” перемозі: досягнута мета принесе більше неприємностей, ніж радості.

Розшифрування аркана Таро в перевернутому положенні

Перевернута карта також має негативний сенс, але у такому положенні вказує на пригнічений стан, моральне спустошення, апатію і страждання. Причиною печалі можуть стати невдачі в особистому житті або в професії, а також ситуації, пов’язані з близькими людьми. Наприклад, хворобливе розставання після тривалих відносин, прощання з дорогим серцю людиною.

Аркан також показує бажання зберегти поточне положення справ, “склеїти розбиту вазу”. Але ці спроби не увінчаються успіхом. Ще одна розшифровка розкладу – почуття провини, докори сумління, пізніше каяття.

Характеристика людини по карті “5 Мечів”

Якщо пряма П’ятірка мечів випадає при ворожінні на людини, його характеристика буде наступною: самовпевнений, активний, рішучий, має власну систему цінностей, готовий домагатися своїх цілей будь-якими шляхами.

При описі чоловіки також варто згадати його цілеспрямованість. Він не боїться конкурентів, тому йде на все, лише б довести свою правоту і силу.

Серед його недоліків – схильність пригнічувати інших людей, іноді вести себе надто агресивно, створювати собі проблеми таким імпульсивною поведінкою. Найчастіше він не усвідомлює, що перемога в суперечці не є ознакою успіху.

Перевернуте положення П’ятірки мечів вказує на безпідставні сумніви, страхи, невпевненість у своїх рішеннях, страх невідомості, небажання брати не себе відповідальність. Це означає, що власник такого аркана найчастіше пасує перед труднощами, не вирішує проблему, а думає, як її можна обійти.

Карта уособлює людей, яким складно витримувати чесну конкуренцію. Тому в боротьбі вони покладаються не на свої сили, а на хитрість: плетуть інтриги, намагаючись зганьбити суперника.

Молодший аркан у відносинах і любові

Значення карти у розкладі на любовні відносини залежить від її положення. Але в більшості випадків аркан вказує на проблеми в особистому житті. Перерахуємо коротко, як можна розшифрувати П’ятірку мечів, витягнуту з колоди прямо:

 • Розбіжності, докори, часті конфлікти, гучні скандали в парі, небажання партнерів йти на поступки.
 • Відсутність можливості або сил розірвати відносини, наповнені стражданнями, сльозами, болем.
 • Союз з чоловіком-маніпулятором, який намагається контролювати свою жінку, обмежує її свободу.

В перевернутому положенні зміст карти не змінюється кардинально. Вона може означати:

 • Взаємні негативні почуття, постійне роздратування, злість між партнерами.
 • Затяжною і проблемний процес розлучення або розставання.
 • Фізичне або емоційне насильство, відсутність поваги, довіри, любові в сім’ї.

Значення у роботі та фінансах

У прямій П’ятірки мечів в розкладі на роботу може бути декілька проявів, але всі вони – негативні. Вона може означати конфлікти з колегами та керівництвом, розрив відносин, союзу з діловими партнерами або інтриги, безпринципні, підлі вчинки, обман з боку конкурентів. Аркан показує, що атмосфера в робочому середовищі буде напруженою і змусить вас понервувати.

У сфері фінансів також складається несприятлива ситуація. Карта попереджає про майнових спорах, несподівані збитки, угодах, які виявляться невигідними.

Перевернуте зображення 5 мечів вказує на нестабільність, низку неприємностей. Це означає, що слідом за перемогою і успіхом може наступити смуга невдач. Наприклад, якщо ви розраховували на кар’єрне зростання в найближчому майбутньому, то питання про підвищення відкладуть, яку посаду займе ваш суперник (не виключено, що нечесним шляхом).

Фінансове становище також буде хитким. Будьте обережні, оскільки проект, який здавався вам прибутковим, може стати причиною великих втрат, наприклад, за вимушених додаткових витрат.

Значення на здоров’я

Основне значення прямої карти при ворожінні на здоров’я – це попередження. Аркан рекомендує ретельно стежити за своїм самопочуттям, оскільки є ризик перевтоми, нервового виснаження, на тлі чого можуть розвинутися хронічні захворювання або статися травми.

П’ятірка мечів в перевернутому положенні показує напружене душевний стан. При такій ситуації варто побоюватися депресії, тому більше відпочивайте, уникайте фізичної і емоційної напруги.

Духовність і саморозвиток

Карта показує дратівливість, агресія, прагнення до руйнування, деструктивної поведінки. Такий настрій негативно позначається на ментальному і фізичне здоров’я і навіть негативно впливає на оточуючих. Впевненість у своїй правоті може стати причиною того, що ви намагаєтеся придушити волю інших людей, нав’язувати їм свою думку.

При такому розкладі варто задуматися про переоцінку цінностей, перегляд своїх поглядів. П’ятірка мечів нерідко є знаком про необхідність вибору іншого життєвого шляху.

Карта “П’ятірка Мечів” в поєднанні зі старшими арканами

Зміст розкладу Таро залежить від поєднання карт один з одним. Нижче приведені короткі розшифровки П’ятірки мечів в комбінаціях з 22 старшими арканами.

Блазень Марні зусилля, безглузді дії
Маг Ситуація, яка закінчиться поразкою
Жриця Самовпевненість, зарозумілість без підстав
Імператриця Майнові, фінансові суперечки, претензії
Імператор Сварки з близькими, колегами або партнерами
Ієрофант Порушення правил, недотримання норм моралі
Закохані Розбіжності, непорозуміння, скандали у парі
Колісниця Спроба примирення, врегулювати конфлікт
Сила Можливість виплеснути негатив, гнів, злість
Відлюдник Поведінка, що веде до деградації
Колесо Фортуни Невиправдана надія, незначна перемога
Справедливість Підлість, зрада, відсутність принципів
Повішений Покарання, сором, принизливе становище
Смерть Сильне потрясіння, великі неприємності
Помірність Смирення або переживання із-за невдач, втрат
Диявол Нездатність встояти перед спокусою
Башта Порушення фізичного, морального стану
Зірка Надія на швидке зцілення, відновлення
Місяць Інтриги, бажання нашкодити, заподіяти біль
Сонце Прагнення до влади, високого положення
Суд Справедливе відплата, розплата або нагорода
Світ Пропозицію про перемир’я, укладення союзу

Поєднання аркана Таро “П’ятірка Мечів” з іншими картами

У таблиці ми вказали, що означає карта П’ятірка мечів, якщо при ворожінні вона випадає в поєднанні з іншими молодшими арканами Таро.

Масті Мечі Кубки Пентаклі Жезли
Туз Скандал, з’ясування відносин Зіпсований настрій, розлад Фінансові труднощі, збитки Занепад сил, депресивний стан
Двійка Тимчасове, вимушене перемир’я Конфлікти, розбіжності в парі Сильний конкурент, суперник Спроба втекти від проблем
Трійка Потрясіння, сумна подія Порушені плани, неприємності Невигідний контракт, домовленість Тривалі сварки, докори один до одного
Четвірка Пауза перед новим ривком Втому від скандалів в будинку Розділ майна, власності Угода на шкоду своїм інтересам
П’ятірка Душевний біль на тлі образи Упущені можливості, втрати Ворожнеча, боротьба за сфери впливу
Шістка Помилкові стереотипи, забобони Думки, ситуації, що не дають спокою Результат, який не радує Програш, готовність здатися
Сімка Підла людина, зрадник Подія, що затьмарює радість Перевірка на міцність, витримку Змінний успіх у важливій справі
Вісімка Відсутність ясності, стабільності Небажання продовжувати боротьбу Неоцінені старання, поступки Бажання помститися кривдникові
Дев’ятка Переживання з-за поразки Низка неприємних подій Програш, упущення, промах Сумні, болючі спогади
Десятка Душевна порожнеча, апатія Сварки з партнером, членами сім’ї Важкий період в житті Втрати, потрясіння, здивування
Паж Сумніви, підозри, обережність Невдале побачення або розставання Страждання з-за своєї легковажності Розбіжності в сім’ї, дитячі образи
Лицар Незгоди, суперечки, протиріччя Невміння застосувати свій талант Відсутність прогресу, застій Рішучий крок без думок про наслідки
Королева Конфлікт з впливовою дамою Сильний моральний удар Неприємний досвід у минулому Жінка, налаштована негативно
Король Ризик стати жертвою шахраїв Підлий вчинок близького Криза, важке становище Претензії з боку чоловіка

Значення карти Таро “П’ятірка Мечів” на ситуацію і питання

Значення карти у розкладі на ситуацію – це крах надій, невиправдані очікування, бажання, яким не судилося збутися. Найімовірніше, зараз у вашому житті немає ясності, стабільності. Більш того, у вас може бути недоброзичливець, який спробує порушити ваші плани або навіть зашкодити.

Аркан показує, що краще не робити різких рухів, а взяти паузу, щоб привести думки в порядок і переглянути свої погляди. А якщо ви хочете отримати відповідь “Так” або “Ні”, то на ваше запитання П’ятірка мечів відповідає негативно.

Прогноз на день

Карта дня рекомендує набратися терпіння і сил. Постарайтеся відкласти важливі справи та не приймайте рішень, які можуть вплинути на ваше життя. Будьте уважні, не погоджуйтеся на сумнівні пропозиції. Аркан попереджає, що поруч з вами можуть виявитися ошуканці і шахраї.

Розклад на майбутнє

П’ятірка мечів в розкладі на майбутнє означає, що попереду чекає непростий період. Розраховуйте тільки на свої сили, оскільки ви можете зіткнутися з конфліктом інтересів або підлістю з боку людини, в якому ви були впевнені. У складних ситуаціях керуйтеся моральними принципами, так як розплата за нечесні вчинки не змусить себе чекати.

Головний рада

Карта дає пораду не вплутуватися в безглузді суперечки, в справи або проекти, які не принесуть результату. Не витрачайте сили, щоб когось переконати в своїй правоті або показати перевагу. Намагайтеся уникати конфліктних ситуацій – ви витратите час на відстоювання точки зору, але не отримаєте від цього якої-небудь вигоди.