Квадрат Піфагора – правда чи брехня, хто його придумав і як він працює

Хто придумав квадрат Піфагора

Основи сучасної нумерології було закладено в глибоку давнину. Знання про магічний вплив цифр на людей існували ще у Вавілоні, давньому Єгипті та Індії. Пізніше, приблизно в 6 столітті до нашої ери цими навчаннями зацікавився Піфагор Самоський – великий математик, філософ, оратор, засновник власної наукової школи, яка вивчала арифметику, геометрію та астрономію.

Давньогрецький вчений зробив чимало відкриттів, але до сучасників дійшли дві його теорії. Наприклад, саме він вигадав знамениту таблицю множення, яку сьогодні знає кожен школяр.

Він вірив, що цифри правлять світом і зводив реальні явища до числових значень. Оскільки число є матеріальним відображенням духовного, то воно може зумовлювати долю. Він розвинув свою математико-філософську ідею і розробив систему прогнозів по даті народження.

Так з’явився нумерологічний квадрат Піфагора. Називається він саме квадратом, тому що цифри зібрані в табличному вигляді – 3 на 3 клітинки. Кожен символ окремо і весь цифровий код таблиці в цілому здійснюють глобальний вплив на людину, його характер і життєвий шлях.

Вся правда про квадраті Піфагора

Про Піфагорійської нумерології ходить чимало чуток, а люди, що не беруть езотерику, і зовсім вважають, що це повна нісенітниця. Тому ми підтвердимо деякі припущення і розвіємо найпопулярніші міфи. Почнемо з правди про квадраті Піфагора.

Квадрат Піфагора втратив актуальність

У наш час нумерологи не використовують квадрат в оригінальному вигляді. Сучасна версія – це Психоматрица, яка була розроблена російським математиком А. Ф. Александровим на початку 2000-х років. В основі цієї методики лежить Піфагорійська нумерологія, але вже з серйозними доробками та доповненнями у вигляді двох ліній, адаптована під людей, народжених у XX-XXI ст.

Психоматрица дає тільки вихідні дані

В даті народження закладена базова інформація про людину, той потенціал, який даний йому від природи. Але особистість формується під впливом середовища, оточення і обставин. Саме тому у двох людей, народжених в один день (і навіть у близнят), долі складаються по-різному. Матрицю можна коригувати, посилювати одні сектори або послабляти інші. Тому не можна стверджувати, що квадрат Піфагора носить фатальний характер – багато якості при бажанні можна поміняти.

Квадрат Піфагора має обмежене застосування

З його допомогою можна скласти психологічний портрет по одній тільки дату народження, розібратися в собі, зрозуміти причини вчинків близьких, дітей, друзів або колег. Він також допоможе при пошуку супутника життя. Але його недостатньо, щоб будувати чіткі прогнози або вибирати сприятливі періоди для доленосних рішень, наприклад, для укладення шлюбу, планування вагітності, дорогих покупок, угод і т. д.

Брехня про Психоматрицу

В інтернеті багато інформації про квадраті Піфагора, тому складно розібратися в тому, що з цього правда чи брехня. Розповімо, яким чуткам про Матриці точно не варто вірити.

Квадрат не розраховують для народжених після 2000 року

Психоматрицу можна побудувати для будь-якої дати народження. Особливість людей нового тисячоліття – велика кількість пустих клітинок у квадраті. Сучасні нумерологи поки не прийшли до єдиної думки, чи потрібно “добудовувати” Матрицю чи ні. Але відсутність числа в якомусь секторі також є певною характеристикою.

Психоматрица показує майбутнє

Психологічна Матриця не є методом прогнозування. З таблиці можна зрозуміти вроджені якості особистості, оцінити її потенціал, схильності, наприклад, до спорту, творчості, аналітиці або бізнесу. Але передбачити, як саме людина розпорядиться своїми задатками, не можна.

Квадрат Піфагора – це ворожіння

Для побудови Психоматрицы проводяться математичні розрахунки, необхідність і логічність яких довів математик Александров. Його роботи наочно показують, чому квадрат Піфагора – це не нісенітниця, а давнє вчення, засноване на арифметиці і філософії. Тому цифровий аналіз ніяк не можна назвати ворожінням або магією.

Чому це працює

Є різні езотеричні вчення, за допомогою яких можна вивчати людську природу і долі: нумерологія, Таро, астрологія, хіромантія і пр. Наскільки вони правдиві – сказати складно. Достовірних відомостей, як саме працює квадрат Піфагора, на сьогоднішній день немає.

В цьому напрямку ще не було достатньої кількості наукових досліджень, які б підтвердили або спростували. Важливо знати, що у Матриці може бути не одне, а кілька інтерпретацій, в залежності від того, як особистість розпоряджається своїм природним потенціалом. Точність розшифровки залежить і від того, хто її робить.

Так вірити квадрату Піфагора

Якщо ви не вірите чи сумніваєтеся в нумерології, то можете перевірити цей метод на собі, своїх рідних або людей, яких ви добре знаєте. Для цього потрібно провести розрахунки і подивитися, чи співпав квадрат Піфагора з якостями реальної людини.