Карта Таро Повішений: значення 12 аркана в прямому та перевернутому положенні

Висить або Зрадник – один з старших арканов в колоді Таро під номером 12. Його значення залежить від положення карти – вона може випасти прямий або перевернутої. А також тлумачення Повішеного можна дивитися по поєднанню з іншими арканами. З нашої статті ви дізнаєтеся, як трактується його значення в залежності від виду розкладу.

Опис карти “Повішений” в Таро – 12 старший аркан

На карті зображений молодий чоловік, який висить на T-образному дерев’яному хресті вниз головою. Він одягнений у яскравий одяг – блакитну сорочку і червоне трико. Його руки заведені за спину і пов’язані, права нога прив’язана мотузкою до стовпа, позаду неї – ліва, зігнута в коліні. Навколо його голови видно світло, за формою нагадує німб.

Незважаючи на таке становище, обличчя юнака виражає спокій, безтурботність, він не відчуває болю або страждань.

Що означає карта Таро “Повішений”

Таро Уейта Повішений – це дванадцятий за рахунком Старший Аркан, який має кілька названий:

 • Висящий.
 • Висельник.
 • Жертва.
 • Дух Могутніх Вод.
 • Зрадник (застаріле).
 • Il Penduito (італ.).
 • Le Pendu (фр.).
 • The Hanged Man (англ.).
 • Die Selbstlosigkeit (нім.).

В загальному сенсі карта означає безвихідне становище, необхідність піти на поступки, принести себе в жертву або переродитися.

Перерахуємо все, про що може говорити цей Аркан Таро:

 • досвід, урок, який потрібно засвоїти;
 • обмеження волі;
 • випробування;
 • самовідданість;
 • вміння пристосовуватися;
 • глухий кут, безвихідь;
 • туга, апатія;
 • спад, застій у справах;
 • самотність;
 • осяяння.

Основна інтерпретація 12 аркана Таро – це вимушені зусилля заради досягнення бажаного. Шпалери в смартфоні з зображенням Повішеного допоможуть вам на шляху до заповітної мети, заради якої потрібно змінити свій звичний підхід і відмовитися від чогось цінного.

12 аркан для жінок

Карта при розкладі для жінки має наступне значення: треба попрощатися з минулим, щоб отримати щось нове. Наприклад, від роботи, що не приносить задоволення або потрібного доходу, від стосунків з чоловіком, які зайшли в глухий кут або не мають перспектив, не переростуть в шлюб і сім’ю.

Аркан вказує на період роздумів – не варто робити спонтанних або різких дій. Необхідно спочатку проаналізувати свої подальші кроки, продумати різні варіанти, щоб знайти найбільш ефективний вихід із ситуації.

12 аркан для чоловіків

Дванадцятий аркан, що випав при розкладі для чоловіка, говорить про необхідність освоювати новий напрямок, наприклад, розширювати бізнес, вивчати суміжну сферу діяльності. Він також означає, що звичний погляд потрібно поміняти, подивитися на свою справу або ситуацію під іншим кутом, почати використовувати у своїй роботі нові підходи чи інструменти.

Для досягнення успіху доведеться відмовитися від старих установок – подумайте, які звички, принципи, речі стали вже неефективними або втратили свою актуальність.

Тлумачення 12 аркана Таро в прямому положенні

Карті, розташованої прямо, можна дати декілька інтерпретацій. Перше тлумачення – це ситуація, яка здається безвихідною, нездоланною. Насправді вихід є, і ви зможете його побачити, коли перестанете мислити шаблонами, а спробуєте вести себе по-новому.

Друге значення – це готовність до серйозної жертву заради загального блага. Ви усвідомлюєте ту ціну, яку доведеться заплатити, і готові до неї. Не виключено, що навіть значні поступки в результаті обернуться для вас вигодою.

Третє пояснення аркана – найменш оптимістичне. Одна з назв карти – Зрадник. Саме цей сенс може мати розклад. У цьому випадку ви зіткнетеся з сильним тиском оточуючих, наприклад, з несправедливими звинуваченнями близьких або з негативним ставленням, агресією з боку колег. На жаль, у вас не буде можливості істотно вплинути на ці обставини, змінити ситуацію. Повішений символізує тимчасовий глухий кут, тому доведеться або проявити терпіння, або пожертвувати своїми інтересами.

Розшифровка 12 аркана Таро в перевернутому положенні

Перевернутої карті можна дати таку розшифровку: у житті настала криза, і ваша задача – знайти гідний вихід з нього. Аркан показує, що як тільки ви візьмете ініціативу і почнете керувати ситуацією, то зможете подолати труднощі, набути досвід, досягти кар’єрного росту, перейти на новий рівень духовності або навіть підвищити свій фінансовий стан. Ви перестанете бути жертвою, змінити обставини або вирішите проблему, яка давно вас турбувала.

Ще одна інтерпретація зворотного зображення 12 аркана полягає в занадто завищені вимоги до себе або оточуючих, гонитві за недосяжними цілями або небажанні йти на поступки. Можливо, ви демонструєте самовіддачу, але обмежуєтеся лише словами і уникаєте конкретних дій, або робите ті жертви, які нікому не потрібні. У вас проявляється інтерес до матеріальних благ, але немає прагнень до духовного зростання.

Характеристика людини по карті “Повішений”

За такого розкладу можна дати наступну характеристику людині: самовіддану, готовий до труднощів, але не хоче зливатися з натовпом, бути як всі. Аркан часто випадає особистості, яка одержима своєю ідеєю або проектом. Це означає, що власник такої картки піде на будь-які жертви (фізичні, емоційні) заради того, щоб перевернути весь світ, зробити велике відкриття або створити щось нове, сенсаційне, унікальне. У нього може виникнути почуття безпорадності, безсилля, але воно змінюється твердістю, цілеспрямованістю, коли він згадує про свою мету.

У карти є і негативний прояв при зворотному положенні – апатія, відсутність сенсу життя, небажання змінюватися. Такий опис можна дати і жінці, і чоловікові. Людина відчуває себе підвішеним, скутим, беззахисним, приниженим, тому більшу частину часу проводить у роздумах і ізоляції. Йому подобається роль жертви, оскільки так простіше відповідати вимогам оточуючих, не стикатися з критикою, не брати на себе зобов’язання.

12 аркан Таро в відносинах та любові

У карти Повішеного є кілька значень в любовних відносинах, але якщо вона випадає прямо, то ситуацію в особистому житті не можна назвати сприятливим. Основні інтерпретації Аркана:

 • Відсутність взаєморозуміння з партнером, прояв егоїзму з обох сторін, небажання поступатися.
 • Конфлікт з чоловіком, який стане фінальною крапкою у відносинах.
 • Маніпуляції або глузування з боку обранця, нерозділені почуття, переживання через невдачі в любові.

Якщо в даний момент ви самотні, то при такому розкладі не варто чекати змін. Коханий не з’явиться найближчим часом, і вплинути на цю ситуацію ви не зможете.

Перевернута карта, навпаки, говорить про те, що ви готові взяти ініціативу в свої руки. Для цього випадку підійде одна з таких розшифровок (в залежності від поточних обставин):

 • Звільнення від руйнівних відносин, розставання з тираном, деспотичним чоловіком, здобуття свободи.
 • Поява нового шанувальника, закоханість, відповідна симпатія.
 • Підвищення самооцінки, віри в себе, самостійності, що приверне увагу протилежної статі.

Значення 12 аркана Таро в роботі та фінансах

При прямому положенні карти слід очікувати труднощів у роботі. Найімовірніше, колеги спробують виставити вас винним, що викличе невдоволення начальника в вашу адресу. Цей аркан символізує застій у справах, догани, неприємні розмови з керівництвом, сварки або глузування в колективі. Приготуйтеся до самопожертви.

Можливо, доведеться взяти на себе відповідальність за колективну помилку, недоотримати частину зарплати, витрачати особистий час на робочі справи. Не варто сподіватися, що ваш поточний проект принесе неймовірний успіх.

Перевернуте зображення має протилежний зміст. Ви зможете підняти свій статус, повернути авторитет і навіть поставити на місце своїх супротивників. Для подолання перешкод потрібно переосмислити свою поведінку, по-новому поглянути на ситуацію, наприклад, стати більш ініціативним, самостійним.

Що стосується грошових питань, то при будь-якому розкладі карта є передвісником невдач у фінансах. Пряме положення говорить про борги або збитки, зворотне – про тимчасової відсутності коштів та економії.

Значення 12 аркана Таро на здоров’я

При будь-якому розкладі в карти є одне основне значення – проблеми зі здоров’ям. Можливі захворювання, які позначаться на вашій активності, наприклад, утруднене дихання, травми, головні болі, занепад сил з-за перевтоми. Нерідко Повішений проявляється і як труднощі з постановкою діагнозу з-за слабко виражених симптомів або рідкісної, маловивченою хвороби.

Перевернутий 12 аркан говорить про ризик стати жертвою нападу або нещасного випадку. При ворожінні важливо дивитися на комбінації з іншими картами, оскільки деякі з них вказують на тимчасовий характер проблем.

Духовність і саморозвиток

Карта символізує криза в духовній сфері, низку випробувань, життєвих уроків. Ще одне значення аркана – відсутність мудрості, легковажність, наївність, непорозуміння з оточуючими.

В найближчому майбутньому вам належить отримати непростий, але дуже цінний досвід. Слід шукати однодумців або духовних наставників, щоб швидше впоратися з труднощами.

Перевернуте зображення вказує на тимчасове помутніння розуму, нелогічні, абсурдні, спонтанні вчинки, з яких ви, втім, зможете зробити правильні висновки і навіть почати життя з чистого аркуша.

Карта Таро “Жертва” в поєднанні зі старшими арканами

При будь-якому розкладі важливо дивитися, в яких комбінаціях випадають Старші Аркани. У таблиці вказано, що означає поєднання карт Таро один з одним.

Блазень Фізичне або моральне зцілення
Маг Чужі інтриги, в яких ви стали жертвою
Жриця Очікування новин, змін, змін
Імператриця Намагайтеся отримувати вигоду в будь-якій справі
Імператор Безвихідне становище, відсутність ясності
Ієрофант Переоцінка цінностей, зміна поглядів
Закохані Вимушені поступки в ім’я любові
Колісниця Потреба у самоствердженні, повазі
Сила Відтягування часу, пошук можливостей
Відлюдник Момент визнання своїх вад, слабостей
Колесо Фортуни Довгий, хвилююче очікування результату
Справедливість Отримання рішення з якого-небудь справі
Смерть Безглузда, марна жертва
Помірність Закінчення несприятливого періоду
Диявол Справедливе відплата, покарання
Башта Розплата у вигляді невдач або фізичного болю
Зірка Спроба вийти з цієї ситуації
Місяць Обман, хитрість, інтриги
Сонце Довгоочікувана нагорода за зусилля
Суд Боротьба, протистояння, опір
Світ Духовний ріст, зміна своєї позиції

Поєднання 12 аркана Таро “Повішений” з іншими картами

Значення аркана Повішений може змінюватися в поєднанні з іншими картами Таро. Ми привели коротке пояснення всіх комбінацій.

Карта Мечі Кубки Пентаклі Жезли
Туз Допомога наставника, покровителя Надходження великої суми Удаваний, помилковий наставник, мудрець Безнадійність, безперспективність
Двійка Строге слідування правилам, законам Отримання спадщини Сильний внутрішній голос Сигнал про те, що не треба поспішати
Трійка Забезпечений холостяк Визнання навколишніми заслуг Благодійність, допомога слабким Марні зусилля, відсутність результату
Четвірка Довгоочікувана звістка Нав’язливе, сильне бажання Можливість дізнатися таємницю Життєві випробування
П’ятірка Зустріч з недоброзичливцем Туга, почуття самотності Слабкість, відсутність волі, ініціативи Спроби вийти з глухого кута
Шістка Надмірна пристрасть, жадання Моральне відновлення Перевірка на міцність, волю Безглузді поступки
Сімка Невдача, провал у справах Грошові збитки, раптові витрати Втрати, отримання збитку Бажання звільнитися
Вісімка Переоцінка цінностей Невинність, чесність Впливова покровителька Самопожертву, самовіддача
Дев’ятка Самовідданість, героїзм Новий досвід, отримання знань Схильність шкодити собі Суєта, марні клопоти
Десятка Ризик фінансових втрат Попередження про небезпеку Раптове збагачення Отримання великої суми
Паж Фанатичне ставлення до віри Духовне зростання, саморозвиток Огиду, гидливість Важливо цінувати все, що дає життя
Лицар Авторитетний, твердий чоловік Зацикленість на своїх бажаннях Глобальні зміни в житті Спроба вирішити всі проблеми разом
Королева Літня, багата жінка Влада або сильна любов Заслужена нагорода Натхнення, творчий підйом
Король Душевні муки, почуття провини Інтерес до езотерики або магії Тонка інтуїція, бачення майбутнього Застій, консерватизм

Значення карти Таро “Жертва” в розкладі на ситуацію

При розкладі на ситуацію карта має наступне значення: настав момент, коли вам потрібно зупинитися і задуматися про свої принципи, цілі, пріоритети. Не варто поспішати з прийняттям рішення, навіть якщо у вас є відчуття, що ви тягнете час.

Аркан показує, що, швидше за все, обставини розгорнуться всупереч вашим планам і очікуванням, тому від безперспективного заняття краще відмовитися, а між старим і новим вибирати останнє.

Якщо вам випала перевернута карта, то її слід сприймати як знак того, що ви самі загнали себе в глухий кут. Вихід з нього також доведеться шукати самостійно, тому не розраховуйте на поради оточуючих, але й не будьте занадто самовпевненим і безтурботним.

Значення 12 аркана Таро в прогнозі на день

Карта Повішеного – провісник непростого дня. У незрозумілій ситуації не поспішайте з висновками і не гарячкуйте. Якщо на вас намагаються тиснути, не вступайте у відкриту боротьбу, не показуйте свою агресію.

Зберіть якомога більше інформації, яка б допомогла у вашій справі, і приймайте рішення, ретельно все обміркувавши. Рано чи пізно напруга навколо вас спаде.

Значення 12 аркана Таро в розкладі на майбутнє

Не будуйте грандіозних планів на найближче майбутнє, оскільки вас чекає період затишшя в кар’єрі та особистому житті. Присвятіть цей час роздумів, медитаціям, духовному зростанню. Обстановка навколо вас буде періодично загострюватися, тому частіше знаходите привід побути в тиші, спокої і самотності.

Зображення Повішеного на заставці телефону допоможе менше переживати. Коли етап невизначеності завершиться, і ви будете готові до рішучих дій, перед вами відкриються дивовижні перспективи.

Відповідь на питання

Карти Таро можуть допомогти і в повсякденних, і в доленосних справах. Покажемо кілька прикладів, як за допомогою Аркана Повішеного можна прояснити ситуацію:

 1. Збудеться моє бажання? – Пряме положення малюнка означає позитивну відповідь.
 2. Вдасться мені купити нерухомість? – Так, якщо задля цієї мети ви готові від чогось відмовитися.
 3. Зателефонує мені колишній? – Не варто чекати від нього активних дій.
 4. До чого призведе спілкування з новим чоловіком? – На даний момент обранець не прагне до серйозних вчинків та весілля.
 5. Чому він не хоче одружуватися? – Швидше за все, в цих відносинах ви обманюєте самі себе, йдете на марні жертви.
 6. Буде підвищення на роботі? – Аркан вказує на конфлікт з начальством, краще пошукати іншого роботодавця.
 7. Будь-яке питання з відповіддю “так” чи “ні” – Тлумачення залежить від формулювання, карта дає ствердну відповідь тільки на глобальні ситуації, в яких вам доведеться докладати зусилля.

Головний рада

Карта радить не квапити події, не йти напролом, але і не боятися. Вам доведеться проявити самовідданість, піти на поступки. Якщо ця жертва буде добровільною, щирою, вагомою, то згодом вона не виявиться марною. Важливо навчитися іноді відмовлятися від звичного комфорту і задоволень заради істотних досягнень.

Пам’ятайте, чим вище мета, тим дорожче плата за неї. У конфліктних ситуаціях не варто застосовувати силу, краще проявити дипломатію або шукати обхідні шляхи.