Ведична і західна нумерологія – ТОП-5 відмінностей і яка з них сама точна

Сонце

Чим ведична нумерологія відрізняється від західної

Нумерологія – це езотерична наука, що вивчає вплив цифр і чисел на характер і долю людини. Існує два основних напрямки – західна і ведична нумерологія.

Західна, яка також називається класичної, створена великим математиком і філософом Піфагором. Він придумав дивовижну систему розрахунку, цифри з дати народження розподіляються особливим чином в квадраті, який називають психоматрицей.

Другим, більш давнім, напрямком є сакральна ведична нумерологія. Її назва походить від слова “веди” (відати, знати) – це найдавніші Писання, створені на санскриті. На відміну від піфагорійського, ведична нумерологія пов’язана не тільки з цифрами, але і з планетами. Розповімо докладніше про відмінності цих навчань.

Вплив планет

У ведичній нумерології 9 цифр мають не тільки власну вібрацію, але і знаходяться під впливом однієї з планет Сонячної системи. Кожне небесне тіло виявляє свій вплив, і його властивості знаходять відображення в характері людини.

  1. Сонце – велич, сила.
  2. Луна – привабливість, мінливість.
  3. Юпітера – доброзичливість, відповідальність.
  4. Раху – імпульсивність, замкнутість.
  5. Меркурій – розум, хитрість.
  6. Венера – романтичність, чутливість.
  7. Кету – інтуїція, містицизм.
  8. Сатурн – працьовитість, прагнення до боротьби.
  9. Марс – войовничість, проникливість.

Значення числа “0”

піфагорійської системі нуль має лише одне значення – порожнеча, оскільки він не вважається числом. Він не враховується при розрахунках, не впливає на результат і ніяк не інтерпретується. Ведична ж нумерологія, навпаки, враховує 0, оскільки він несе особливу інформацію. Залежно від свого положення нуль може трактуватися як “істина” або “руйнування”.

Нуль послаблює енергію основний цифри, тобто може зменшувати не тільки позитивний, але і негативний вплив. Крім того, в ньому зашифровані відомості про те, яка програма закладена у людини при народженні або що чекає його в першій половині життя. Нерідко нуль несе в собі негатив, тому знання цієї трактування допомагає уникнути небезпек.

Дружні і ворожі цифри

У ведичній нумерології є поділ цифр на дружні і ворожі. Наприклад, 1 “дружить” з 2, 3 і 6, але “ворогує” з 8 і 9. Якщо дві дружні цифри знаходяться поруч, то послаблюють значення числа – його власник буде мати м’який, спокійний характер.

Поєднання 2 цифр-недоброзичливців, навпаки, підсилюють в людині такі якості як силу, волю, сміливість. Приміром, одиниця та дев’ятка несуть заряд сильної енергії.

Число долі замість числа життєвого шляху

Вважається, що число життєвого шляху було придумано Піфагором. Воно означає індивідуальну програму (завдання) майбутнього, яка не зумовлена і варіативна. У ведичній нумерології немає такого, але є число долі, яке має більш глобальне значення і не піддається коригуванню. Воно показує, з якою місією людина прийшла на цей світ, якими особливостями і талантами він наділений від народження.

Парні і непарні числа

Ведична нумерологія ділить числа на парні і непарні. Перші є м’якими, спокійними, “місячними”, загадковими, мають жіночими якостями (незалежно від статі), другі наділяють людину чоловічої “сонячної” характеристикою – стійкість, сила, прагнення до влади і т. д. Тому вважається, що найбільш сумісні ті пари, в яких два партнери мають різні числа (одне парне і одне непарне).

Яка нумерологія більш точна – ведична або західна

У кожного нумерологічного навчання розроблена своя система: формули, показники, сумісність різних цифр і т. д. Але незалежно від того, чи використовуєте ви для розрахунків ведичну або західну концепцію, розшифровки за однією датою народження будуть схожими. Тому не можна сказати, що тільки один напрям дає більш точний результат, а решта не є достовірними.

Але ведична нумерологія – більш давня і обширна, чим піфагорійська. Вона дозволяє врахувати безліч аспектів, глибше проаналізувати цифровий код, а також визначити перспективи майбутнього, чого немає, наприклад, в системі Піфагора.